wmaraci reklam

Siteyi Bırakacağım Ama Bazı Soru İşaretlerim Var

10 Mesajlar 908 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

birhabervar birhabervar WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.10.2017
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Editör
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 378
  • Beğeniler 169 / 125
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba arkadaşlar üç adet web sitem var. 2 tanesini süresi dolunca bırakacağım. Biriyle devam edeceğim ancak bazı sorularım var. Bu sitelere şimdilik A, B ve C diyelim.

Bu bırakacağım sitelerden biri olan A üzerine adsense almıştım. Bu adsense hesabım siteyle beraber düşer mi?

Yine A üzerinden Veridyen'den hosting kullanıyorum. Diğer iki siteyi addon domain yaptım. A'yı ve B'yi bırakacğaım, C addon domain olduğu için nasıl devam edebilirim?

C sitesi kaldığı zaman bir de D isimli başka bir site açacağım, bunu nasıl addon domain yapabilirim? Yoksa yeni bir Hosting mi açmam gerekiyor?

B üzerindeki yazıları kopyaladım ve siteyi addon domainden çıkardım. Süresi 7 Mart'ta bitecek. Bu yazıları ne zaman diğer bir site üzerinden paylaşabilirim?

Bu süreçte aklıma gelmeyen, bildiğiniz karşılaşacağım güçlükler var mı?

Yanıtlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

wmaraci
reklam

• Üyelik 17.10.2017
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Editör
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 378
  • Beğeniler 169 / 125
  • Ticaret 0, (%0)
Güncel

mehmet01 mehmet01 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek ...
  • Konum Adana
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 664
  • Beğeniler 327 / 328
  • Ticaret 1, (%100)
A sitesinin adsenseye zarari olmaz. Site kapanir adsense kalır. İstersen başka sitelerini adsenseye ekleyip kullanamya devam edebilirsin.

Ana domain durduğu sürece istediğin kadar addon domain ekleyip çikarabilirsin. Ama ana domaini çikarinca mevcutlardan birini ana domain yapmak gerekebilir orda bilgim yok. Hostingin bulunduğu firmaya sorarsan net cevap verirler. Heralde ana domaini kaldirinca mecburen addon domainlerden birini ana domaine çevirirler bence. Ondan sonra da yine istersen yeni addon domainler ekleyebilirsin. Yeni hosting almana gerek yok.
birhabervar

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 12.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek ...
  • Konum Adana
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 664
  • Beğeniler 327 / 328
  • Ticaret 1, (%100)
Kısaca A ve B'yi kaldırınca C'yi ana domain yapman gerek. Bunu ya cpanelden kendin yaparsin ya da büyük ihtimal hosting destek ekibine yaptirirsin. C ana domain olduktan sonra yine istediğin kadar addon domain ekleyip çikarabilirsin. Tabi hosting paketin maksimum kaç taneye izin veriyorsa.
birhabervar

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

cihaneken cihaneken Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Elektrik Teknisyeni
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad C** E**
  • Mesajlar 3510
  • Beğeniler 488 / 1190
  • Ticaret 1, (%100)
Adsenseye yeni site adreslerini ekleyip onaylatmalısın. Adsense bir alan adına bağlı değildir. Onay aldıktan sonra tüm alan adlarında ve youtube da kullanabilirsin.

Hosting hesabını A alandı üzerine açtırdıysan veridyen'e durumu iletip C alan adını ana alan olarak atamalarını istersin. D alan adını da yine şuan ki B ve C gibi addon olarak eklersin.

B üzerindeki yazıları istediğin zaman paylaşabilirsin. Kopya olur diye sıkıntı ediyorsan çok sıkıntı etme sen şimdide paylaşsan aynı olacak 2 ay sonrada paylaşsan aynı olacak. Ama keşke B sitesini kapatmadan önce yeni alana 301 çekseydi hiç kopya derdin olmazdı. Sitende isim değişikliği yapılmış sayardı Google.

İçerikler sana aitse ve güveniyorsan içeriklerine farklı sitelerinde paylaşsan da çok sorun olmaz. Bazen bir yazıyı iki sitede paylaşıyoruz. Şansa ana site değil de yan site daha çok hit alıyor o içerikten. Belli olmuyor Google algoritmasının hangisini seçeceği.

Spam, Block, Ceza gibi işlemler olmadığı sürece alan adı değiştirirken eski alan adını bir süre daha elinde tutup 301 yaparsan yeni alana, eski alanda kazandığın alan adı kariyerin uçup gitmez, yeni alan adına taşınır.
birhabervar

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 17.10.2017
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Editör
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 378
  • Beğeniler 169 / 125
  • Ticaret 0, (%0)
mehmet01 cihaneken çok teşekkür ederim cevaplarınız için. Yazılar tamamen bana ait ve tamamen özgün. Çok yazı yok, bir kısmı taslak halindeydi. Ancak en kısası 1500 en uzunu 3500 kelimelik uzun yazılar. Bir sorun olacağını ben de sanmıyorum ancak site kaldırıldıktan bir süre sonra paylaşmak daha iyi oluyor diye duymuştum. O süre ne kadar olabilir?

• Üyelik 12.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek ...
  • Konum Adana
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 664
  • Beğeniler 327 / 328
  • Ticaret 1, (%100)
Cihaneken'in dediği gibi siteyi kaldırdıktan sonra değil de, kaldırmadan önce içerikleri taşısaydın ve kaldıracağin siteyi de yeni siteye 301 ile yönlendirseydin daha iyi olurdu.

• Üyelik 17.10.2017
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Editör
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 378
  • Beğeniler 169 / 125
  • Ticaret 0, (%0)
mehmet01 oradan kaldırdığım yazıları bir süreliğine bekletiyorum hocam. Dediğim gibi yazılar çok uzun ve kaliteli. Diğer sitelerden hiçbirinde yayınlanacak türde içerikler değil, kategorileri farklı. O yüzden yönlendirme yapmadım.

• Üyelik 12.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek ...
  • Konum Adana
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 664
  • Beğeniler 327 / 328
  • Ticaret 1, (%100)
Ordan kaldırsan bile uzun süre google'da kalır. Benim 2 yıl önce kaldırdığım sayfa daha geçen gün google search tools da bulunamadı hatası verdi daha yeni.
birhabervar

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 17.10.2017
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Editör
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 378
  • Beğeniler 169 / 125
  • Ticaret 0, (%0)
O kötü olmuş

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al