wmaraci reklam

Şirket Kurmadan Vergi Ödemek Mümkün Mü?

22 Mesajlar 8.820 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

aztekiando aztekiando noktalivirgul.net Kullanıcı
  • Üyelik 04.09.2019
  • Yaş/Cinsiyet 19 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum Elazığ
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 88
  • Beğeniler 17 / 16
  • Ticaret 1, (%100)
Çok kafama takılıyor bu soru. Aracı falan kullanarak fatura vergi gibi yükümlülükleri ödemek mümkün mü? Yapacağım Satışlar miktarı değişiyor hemde şirket kurma masraflarıyla vs uğraşmam istemiyorum. Var mı böyle bir yöntem

wmaraci
reklam

darknov4 darknov4 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum KKTC
  • Ad Soyad V** S**
  • Mesajlar 3084
  • Beğeniler 1387 / 910
  • Ticaret 29, (%100)
Mukrellef co ile en az masrafla şirket kurabilirsin 29 yaş altıysan devlet ilk yıl sigortanı ödüyor

• Üyelik 04.09.2019
  • Yaş/Cinsiyet 19 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum Elazığ
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 88
  • Beğeniler 17 / 16
  • Ticaret 1, (%100)
Şirket kuracak kadar kazanmıyorum

emreyvz emreyvz .NET Core & Angular & PHP E-Mail Onaysız
  • Üyelik 19.04.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Bilgisayar Mühendisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 689
  • Beğeniler 110 / 250
  • Ticaret 24, (%100)
Ben de araştırmıştım. Sanırım belirli miktara kadar sorun olmuyor. Gelir vergisi adı altında şirket olmadan ödeyebilirsiniz.

Kimler Gelir Vergisi Öder?
Gelir Vergisi Kanunu’na göre; şu koşulları sağlayan gerçek kişiler Türkiye içinde ve dışında elde ettikleri kazanç ve iratlar üzerinden vergi ödemekle yükümlüdürler;

Gelir Vergisi Nasıl Ödenir?
Gelir vergisi, Yıllık Gelir Vergisi Beyannamesi ile ödenir. Mükelleflerin ikamet ettikleri adresteki vergi dairesi, işyerlerinin bağlı bulunduğu vergi dairesi veya bankalar aracılığıyla ödeme yapılabilir.

Kaynak: https://medium.com/%C5%9Firket-y%C3%B6neticisinin-el-kitab%C4%B1/gelir-vergisi-nedir-ne-zaman-ve-nas%C4%B1l-%C3%B6denir-d615ebb6256b

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 04.09.2019
  • Yaş/Cinsiyet 19 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum Elazığ
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 88
  • Beğeniler 17 / 16
  • Ticaret 1, (%100)
Yine de en azından şahıs şirketi istiyor diye anladım?

Saffet Saffet Web Hizmetleri Kullanıcı
  • Üyelik 31.10.2015
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** Ö**
  • Mesajlar 966
  • Beğeniler 198 / 326
  • Ticaret 0, (%0)
Şahıs şirketi sahibi olarak vergi ödersiniz.

• Üyelik 04.09.2019
  • Yaş/Cinsiyet 19 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum Elazığ
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 88
  • Beğeniler 17 / 16
  • Ticaret 1, (%100)
Anlatamadım sanırım. Şirket kurmadan bir yol arıyorum :) Şirket için her ay ödeme yapmak istemiyorum. Satışımı yaptıkça vergimi ödemek istiyorum

IcerikSepeti IcerikSepeti iceriksepeti.net Kullanıcı
  • Üyelik 10.08.2019
  • Yaş/Cinsiyet 26 / K
  • Meslek İçerik Yazarı
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad Y** G**
  • Mesajlar 70
  • Beğeniler 8 / 23
  • Ticaret 24, (%96)
Şahıs firması kurmanın bir bedeli yoktur, şahıs şirketini kuran muhasebeciniz 325 TL vergi dairesi harcı dışında bir ücret istiyorsa kendi inisiyatifine kalır. Bu ücretin dışında bir ücret normal şartlarda şahıs firması için alınmaz.

Şahıs firması kurulumu yapıldıktan sonra muhasebeciniz eğer biliyorsa 1 yıl boyunca ücretsiz sigorta başvurusunu yapabilir. (12 ay zorunlu Bağ-Kur)
Şahıs firması kurulumundan sonra bağlı olunan vergi dairesine bizzat giderek Genç Girişimci olduğunuzu beyan eden yazı ile gitmeniz halinde 3 yıl boyunca, 3 aylık periyotlarla 75 bin TL'yi geçmeyen gelire herhangi bir gelir vergisi ödemesi yapmazsınız.

Bağ-Kur ve gelir vergisi muafiyeti için iki ayrı belge gerekiyor. Belgenin biri ile vergi dairesine gidilecek. Vergi dairesi bir belge verecek + olarak SGK'ya gidilecek belge ve vergi dairesinden alınan belge ile beraber SGK'ya gidilecek ve 12 ay Bağ-Kur alabilmek için başvuru yapılacak.

Sağı solu bırakın, ben tam 3 ay boyunca araştırdım, sormadığım muhasebeci, mali müşavir kalmadı. Alo Maliye'yi aradım adamlar sıfır bilgi ile işe alınmışlar. Bir şey bilmedikleri gibi yanlış yönlendirdiler. hiçbiri doğru düzgün cevap dahi veremedi. Kendi çabalarımla öğrendim yaptım.

Şahıs firması için muhasebe ücreti artı damga vergisi ödemesi ile beraber aylık ödeme yaparsınız.

Aşağıda belgeler var, kendinize göre düzenleyin AAA dosyası SGK'ya CCC dosyası vergi dairesine...

https://dosya.co/fq8b5pv3p3f0/aaa.docx.html
https://dosya.co/egvfxu6mgoxd/ccc.docx.html

Bu sebeple şirket kurmaktan kaçınanlar, bu konuda bilgisi olmayanlar için umarım en net anlatımı yapmışımdır. Bu anlatımı eminim internetin hiçbir noktasında bulamazsınız. Ya muhasebeciniz cin olacak anlatacak kendisi yapacak her şeyi ya da siz... :)
ferhatcevik selcuksofta Nmx

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 04.09.2019
  • Yaş/Cinsiyet 19 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum Elazığ
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 88
  • Beğeniler 17 / 16
  • Ticaret 1, (%100)
Çok sağol detaylı anlarımın için. Bunu düşüneceğim fakat fatura kesen aracı siteler vs var onun gibi bir sistem arıyorum. En son çıkıp ben kuracağım 😂

legendxray legendxray WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.01.2019
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad K** P**
  • Mesajlar 103
  • Beğeniler 1 / 12
  • Ticaret 0, (%0)
hocam şirket kurmadan satmaya kalkmayın piyasada rakip çok şikayet ederlerse ceza yersiniz

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al