wmaraci reklam

Şu Fiyatlar Gerçekten Normal Mi Ya? Piyasa Öldü!

17 Mesajlar 2.072 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

uonrl uonrl WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.01.2018
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ü** O**
  • Mesajlar 631
  • Beğeniler 193 / 124
  • Ticaret 5, (%100)
Arkadaşlar uzun süredir gördüğüm fakat dile getirmediğim bi konuyu sizlerle paylaşmak istiyorum. Hepimiz bir şekilde bir kaç iş yapıyoruz burada gerekse yazılım, gerekse webmasterlık, gerekse grafik herkesin eli bir kaç iş tutuyor. Forumda çoğu kişinin konusunu baltalamak istemediğimden yorumda yapamıyorum ama içime dert oldu artık.
10 liraya logo mu olur ya? 30 liraya sitemi kurulur? 0.20 kuruşa takipçi mi satılır?
Hangisi yani ben grafik, yazılım ve e-ticaret ile ilgileniyorum demin baktığımda birisi 20 liraya logo yazmış birisi 40 liraya sitenizi yaparım yazmış. Piyasada artık kimse iş yapamaz oldu. İşide geçin yaptığımız işin hakkını piyasasını yerler altına sürüyoruz. Düşünüyorum 20 liralık logodan kime ne hayır gelir nasıl gelir nasıl bir çalışma ortaya çıkar? Bu bir kaç sene öncede böyleydi. Bir web için özel tasarımın fiyatı istenmişti hiç unutmam wmaraci.com'da yaşandı yine bu olay yaklaşık 2 sene kadar önce. Sıfırdan html css js şablon isteniyordu. Çok sıkışık olduğum için o ara 500 TL fiyat verdim çünkü 1 hafta vericem belki. Kullanıcı adı da ögrenci42 falan bilmem kaç tam hatırlamıyorum geldi ve aynen konuya şu yorumu yaptı: "50 tlye yaparm hocm"

Gerçekten arkadaşlar iş çığrından çıkmaya başladı diye düşünüyorum. En azından yaptığımız işin hakkını verelim. Herkes istediği fiyata yapar. Dilerse ücretsizde sunar bu beni ilgilendirecek bi konu değil fakat gün geçtikçe webmasterlara grafikerlere ve diğer bilgisayar üzerinde ki kategorilere insanların işi daha fazla düşüyor. Biz ise yaptığımız işi yerlere sererek 10-20 TL sigara parasına iş yaparak kendimizi küçültmeye devam ediyoruz. Millet dolar yükseliyor diyo öyle diyo böyle diyo biz yaptığımız iş 200 ise 300 diyeceğimzi yerde 20 diyoruz 10 diyoruz bazı arkadaşlar gidişatın farkında olmayabilir ama durumumuz içler acısı.
Saygılar

Not: Forumda hiç bir satış faaliyetim bulunmuyor sadece gördükçe canımı sıkıyor bu konu burada sizinle paylaşmak istedim.
ulas ASametYildirim compost0x

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

MehmetMasa MehmetMasa WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** M**
  • Mesajlar 1946
  • Beğeniler 552 / 554
  • Ticaret 40, (%100)
10TLye logo diye dümdüz yazı yazıyorlar kaliteli iş isteyen ona yaptırmaz zaten siz işinizi kaliteli yapın müşteriniz sizi bulacaktır.
0.20 kuruşa takipçi mi satılır? Aynı şekilde serbest piyasadır 20 kuruşluk takipçi 2 günde geliyorsa 1TL'lik takipçi 1 saatte geliyor.
uonrl

kişi bu mesajı beğendi.

nigne2011 nigne2011 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Blogger
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad E** T**
  • Mesajlar 647
  • Beğeniler 112 / 197
  • Ticaret 1, (%100)
isteyen istediği fiyatı verir, aslında sorun ülkenin gelir durumuyla ilgili, insanlarda para yok haliyle kaliteli işlerde yok, millet domain bile almayıp blogspot ile zengin olma hayali kuruyor, hal böyleyken kimse logoya 20 tl bile vermez, ülkemizin gelir seviyesi şayet artarsa zaten işini hakkıyla yapanlar çok daha kazanır, 5-10tl ye iş yapanlar alıcısı olduğu sürece varolmaya devam edecektir.

bakın fiveerde bin dolar logo: https://www.fiverr.com/search/gigs?utf8=%E2%9C%93&source=top-bar&locale=en&search_in=everywhere&query=professional%20logo&search-autocomplete-original-term=lo&filter=rating&pos=3&context=recommendation&context_alg=related_search_terms&page=1

işini kaliteli yapanlar her zaman kazanır.
hsntngr uonrl

kişi bu mesajı beğendi.

uzunlarpc uzunlarpc Uzunlar Pc Kullanıcı
  • Üyelik 03.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad M** U**
  • Mesajlar 1348
  • Beğeniler 259 / 258
  • Ticaret 22, (%100)
Hocam o konuları bana iletirmisiniz ben zira bayadır bu forumdayım o kadar uygun fiyata birşey yaptırmış değilim 1-2 ufak düzenlemeye bile 30-40tl ödüyorum, 50tl ye site yazan varsa zaten bana ulaşsın şuan projem yok fakat ben ona proje bulurum :) site yazdıracağım zaman forumdan 5-6 kişiyle görüşmeme rağmen 300-400 den aşşağı fiyat veren olmadı.(1000 diyende oldu 500 diyende oldu 300 diyende oldu aynı projeye doğrudur rakamlar çok farklı fakat bu fiyattan aşşağı gelen olmadı belirtmek isterim.)
uonrl

