wmaraci reklam

Site Kurduktan Sonra İlk Ne Yapılmalı

15 Mesajlar 1.732 Okunma
wmaraci reklam

FuKaGa FuKaGa Sosyal Medya Uzmanı Kullanıcı
  • Üyelik 14.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek EEM Öğrencisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** Ö**
  • Mesajlar 295
  • Beğeniler 26 / 23
  • Ticaret 31, (%100)
Merhaba arkadaşlar bir site kurduktan sonra ilk ne yapılmalı. Tanıtım yazısımı backlinkmi alınmalı google adwordsmu kullanılmalı sosyal medyalarmı kullanılmalı hangisine ağırlık verilmeli.

Ben sosyal ağ tarzı bir site kuruyorum 15 gündür yazılım aşamasında pazartesi teslim alacağım 1 haftaya da açılış yapmayı düşünüyorum. Siz ilk neler yapıyorsunuz ?

SMM Panel, Sosyalyuvam, Bayilik Paneli, En Uygun Panel, Takipçi Paneli
reklam

ismail ismail WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad I** K**
  • Mesajlar 1177
  • Beğeniler 582 / 324
  • Ticaret 3, (%100)
Sosyal ağ kurdum diyorsunuz. Size kullanıcı gerekli. En iyisi reklam yapmanız. Backlink zaten kullanıcılarınız tarafından doğal olarak yapılmaya başlayacaktır. Bununla birlikte diğer tüm sosyal hesaplarınızı da almayı unutmayın.

IchWeis IchWeis hello world Kullanıcı
  • Üyelik 20.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Uçak Teknisyeni
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** T**
  • Mesajlar 86
  • Beğeniler 22 / 14
  • Ticaret 0, (%0)
Sosyal ağlarda sponsor reklam olarak yayınla açılışını, twitterdan reklamlar linkler paylaştır. Bir nevi hit çek sitene etkinlikler çekilişler yap ki tutulsun site otursun biraz. Ama sosyal ağ projesi biraz sıkıntı yani ne özelliği var ki senin sitene gelip takılalım diye sorarlar sana ?

• Üyelik 14.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek EEM Öğrencisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** Ö**
  • Mesajlar 295
  • Beğeniler 26 / 23
  • Ticaret 31, (%100)
IchWeis inanın hocam o sorunun cevabı var hatta kendime sorduğum bir çok sorunun daha cevabı var bunları veremseydim bu işe girişmeyecekdim zaten. Fakat şluanda siteyi insanlara gösterebilmem gerekli bundanda öte şuanda en büyük sıkıntım boş br siteye insanları nasıl çekeceğim.
IchWeis

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci

hopdi hopdi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Televizyon ve Yayıncılık
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ö** G**
  • Mesajlar 718
  • Beğeniler 269 / 132
  • Ticaret 2, (%100)

IchWeis adlı üyeden alıntı

Sosyal ağlarda sponsor reklam olarak yayınla açılışını, twitterdan reklamlar linkler paylaştır. Bir nevi hit çek sitene etkinlikler çekilişler yap ki tutulsun site otursun biraz. Ama sosyal ağ projesi biraz sıkıntı yani ne özelliği var ki senin sitene gelip takılalım diye sorarlar sana ?

Sponsor reklamın, normal reklamdan farkı nedir? Benim de üzerinde 6 aydır çalıştığım bir sitem var. Instagram, twitter ve facebook hesapları alındı. Gördüğüm kadarıyla bu iş reklamsız yürümeyecek. Neler tavsiye edersiniz.

✂------------------------

• Üyelik 20.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Uçak Teknisyeni
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** T**
  • Mesajlar 86
  • Beğeniler 22 / 14
  • Ticaret 0, (%0)

FuKaGa adlı üyeden alıntı

IchWeis inanın hocam o sorunun cevabı var hatta kendime sorduğum bir çok sorunun daha cevabı var bunları veremseydim bu işe girişmeyecekdim zaten. Fakat şluanda siteyi insanlara gösterebilmem gerekli bundanda öte şuanda en büyük sıkıntım boş br siteye insanları nasıl çekeceğim.

O zaman dediğim gibi sponsor reklamlarla destekliceksin, basıcaksın reklam bütçesini twitter facebook sponsor reklama ve sayfalara. Daha sonra ufak çaplı sosyal ağ ile alakalı etkinlik ve çekilişler yapıcaksın. Kendiliğinden zaten artış göstericektir ama görselin iyi olması lazım reklam için siteni iyi pazarlayabilmen lazım.:rolleyes:

• Üyelik 14.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek EEM Öğrencisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** Ö**
  • Mesajlar 295
  • Beğeniler 26 / 23
  • Ticaret 31, (%100)
IchWeis google adwords e gerek varmı hocam başlarda çünkü hani sosyal ağ tarzı siteler biliyorsunuz google ile pek alakası yok. Google de çıkmayı hedeflemiyorum zaten. Sloganı hazır ama dediğiniz gibi görselleri iyi hazırlamalıyım.

• Üyelik 20.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Uçak Teknisyeni
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** T**
  • Mesajlar 86
  • Beğeniler 22 / 14
  • Ticaret 0, (%0)

hopdi adlı üyeden alıntı

Sponsor reklamın, normal reklamdan farkı nedir? Benim de üzerinde 6 aydır çalıştığım bir sitem var. Instagram, twitter ve facebook hesapları alındı. Gördüğüm kadarıyla bu iş reklamsız yürümeyecek. Neler tavsiye edersiniz.

Hocam aşırı farkı var, sonuçta senin aldığın hesaplar diyelim 10 bin kişi ile sınırlı toplam ama sponsorda düzgün ayarları yaptıktan kitleni oluşturduktan sonra erişimin olarak 150 bin 200 bin diyelim bu kadar kişi görüpte girmemesi olur mu hele ki görsel açıdan iyi pazarlarsan siteni. Benimde bir oyun bloğu projem var görsel tasarladım gayet güzel olduğunu düşünüyorum. :)

IchWeis google adwords e gerek varmı hocam başlarda çünkü hani sosyal ağ tarzı siteler biliyorsunuz google ile pek alakası yok. Google de çıkmayı hedeflemiyorum zaten. Sloganı hazır ama dediğiniz gibi görselleri iyi hazırlamalıyım.

Bence google reklamına gerek yok, tık başına çok fazla para kesiyor ve tık başına 1 kişi girmiş olacak sitene zaten.

• Üyelik 14.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek EEM Öğrencisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** Ö**
  • Mesajlar 295
  • Beğeniler 26 / 23
  • Ticaret 31, (%100)
IchWeis hocam acaba görseli nasıl hazırladınız kullandığınız program varmı ?

• Üyelik 20.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Uçak Teknisyeni
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** T**
  • Mesajlar 86
  • Beğeniler 22 / 14
  • Ticaret 0, (%0)

IchWeis hocam acaba görseli nasıl hazırladınız kullandığınız program varmı ?

Hocam görsel bu üstüne yazı yazmak zorunda kaldım ve site linkini blur yaptım, daha hayata geçirmediğim için projeyi kusura bakma örnek olsun diye photoshop cs6 ile yaptım.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al