wmaraci reklam

(SEO) Hangi İçerik Daha Kazançlı ve Etkili

15 Mesajlar 2.139 Okunma
wmaraci reklam

sworks sworks WordPress Kullanıcı
    • Üyelik 28.02.2018
    • Yaş/Cinsiyet 28 / E
    • Meslek Freelancer
    • Konum Diğer
    • Ad Soyad A** K**
    • Mesajlar 3292
    • Beğeniler 1797 / 1799
    • Ticaret 20, (%100)
    Belki de forumu ikiye bölecek bir tartışma ile karşınızdayım. :)

Birinci içerik yöntemi:
    Konu hakkında tüm alt başlıkları birkaç zengin içerik şeklinde yayınlamak. Örnekleri inceleyiniz.

Örnek: Genel bir gezi bloğunuz var ve ziyaretçileriniz için "Denize Girecekler için Dev Tatil Rehberi 2020" gibi 4000+ kelimeden oluşan uzun bir içerik hazırladınız. Tüm bu başlıkları tek bir içerikte topladınız:

1. Türkiye'nin En Temiz Sahilleri

2. Bütçe Dostu Tatil İçin Neresi

3. En Konforlu Oteller

4. Turistlerin Sıklıkla Tercih Ettiği Yerler

5. Muhafazakar Oteller Hangileri

6. Evcil Hayvan Kabul Eden Oteller

Alt başlıkları kendinize göre çoğaltabilirsiniz. Ortaya görsellerle süslenmiş, dev bir içerik çıkmış olacak.

----------------------------------------------------------------------------------------

İkinci İçerik Yöntemi:
    Yukarıda sıraladığım başlıkların her birisini ayrı ayrı içerikler haline getireceksiniz. 4000 kelimeden değil de her biri 400 kelimeden oluşacak mesela.

----------------------------------------------------------------------------------------

Google için derleyecek olursak,

Birinci yöntemin avantajları: "Yaz tatilinde gidilecek yerler" gibi genel bir aramada yer alma şansı, Evcil Hayvan Kabul Eden Oteller gibi spesifik aramalarda da yer alma şansı.

İkinci yöntemin avantajı: Evcil Hayvan Kabul Eden Oteller aramasında birinci yönteme göre daha avantajlı bir sırada yer alma şansı. Kısacası spesifik konular için avantajlı.

Sizce hangi içerik daha etkili, diğerinden daha kazançılı, Google için daha iyi?

Daha doğrusu, site genelinde hangi yöntemin içeriklerine daha fazla yer verirdiniz?
    HakikatTR

kişi bu mesajı beğendi.

SMM Panel, Sosyalyuvam, Bayilik Paneli, En Uygun Panel, Takipçi Paneli
    reklam

FurkanHisamioglu FurkanHisamioglu Arayüz Çizeri Kullanıcı
    • Üyelik 05.01.2014
    • Yaş/Cinsiyet 22 / E
    • Meslek Öğrenci
    • Konum Ankara
    • Ad Soyad F** H**
    • Mesajlar 1763
    • Beğeniler 214 / 508
    • Ticaret 11, (%100)
    Tüm yazıları ikinci yöntemde olduğu gibi yayınladıktan sonra, ilk yöntemdeki gibi kapsayıcı bir makale yazılabilir. Bu kapsayıcı makalede altbaşlıklar özet niteliği taşır ve devamı için ikinci yöntemle oluşturulmuş yazılara link verilebilir. Hem iki yöntemin de avantajlarından faydalanırız hem de site içi linkleme ile ekstra puan kasarız :)
    Bipixel sworks

kişi bu mesajı beğendi.

.

sworks sworks WordPress Kullanıcı
    • Üyelik 28.02.2018
    • Yaş/Cinsiyet 28 / E
    • Meslek Freelancer
    • Konum Diğer
    • Ad Soyad A** K**
    • Mesajlar 3292
    • Beğeniler 1797 / 1799
    • Ticaret 20, (%100)
    FurkanHisamioğlu Gezimanya sitesinin yönteminden bahsediyorsunuz.

gezimanya.com/hanoi bu içeriğin özet geçerek bu içeriğe link vermesi: gezimanya.com/hanoi/hanoide-nerede-kalinir

Güzel bir yöntem aslında fakat bu durumun rekabetin yüksek olduğu kelimelerde kapsamlı ana içeriğin otorite kaybetmesiyle sonuçlanmasından çekinmiyor değilim.

CoaX CoaX AmeleMaster Kullanıcı
    • Üyelik 04.05.2013
    • Yaş/Cinsiyet 38 / E
    • Meslek CoaXSEO
    • Konum İstanbul Avrupa
    • Ad Soyad M** P**
    • Mesajlar 1049
    • Beğeniler 216 / 667
    • Ticaret 8, (%88)
    Anahtar kelimenin, aranma hacmi yüksek olan benzer anahtar kelimelerini çıkarıp bunları alt başlık yaparım. Her bir alt başlığa açıklama ve görsel eklerim.
    serkan1071 sworks

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci

Mrtcn Mrtcn PrismaCSI Kullanıcı
    • Üyelik 06.09.2013
    • Yaş/Cinsiyet 31 / E
    • Meslek Cyber Sec & Project Manager
    • Konum Ankara
    • Ad Soyad M** G**
    • Mesajlar 3356
    • Beğeniler 481 / 1986
    • Ticaret 10, (%100)
    Spam yapmak istenirse birinci yöntem, tersi ise iki
    sworks

kişi bu mesajı beğendi.

