wmaraci reklam

Sitem Günlük 500-700 hitten 90-150 hite düştü, küçük bir şey yaptım, sıralamalardan yok oldum :) Nasıl bir yol izlemeliyim?

9 Mesajlar 989 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Furkan Furkan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad F** S**
  • Mesajlar 543
  • Beğeniler 206 / 113
  • Ticaret 7, (%100)
Merhabalar,

Kişiler hakkında bilgi veren Wordpress tabanlı Türkçe bir sitem var, içinde 420 konusu var, nihayet günlük bin hite yaklaşmıştı. Fakat, RankMath Seo eklentisi ile ilgili bir sorun yaşadım.

İlk olarak post_sitemap1 200 konu kapsayabiliyordu, bundan 1 tane vardı, fakat 400 konuyu geçtikten sonra post_sitemap2 ve 3 oluşmadı, bende eklentiyi eklentiler kapadım açtım düzelir mi diye. Düzeldi de, sadece post_sitemap2 geldi 3 yok :) yine 20 konuyu dışarda bıraktı.

Bende eklentinin sitemap özelliğini kullanmamaya karar verdim ve Google Sitemap eklentisini kurdum, google'ye tekrardan gönderdim çünkü sitemap uzantısı değişti.

Liste üzerinde her şey güzel görünüyor, hemen kabul edildi, indexler yerinde. Fakat, en çok hit aldığım kelimeler dahi, birinci sayfada olduğum kelimeler dahi hiç bir yerde yokum artık :)

Tüm sıralamalardan silmiş, tüm anahtar kelimelerin gösterim sayıları dipte şuanda. Nasıl bir yol izlemeliyim ? İçerik girmek şuanda çare mi? Çünkü Haftalardır sabırla devam ediyordum, 1 aydır bu şekilde.

-
wmaraci
reklam

bekirdogan bekirdogan Bekordi Kullanıcı
  • Üyelik 18.12.2019
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek öğretmen
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad B** D**
  • Mesajlar 17
  • Beğeniler 5 / 9
  • Ticaret 2, (%100)
Geçmiş olsun. Benim de başıma buna benzer bir olay gelmişti. En sonunda sitemap seo eklentisi ne varsa sildim kullanmıyorum artık. Bazı konuları taslak haline çevirmişti nasıl olduysa. Bir kontrol et sende istersen. Umarım çözersin ve eski hitine kavuşursun. Başka çözüm bilmiyorum ✋
Furkan

kişi bu mesajı beğendi.

Sorumluluk, Zorunlu.
Zorunluluk, Sorunlu.
https://www.detayli.net/

• Üyelik 22.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad F** S**
  • Mesajlar 543
  • Beğeniler 206 / 113
  • Ticaret 7, (%100)
Yok kontrol ettim hepsi sapasağlam. Ayrıca yeni gönderdiğim konuları da console'den kontrol ettim, her şey yeşil, hata yok, ayrıca indexlenmiş, ama sıralamada hiçbir yazım yok yine. Siteyi ilk açtığım zaman bile hemen sırlamaya giriyordu.

-

HandLes HandLes WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.05.2020
  • Yaş/Cinsiyet 20 / E
  • Meslek YouTube Hizmetleri
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad A** Y**
  • Mesajlar 349
  • Beğeniler 58 / 58
  • Ticaret 0, (%0)
Benim de blogger tabanlı sitemde aynı sorunu yaşadım. Neden olduğunu bilmiyorum hiçbir eklenti vs. Yok wordpress tabanlı kuracaktım fakat blogger ile aynı olur dedikleri için hostinge para vermedim. İlk sitem olduğu için de deneme amaçlı yapayım dedim fakat hit bazı günlerde 1500 görürken şimdi 100 zor görüyor bende bu yüzden uzun zamandır paylaşım yapmıyorum. Bulursanız beni de bilgilendirirseniz sevinirim hocam kolay gelsin.
Furkan

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

10679 10679 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 03.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 458
  • Beğeniler 124 / 125
  • Ticaret 7, (%100)
Eğer sorunun gerçekten sitemap ile ilgili olduğunu düşünüyorsan Google sitemap ile devam et rutinini bozma sorun gerçekten sitemap ise toparlayacaktır. Ancak zaman alabilir.
Furkan

kişi bu mesajı beğendi.

gvnavci gvnavci Seo Uzmanı Kullanıcı
  • Üyelik 23.10.2018
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek Seo Uzmanı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad G** K**
  • Mesajlar 265
  • Beğeniler 35 / 35
  • Ticaret 0, (%0)
tüm konularını yeniden zamanla ve yarına tekrardan zamanlı yayınla. sitemapını tools da sil ve tazele sıfır site gibi tazelenecek ve tekrardan listelere gireceksin ama seoya dikkat et google artık seo ve seosuz diye adam ayırıyor. ayrıca news kurabilirsin. news ile yazıların çabuk indexlenecektir. indexlendikten sonra silersin.
Furkan

kişi bu mesajı beğendi.

Bilmemek değil, öğrenmemek ayıptır...

• Üyelik 22.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad F** S**
  • Mesajlar 543
  • Beğeniler 206 / 113
  • Ticaret 7, (%100)

EmreAkbay adlı üyeden alıntı

Eğer sorunun gerçekten sitemap ile ilgili olduğunu düşünüyorsan Google sitemap ile devam et rutinini bozma sorun gerçekten sitemap ise toparlayacaktır. Ancak zaman alabilir.

Dün gönderdiğim yazıların pek çoğunu bugün ilk sayfada gördüm toparlanıyor sanırım, dün tekrardan 300'e yakın girdi :I
10679

kişi bu mesajı beğendi.

-

• Üyelik 22.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad F** S**
  • Mesajlar 543
  • Beğeniler 206 / 113
  • Ticaret 7, (%100)

gvnavci adlı üyeden alıntı

tüm konularını yeniden zamanla ve yarına tekrardan zamanlı yayınla. sitemapını tools da sil ve tazele sıfır site gibi tazelenecek ve tekrardan listelere gireceksin ama seoya dikkat et google artık seo ve seosuz diye adam ayırıyor. ayrıca news kurabilirsin. news ile yazıların çabuk indexlenecektir. indexlendikten sonra silersin.

News'den kastınız nedir? Sosyal medya ile paylaşıyorum bir tek. Tüm konuları ellemesem daha iyi olmaz mı? Sitemap'da bir sorun yok hepsini indexledim diyor, sadece birkaç tane hariç bırakılan var. Ayrıca bir konu gönderdikten sonra, o konun linkini console'den canlı test yaptığımda çoktan indexlemiş oluyor. Dünkü gönderdiğim 4 konu bugün mevcut ve ilk sayfada gösteriyor, yenilerde sorun yok sanırım, eskiler çalkalandı.

-

webloggi webloggi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.11.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Web & Medya
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad T** H**
  • Mesajlar 2165
  • Beğeniler 925 / 926
  • Ticaret 12, (%100)
Sitemap ile serp sonuçlarının direk olarak ilişkili olduğunu düşünmüyorum. Yanılıyorsam düzeltin lütfen...

Bir sitede sitemap olmasa bile o site index alır zaten, hem burda index sorunumuzda yok. Mevcut indexlenmis yazının serpten silinmesinden bahsediyoruz. Bence başka sorunlar aramanız doğru bir yol olacaktır. En azından bir gözden geçirin derim.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al