wmaraci reklam

Bu şekilde iş yapabilir miyim?

7 Mesajlar 963 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

tcpilot tcpilot Wordpress Uzman Kullanıcı
  • Üyelik 13.08.2018
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** V**
  • Mesajlar 375
  • Beğeniler 63 / 62
  • Ticaret 0, (%0)
Üniversitem dolayısıyla İzmir de yaşıyorum. Normalde İstanbul da yaşıyorum. Burada eve çıktım ve tek yaşıyorum. Bu tekliği ve derslerimin iö olmasından dolayı aklıma şöyle bir şey geldi;
Tanıtıcı bir broşür ve kişisel kartvizit eşliğinde dükkan dükkan dolaşıp tanıtım yapıp web tasarım, sosyal medya vb. alanlarda hizmet isteyip istemediklerini sormam ne kadar doğru olur? Buca da ikamet ediyorum. Burada ki dükkanların 10/9 u fast food üzerine. Geri kalan bar vb. Fatura talep edenlere de rimuut üzerinden kesip verebilirim. Önüme bir engel çıkar mı veya yapmam saçma olur mu sizce? İş bana gelmesim ben işe giderim yani.

🚀 Profesyonel Wordpress Hizmetleri 🚀
wmaraci
reklam

AliTasc1 AliTasc1 www.alitasci.com.tr Kullanıcı
  • Üyelik 24.11.2016
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Grafik&Editör&WP
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 583
  • Beğeniler 45 / 190
  • Ticaret 11, (%100)
Merhaba,

Denemekten zarar gelmez ama günümüzde dijital pazarlama sektörü o kadar yerlere düştü ki anlatamam. Şöyle örnek vereyim ben üniversiteye gittiğim yıllarda Bilgisayarlı vergi ve muhasebe bölümünü okuyan insanlara saygınlık vardı. Muhasebeciler dükkandan içeri girince dükkan sahibi bile ayağa kalkar saygı gösterirdi. Çünkü bir ağırlığı vardı mesleğin..

Biz bölümü bitirip mezun olana kadar özel sektörün zihniyeti " etek giyiyor musun? Tepsi tutabiliyor musun? Tamam muhasebecimiz sen ol" olmuş.. Yani demem o ki, herkes muhasebeci olmuş. İşi bilip bilmemeleri çok önemli değilmiş, tepsi tutup müşteriye hoşgeldin demeleri yeterliymiş..

Şimdi senin soruna gelecek olursak, piyasada gezen o kadar çok insan var ki bu konu ile alakalı. Acun medya ile çalışıyoruz deyip 15.000 TL'lere tv'de programlara katılım sağlatanlarmı ararsın, Tgrt avrupa da sizin özel röportajınızı yayımlayacağız diyenler mi, yada sizin tüm işinizi ayda 100 TL'ye yaparım diyenler mi..

Bu sektör de gezmek birşey kazandırmaz. Bu sektör de yaptığın işler kendini gösterir. Referans ise en önemli etken. Müşteri müşteriyi doğurur.

Hevesini kırmış gibi olmym ama pek bir sonuç alamazsın. Yine de düşüncen de haklısın " müşteri bana değil , ben müşteriye gideyim " diyorsun ama farklı yöntemler dene. Bunun için lokal seo etkili olacaktır.
mimarcan

kişi bu mesajı beğendi.

rasko rasko WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.10.2019
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Bilişim Teknolojileri Uzmanı
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad R** I**
  • Mesajlar 22
  • Beğeniler 1 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
benim görüşüm;

girişime kalkışılan her iş bir başarı hikayesidir. hikayenin doğru noktaya ulaşmasını sağlayanda karakterleridir. Eğer sen hikayeni başarıyla yazabileceğin kadar doğru noktada çalışma gösterirsen elbette yapılan işten başarı elde edersin.

işin akışına gelicek olursak;

son dönemlerde o kadar çok bu konuda bireysel çalışan (kendi başına) ve kurumsal şirket piyasada var ki sorma gitsin! bir öğrenci olduğun için bu konuda sana çok yakınlık göstericeklerini sanmıyorum, cünkü web tasarım ve sosyal medya uzun ömürlü bir süreç. ileride gidiceğini bildikleri için senden hizmet almak yerine, daimi oranın kurumsal olan veya yerel şirketlerinden yardım alıcaklardır.

