wmaraci reklam

Merak Edenlere Faydalı Olabilir

2 Mesajlar 454 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

NeoEkonomi NeoEkonomi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek ekonomist
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 1111
  • Beğeniler 109 / 251
  • Ticaret 23, (%96)
Arkadaşlar,

Bir sitem için Twitter üzerinden link paylaştım. Oldukça ilgi gördü öyle ki Anlık 70 Online ziyaretçiye kadar çıktım. Daha öncede yüksek anlık yakaladım ama bu kadar çok ilk defa denk geldi. Gün içinde tabi daha fazla ziyaretçi geliyor ama anında bu kadar anlık biraz farklı olabilir.

Bu kadar ziyaretçiyi anlık kesintisiz taşırken sitem alt yapısı hakkında bilgi vermek için yazıyorum. Hep merak edilen konuların çok kısa özeti aslında.

Tabi daha fazla hit ve anlık ziyaretçiye sahip arkadaşlar vardır ancak ben tecrübemi paylaşmak istedim. Başka arkadaşlarda izlenimlerini paylaştıkça onlardan da bir şeyler öğrenebiliriz.

1-Sitemde wordpress kurulu.
2-Sitemde Newspaper teması yüklü
3-LS Cache Eklentisi Yüklü (bence en önemli etken)
4-Güzel Hosting'in GuzelNetTr başlangıç paylaşımlı host paketlerinden birinde barınıyor (1CPU 1RAM)

wmaraci
reklam

yilmaz70 yilmaz70 Güzel olacak Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3155 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)
Anlık ziyaretçi bakımından LS Cache oldukça iyidir.

Ancak anlık ziyaretçi sayısı artmaya başlayınca 1 CPU 1 RAM yetersiz kalacaktır.
2 CPU 2 RAM veya daha üzerini almak zorunda kalacaksınız. Bu sefer de LS Cache fiyatı aratacağı için maliyet yükselecektir.

1 CPU da anlık 100 ziyaretçi ancak kaldırır, daha fazlasını kaldırmayabilir. Bu yüzden genelde paylaşımlı hostinglerde 2 CPU tercih etmelisiniz genelde.

Eğer 1 CPU da kalmak zorunda iseniz, daima mevcut resimlerinizin düşük KB olmasına dikkat etmelisiniz. Ana sayfa 1 MB altında olduğu sürece site hızlı açılacaktır.

Bu arada Newspaper tema yavaş diye iddia edenler için de güzel bir kaynak olmuş bu konu. Hep sunucuda hata aramadan önce sitede gereksiz eklenti vs olmadığı zaman hız genelde iyi olacaktır.

Başarılar diliyorum.
NeoEkonomi

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al