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

jobsfrominternet jobsfrominternet WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.08.2018
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad T** Ö**
  • Mesajlar 266
  • Beğeniler 60 / 98
  • Ticaret 2, (%100)
Bence de kalitesiz işler yapılıyor özellikle logolar içler acısı ama alan razı veren razı ise diyecek pek bir şey kalmıyor bana göre. Serbest piyasa...
uonrl

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 03.01.2018
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ü** O**
  • Mesajlar 631
  • Beğeniler 193 / 124
  • Ticaret 5, (%100)

nigne2011 adlı üyeden alıntı

isteyen istediği fiyatı verir, aslında sorun ülkenin gelir durumuyla ilgili, insanlarda para yok haliyle kaliteli işlerde yok, millet domain bile almayıp blogspot ile zengin olma hayali kuruyor, hal böyleyken kimse logoya 20 tl bile vermez, ülkemizin gelir seviyesi şayet artarsa zaten işini hakkıyla yapanlar çok daha kazanır, 5-10tl ye iş yapanlar alıcısı olduğu sürece varolmaya devam edecetir.

bakın fiveerde bin dolar logo: https://www.fiverr.com/search/gigs?utf8=%E2%9C%93&source=top-bar&locale=en&search_in=everywhere&query=logo&search-autocomplete-original-term=&search-autocomplete-original-term=lo&filter=rating
işini kaliteli yapanlar her zaman kazanır.

Bir matbaa şirketinde çalışmıştım 1000 TL altına kesinlikle logo yapılmıyordu 990 lira olsa yine yapılmıyordu.

Paratic Paratic WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.12.2017
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Yazılım Mühendisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad İ** T**
  • Mesajlar 347
  • Beğeniler 52 / 163
  • Ticaret 0, (%0)
100 milyar dolar sermaye ile kurulan şirketinde de logoya ihtiyacı var, kendine blog açan arkadaşında logoya ihtiyacı var.

doğal olarak 10 tl'ye de logo olur 100 bin tl'ye de logo olur.

ferrari'de araba, şahin'de araba...
WebDost ebagcuvan kozlunet

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 03.01.2018
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ü** O**
  • Mesajlar 631
  • Beğeniler 193 / 124
  • Ticaret 5, (%100)

uzunlarpc adlı üyeden alıntı

Hocam o konuları bana iletirmisiniz ben zira bayadır bu forumdayım o kadar uygun fiyata birşey yaptırmış değilim 1-2 ufak düzenlemeye bile 30-40tl ödüyorum, 50tl ye site yazan varsa zaten bana ulaşsın şuan projem yok fakat ben ona proje bulurum :) site yazdıracağım zaman forumdan 5-6 kişiyle görüşmeme rağmen 300-400 den aşşağı fiyat veren olmadı.

Denk geliyorum hocam bakmayın şuan saklanıyorlar bir yazın 50 liraya yapacak varmı diye 3-4 kişi ben size garanti kılıyorum :D Şaka bir yana bende bir kaç sene önce görmüştüm böyle bi durumu bizzat yaşadım
uzunlarpc

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 03.01.2018
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ü** O**
  • Mesajlar 631
  • Beğeniler 193 / 124
  • Ticaret 5, (%100)

Paratic adlı üyeden alıntı

100 milyar dolar sermaye ile kurulan şirketinde de logoya ihtiyacı var, kendine blog açan arkadaşında logoya ihtiyacı var.

doğal olarak 10 tl'ye de logo olur 100 bin tl'ye de logo olur.

ferrari'de araba, şahin'de araba...

Bence blog kuran bir arkadaşın bile alması gereken logonun minimum miktarı 50 liradır, açıpta dümdüz bir fontla isim yazarlarsa tamam 10 tl normal bir fiyat ama bunuda kimse istemez çünkü online editor ile bile yaparım zaten bunu.

bbking bbking WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 51 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 1065
  • Beğeniler 228 / 227
  • Ticaret 0, (%0)
Olur ve satılır :)

Olay maliyette işe yani başlamış biri için para değil referans önemlidir. Şablon düzenleme yapar sürümden kazanır. Takipçinin maliyeti ne ki ? :)

Herkes kendi işine fiyat biçer ama Türkiyede işler garip işliyor.

10.000 TL fiyata logo yapacak adam 10 TL Fiyata 30.0000 TL fiyata Site yaptıracak adam 200 TL fiyata iş yaptırmaz.

Kısaca herkes kendi ekmeğini yer Sürekli söylerim " Mercedes Tofaş pazar baltalıyor dedi mi hiç ?

Fiyatları değil İş kalitesi ve Ahlakını dert edelim
uonrl

kişi bu mesajı beğendi.

www.Hizliisler.com
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al