MasterKazanc MasterKazanc WM Aracı Kullanıcı
    • Üyelik 06.05.2018
    • Yaş/Cinsiyet 30 / E
    • Meslek İçerik üreticisi
    • Konum İstanbul Avrupa
    • Ad Soyad S** G**
    • Mesajlar 567
    • Beğeniler 178 / 341
    • Ticaret 1, (%100)
    İkinci yöntem kesinlikle daha etkili.Tabi yine olabildiğince nitelikli içerikler oluşturulmalı. Ancak alt başlıklarınızın aranma hacimleri çok düşükse ve konu hakkında daha önceden yazılmış bir içerik yoksa birinci yöntem tercih edilebilir.
    sworks

kişi bu mesajı beğendi.

FurkanHisamioglu FurkanHisamioglu Arayüz Çizeri Kullanıcı
    • Üyelik 05.01.2014
    • Yaş/Cinsiyet 22 / E
    • Meslek Öğrenci
    • Konum Ankara
    • Ad Soyad F** H**
    • Mesajlar 1763
    • Beğeniler 214 / 508
    • Ticaret 11, (%100)

sworks adlı üyeden alıntı

FurkanHisamioğlu Gezimanya sitesinin yönteminden bahsediyorsunuz.

gezimanya.com/hanoi bu içeriğin özet geçerek bu içeriğe link vermesi: gezimanya.com/hanoi/hanoide-nerede-kalinir

Güzel bir yöntem aslında fakat bu durumun rekabetin yüksek olduğu kelimelerde kapsamlı ana içeriğin otorite kaybetmesiyle sonuçlanmasından çekinmiyor değilim.

Doğrusunu söylemek gerekirse Gezimanya'dan hiç içerik okumadım, sözkonusu yöntem benim çıkarımımdır :). Eğer konunun özeti ve detaylarının linkini içeren altbaşlıklar, birkaç ufak cümleyle bitirilmiyor ve bir içerik özeni görüyorsa otorite kaybı beklentim olmazdı şahsen.
    sworks

kişi bu mesajı beğendi.

.

webloggi webloggi WM Aracı Kullanıcı
    • Üyelik 16.11.2018
    • Yaş/Cinsiyet 26 / E
    • Meslek Web & Medya
    • Konum Ankara
    • Ad Soyad T** H**
    • Mesajlar 2165
    • Beğeniler 925 / 926
    • Ticaret 12, (%100)
    Ben birinci yöntemi kullanıyorum genellikle. Google'da daha başarılı olduğuna inanıyorum. Yinede bir makalenin 4000 kelime olmasını doğru bulmuyorum. 2500 kelimeyi sınır olarak düşünüyorum ve buna rağmen 2500 kelime bile gerçekten çok fazla. Okuyucuyu sıkar ve siteyi terk edebilir. Birbirinden ayırt edilebilir olan önemli başlıkları farklı farklı ele almak daha doğru olabilir sıkıcı olmamak adına.

Özellikle öğretici yazılarda ikinci yöntemi kullanmak düpe düz spam olur zaten.
    sworks

kişi bu mesajı beğendi.

GFBurak7 GFBurak7 WM Aracı Kullanıcı
    • Üyelik 30.05.2020
    • Yaş/Cinsiyet 30 / E
    • Meslek Yatırımcı
    • Konum İstanbul Anadolu
    • Ad Soyad B** S**
    • Mesajlar 77
    • Beğeniler 27 / 15
    • Ticaret 5, (%100)
    Kesinlikle ikinci yöntem ve bir ana başlık altında toplayabileceğiniz bir yazı tercih ederdim. 4000 kelimeyi okuyacak olan kişi sayısı çok azdır, hedefe yönelik çalışmaların daha başarılı olacağını düşünüyorum.
    sworks

kişi bu mesajı beğendi.

petokulu petokulu WM Aracı Kimlik Onayı
    • Üyelik 24.08.2019
    • Yaş/Cinsiyet 33 / E
    • Meslek Köpek Eğitimi
    • Konum İstanbul Anadolu
    • Ad Soyad M** G**
    • Mesajlar 76
    • Beğeniler 13 / 24
    • Ticaret 5, (%100)
    bence birinci yöntem
    nedeni genel olarak sorduğun için sitede çok post olacağına az öz olmasını kaliteli olmasını daha mantıklı
    5k index olacagına 1k indexin olsun ama hepsi kaliteli temiz olsun sitenin geneli daha güçlü yapısı daha iyi oturmuş olacaktır.

sitede gerçek anlamda oturduğu zaman o ara başlıklarda zaten sıralamaya girer
    sworks

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
    Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
    Site Ayarları
    • Tema Seçeneği
    • Site Sesleri
    • Bildirimler
    • Özel Mesaj Al