wmaraci reklam

Sıfırdan Yazılım Öğrenmek

5 Mesajlar 1.583 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

theharunuysal theharunuysal WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek .
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad H** U**
  • Mesajlar 1879
  • Beğeniler 596 / 202
  • Ticaret 19, (%95)
html css php bu dillerde kesik kesik bilgilerim var başkasının yazdığı kodu düzenleyebiliyorum ve başka yerlerden kopya çekerek yazabiliyorum ama kendim yazamıyorum. Kendi başıma öğrenmeye çalıştım ama yararlı olduğunu hiç düşünmüyorum çünkü bir nokta'da sonra aklımda soru işaretleri oluyor onları cevaplandırmak falan baya uzun sürüyor. O yüzden bir sıfırdan öğrenmek istiyorum ve bunu eğitimini veren birisinden öğrenmek istiyorum kurs gibi mesela öğrenmeye açım öğrenmek isterim yeter ki öğreten kişi iyi öğretsin (Matematik gibi mesela lise hayatımda matematik'ten ilk başlarda başarısız olduğumu sanmıştım ama bir öğretmen gelmişti o kadar güzel anlatıyordu ki ilk sınavdan 15 almama rağmen ondan sonra 75 almıştım şuan anlıyorum ki benim matematik yeteneğim varmış ama öğretenden öğretene değişiyormuş). Özgüvenim kırılmaması için iyi bir eğitim almam lazım sıkı sıkı çalışırım onda sıkıntı yok Ankara'da yaşıyorum nereye gidebilirim güvendiğiniz önerebileceğiniz yada fikrinizi yorumda paylaşır mısınız ?

wmaraci
reklam

Baykus Baykus kula minnet eylemem. Kullanıcı
  • Üyelik 02.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Coder & Developer
  • Konum İngiltere
  • Ad Soyad G** B**
  • Mesajlar 396
  • Beğeniler 160 / 159
  • Ticaret 39, (%100)
Sana en büyük tavsiyem: Bol bol kitap oku. Kodlama ile ilgili sayısız kitap bulunuyor.
Ayrıca internetten HTML'den başlayarak kodlamanın derslerini izle.

1 - HTML'ye Sıfır'dan başla.
2 - CSS öğrenmeye başla.
3 - HTML tasarımlar yap. İnternet siteleri oluştur.

Sıralamayı bu şekilde devam ettirdikten sonra emin ol devamı gelecektir.
Çünkü HTML aslında merak uyandıran bir dil. Ve işin temeli diyebilirim.
Ben bu şekilde kodlamaya başlamıştım. Lise, üniversite vs. bitirdim.
Okuduğum okullarda aslında benim zamanında öğrendiğim şeyleri tekrar etmiş oldum :)

Unutma kodlama = Araştırmak ve Yaratıcı Düşünmek, Bol bol araştır,
ama HTML'i sıfırdan başlayıp bu oldu ya diyene kadar bırakma. Devamı gelecektir emin ol..

YagizGuler YagizGuler WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Mobile Software Developer
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad Y** G**
  • Mesajlar 38
  • Beğeniler 4 / 16
  • Ticaret 0, (%0)
İngilizce öğren, Türkçe bloglardan uzak dur. Kimse yanlış anlamasın ama öğreneceksen dilin kendi sitesinden öğren. İngilizce biliyorsanız gayet açık anlaşılır bir şekilde anlatıyorlar. Bloglardan falan takip etmeye kalkarsan şu cümle tam bizim bloglara göre, "Saf bilginin anlaşıldığı kadarının, anlatıldığı kadarının, anladığın kadarını öğrenebiliyorsun" umarım açıklayıcı olmuştur.
theharunuysal LitmuS

kişi bu mesajı beğendi.

legend196 legend196 Do you understand me ? Kullanıcı
  • Üyelik 13.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Nevşehir
  • Ad Soyad F** G**
  • Mesajlar 269
  • Beğeniler 77 / 77
  • Ticaret 0, (%0)
Hocam Web Başlangıcının en temeli html önce html öğren en detayına kadar hatta html5 öğrennebilirsen dene daha sonra yanında Php ya da Asp.NET seçiminden birisini yap ve onu öğrenirsen web' sayfalarının profu olursun. Html hakkında bir sorun olursa her zaman mesaj atabilirsin. GBEDEL Arkadaşa son derece katılıyorum. dediği gibi kitapların çok faydası olur kitaplarla kendin de öğrenebilirsin. ! Saygılarımla. İyi Forumlar. :)
Baykus

kişi bu mesajı beğendi.

instagram.com/f.ratgok | https://www.youtube.com/channel/UCX0sqXpVPig93-JGCcEGeNQ
wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

rshcoosl rshcoosl Yazılımcı Kullanıcı
  • Üyelik 29.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad R** G**
  • Mesajlar 273
  • Beğeniler 31 / 39
  • Ticaret 26, (%100)
Sana tavsiyem kitap okuma :)
"Kitapdan yazılımmı öğrenilir" dicem ama çok mu geri kafalı dersiniz?

Yaklaşık 8 senedir yazılımla uğraşıyorum ben şahsen şu zamana kadar kitapdan yazılım öğrenmeye çalışmadım. Öğrenen vardır belki ama internetten öğrenmeyi tercih ettim ve başarılı oldum. Başarılı oldum derken herşeyi biliyorum ediyorum anlamında değil. Öğrenmek istediklerimi öğrendim. Hala da öğreniyorum. İnternet ortamında öğrendiğin bir şeyi anında uygulamaya koyabilirsin bilgisayardan. Ve anlamadığın bir şeyin araştırması daha kolay olur.
Başlangıç olarak kurs da olabilir.

Ve en önemlisi bence ingilizce öğrenmek. Araştırma yapıp yazılan şeyleri az da olsa anlayacak kada ingilizcen yoksa "iyi bir yazılımcı" olamazsın.
YagizGuler

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al