Müşterilerin genelde çoğu telefon ile ulaşabileceği veya doğrudan gidip dükkanını ziyaret edip, çay içebileceği bir kurumsal görünümlü kişileri daha yakın buluyorlar.

ben bir isletme sahibiyim, ve bu gözlemlerimi tamamen biri bana gelip böyle bir sunumda bulunsa nasıl düşünürüm? diyerek yorumladım.

Umarım yardımcı olur :)

Seocalismasi Seocalismasi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.08.2019
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Seo Uzmanı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad T** S**
  • Mesajlar 158
  • Beğeniler 4 / 79
  • Ticaret 2, (%100)
Hocam senin dediğini benim bi arkadaşım yıllar önce yaptı. Basarili oldumu hayır !
Neden mi ?
Çünkü sabah 9da çıkıyor ve firmaları tek tek geziyordu. Akşama kadar dolaşıyor ve sonuçta kimse iş vermiyordu. Bir kaç gün dolaştıktan sonra broşur dağıtti ve iş yerlerine bırakıp çıktı. Sonraki günlerde broşür dağıtırken telefonları çalmaya başladı. Web sitesi yaptırmak isteyenler tek tek arıyor bilgi istiyor ve bazıları yaptırmak istiyordu. Gündüzleri hiç kesmeden broşür dağıtması gerekiyordu çünkü bir sonraki gün yada birkaç gün sonra müşteri bulmak zorundaydı. Kendisi dağıtmazsa dağıtacak kimse yoktu.
Gündüzleri broşür dağıtıyor geceleri gelen işleri yapmaya çalışiyor/demo çikarıyordu.
10 kişiye demo çikariyor ama 1 kişi ya alıyordu yada hiç kimse almıyordu. Sonra gitti 250 TL'ye hersey dahil web sitesi broşürü bastırdı ve 1 - 1.5 ayda 40 yada 50 tane müşterisi oldu. Bunlarin web sitelerini teslim etmesi belki 4-5 ayı buldu. Teslim ettide.
Sonra ne mi oldu ?
Bunlardan her gun en az 5-6 tanesi ariyor ve web siteleri için ufak isteklerde bulunuyordu. Buda her gün yaklaşık 7-8 saatini pc başında gecirmesine sebep veriyordu. Ama bir oturuşta degil kimisi sabah ariyordu kimisi öğle kimisi akşam.
Eli kolu bağlanmıştı. Ne dışari çıkip yeni iş arayabiliyordu nede müşterilerinin istekleri bitiyordu.
1 sene boyunca çok yorucu bir şekilde hepsind hizmet verdi. Hatta kaç sene geçti hala destek verdigi adamalar var.
Sonuç ne mi ?
Bir işte çalışıyor. Bu şekilde daha mutlu :)
mimarcan

kişi bu mesajı beğendi.

100 Adet Backlink 39 TL - Da ve Pa min.15 | Max.95'dir.
wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 09.08.2019
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Seo Uzmanı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad T** S**
  • Mesajlar 158
  • Beğeniler 4 / 79
  • Ticaret 2, (%100)
Para için çalışmayın hocam. Çalıştığınız için para alın.
mimarcan webloggi

kişi bu mesajı beğendi.

gvnysf gvnysf WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.12.2018
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Bilgi İşlem
  • Konum Bingöl
  • Ad Soyad Y** G**
  • Mesajlar 61
  • Beğeniler 12 / 9
  • Ticaret 0, (%0)
Herkes başarılı/başarısız diye bir kaide yoktur. İnandığınız yolda yürümeye devam edin başkalarının etkisi altında kalmayın. Sevdiğiniz istediğiniz için o yola baş koyacaksanız yapabilirsiniz tabi ki. Edison gibi ... kırık bir adam bile binlerce denemeden sonra ancak ampulu buldu. O yüzden denemekten korkmayın ve deneyin.

• Üyelik 09.08.2019
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Seo Uzmanı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad T** S**
  • Mesajlar 158
  • Beğeniler 4 / 79
  • Ticaret 2, (%100)
gvnysf Hocam arkadaş icat çikarmayacak. Yeni bir projeye başlayacaksa tabiki denesin vazgeçmesin ama tecrübe ile sabit olan konularda başkalarının tecrübesinden faydalansın. Zaman ve para kaybı yaşamasın.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al