wmaraci reklam

Son Dönemin En Çok Gelir Getiren Site Kategorileri

6 Mesajlar 1.649 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

NK1864 NK1864 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Medya
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad N** K**
  • Mesajlar 1309
  • Beğeniler 101 / 597
  • Ticaret 18, (%100)
Son dönemlerde e-ticaret platformlarındaki satış konularını da ele alarak en çok dikkat çeken ve potansiyeli olan kategorileri şöyle özetleyebiliriz:

Başlığı açma nedenim, arkadaşlar hepiniz hergün aynı kategorilere tespih tanesi gibi bir yenisini eklemekten öte gidemiyorsunuz ve az kazanmaktan yakınıyorsunuz. Artık belli kategorilerde rekabet şansı yok denecek kadar az. 5 haneli, 6 haneli yatırım için kenarda paranız yoksa, hala gidip teknoloji sitesi açıp 200 kişi gelecek diye tırmalamanın alemi yok.

• PDF & E-Kitap Siteleri: Bunların içinde telif gerektirmeyen, dağıtımı kısıtlı olmayan içerikler mevcut. Link kısaltma servisleri ve Adsense alternatifi reklam firmalarıyla X.XXX kazanan çok kişi gördüm. Diğer kullanım şeklini önermiyorum elbette.

• Mobil Uygulama İndirme Siteleri: Bunlar genelde legal ve illegal olarak ikiye ayrılıyor. Legal olanlar elbette resmi platformları üzerinden indirilebildiği için geliri diğerine göre az. Eskiden masaüstü uygulama indirme siteleri revaçtaydı ama son dönem gördüğüm kadarıyla mobil uygulama siteleri de ciddi kazanç bırakıyor.

• Oyun Hilesi Siteleri: Clash of Clans tarzı çevrimiçi oyunların hile ve taktiklerinin bulunduğu siteler. Bu kategoride patlamaya yakın oyunu bulursanız en çok kazananlardan olabilirsiniz. Biraz oyun merakı olması gerekiyor kişide.

• İnternetten / Evden Para Kazanma Siteleri: Bu kategoride çok yoğun bir arayış mevcut. Adsense ile birlikte kullanılabiliyor olması avantaj. İyi bir SEO çalışmasıyla pastanın büyük kısmını olmasa da kendinize yetecek kısmında gelir elde etmek mümkün. Sitelere yoğun şekilde ziyaretçi ve işveren yorumları bırakıldığı için, eğer iyi bir editöryal çalışma yaparsanız az ilgiyle ciddi rakamlar kazanabilirsiniz. Girişimcilik içinizde varsa buradan sağlayacağınız çevreyle kendi dağıtım ağınızı da kurabilirsiniz.

• Televizyon ve Yarışma Programları İnternetin en çok aranan, hakkında en çok spam yapılan kategorisi kuşkusuz bu iki alan. Haber sitesi açmak yerine, televizyon ve kadın programları, diziler üzerine içerik üreten bir site size kısa sürede 1K - 10K arası ziyaretçiyi sabit şekilde sağlar. Bundan gelir elde etme yöntemleri de hayal gücünüze kalmış.

• Ders Notları: Bu başlangıçta emek isteyen ve vakit isteyen bir kategori ama sistemi oturtursanız çok ciddi gelirler elde edebilirsiniz. Özellikle Yunanistan nüfusundan fazla sayıda öğrencinin olduğu bir ülkede yaşadığımız düşünülürse, ilköğretim, ortaöğretim, lise ya da üniversite not, ders, sınav bilgileri paylaşımı iyi bir hit ve gelir bırakır size.

-----------------------------------------------------------------------------------------------

Burada finans, sağlık, ekonomi, otomobil siteleri vs. gibi TBM yüksek ama herkesin bildiği kategoriler yerine, görece olarak az tercih edilenleri yazdım sadece. Üstteki kategorilerin elbette ki legal kullanımını öneriyorum.

Özellikle öğrenci ve genç arkadaşların yoğun olduğu bir forum olmamızdan ötürü, onların minimum gereksinimle kurup, maksimum gelir elde edebilecekleri kategorileri yazmaya özen gösterdim. Neredeyse tamamını Blogger altyapılı bir site şeklinde açıp, gidişata göre yükseltebilirsiniz.

Öneriler tamamen legal kullanımlar içindir.
contentwriter eminerkmen sembolbasi

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

Eflaki Eflaki Ekşi Sözlük Kimlik Onayı
  • Üyelik 26.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Makine Mühendisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad K** D**
  • Mesajlar 1310
  • Beğeniler 188 / 247
  • Ticaret 162, (%100)
Off e kitap mantıklı olur bence. Özellikle okumayı seven birisi için.

• Üyelik 23.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Medya
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad N** K**
  • Mesajlar 1309
  • Beğeniler 101 / 597
  • Ticaret 18, (%100)
Eflaki Köşeyi dönersen artık bir çay ısmarlarsın bana :)

Onur Onur WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek N/A
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad O** B**
  • Mesajlar 1309
  • Beğeniler 0 / 297
  • Ticaret 65, (%98)
Ders Notları konusunda çok düşündüm fakat çok uğraş gerekiyor, kendim de öğrenci olduğumdan o kadar vakit verebileceğimi düşünmüyorum. Yazı için teşekkürler.:)
NK1864

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 23.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Medya
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad N** K**
  • Mesajlar 1309
  • Beğeniler 101 / 597
  • Ticaret 18, (%100)
Onur Eğer başlangıç için bütçen varsa ve üyelerin de içerik ekleyebileceği şekilde bir sistem kurarsan, bir süre sonra zaten içeriği onlar sağlamaya başlıyor. Sen link kısaltma servisleriyle destekleyip dağıtabilirsin ya da sabit reklam teklifleri alırsın.
Tabii bugünden yarına olmaz bildiğin gibi.

Ben teşekkür ederim yorumun için.

sembolbasi sembolbasi Çok oturgaçlı götürgeç Kullanıcı
  • Üyelik 27.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** B**
  • Mesajlar 172
  • Beğeniler 40 / 36
  • Ticaret 9, (%100)
Hocam çok güzel bir yazı olmuş elinize sağlık.
Öğrenci hocalarıma tavsiyem, şu 3 aylık tatilde proje arayışında iseniz "Oyun Hilesi Siteleri" ve "Televizyon ve Yarışma Programları" önerisi tam bizlik. Hepimiz boş zamanlarımızda instagram twitter facebook onedio ve sozluklerde takılıyoruz. Biraz gündemi takip ederek geleceğe yönelik bir proje oluşturup patlamasını kendi gözlerinizle izleyebilirsiniz.
Örneğin Clash Royale oyunu
Supercell oyunun geleceğini aylar önceden duyurdu. İlk kim harekete geçtiyse google'da 1. Sırada o var.
Dikkat etmek lazım.
NK1864

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al