wmaraci reklam

televizyonunun garantisi bitti bozuldu ne yapmalıyım ?

12 Mesajlar 1.331 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

KralFx KralFx WM Aracı E-Mail Onaysız
  • Üyelik 02.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek tasarımcı
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 2408
  • Beğeniler 815 / 525
  • Ticaret 105, (%100)
Arkadaşlar merhaba,

sabah sabah sinirim bozuldu. Televizyonu 2 yıl önce teknosadan 4 bin küsür liraya alıyorum 02.06.2016 garantisi bitiyor 3 ay sonra bozuluyor ne halt yicez acaba şimdi ? Televizyonda görüntü kendi kendine grileşti ayrıca ilk açılırken de renkler bırbırıne karısıyor. fabrıka ayarlarına falan dondurdum ama düzelmedi. Bu kaça patlar acaba bize :S
BuAdamon

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

enerjiveguc enerjiveguc Wordpress Destek Kullanıcı
  • Üyelik 28.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 52 / E
  • Meslek Street Engineer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 5152
  • Beğeniler 2185 / 2187
  • Ticaret 0, (%0)
KralFx
geçmiş olsun, keşke garanti uzatma yaptırsaydın garanti süresi bitmeden. cüzi miktarlara 5 yıl yedek garanti verenler vardı. LG tvllerde vardı mesela.

• Üyelik 02.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek tasarımcı
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 2408
  • Beğeniler 815 / 525
  • Ticaret 105, (%100)
enerjiveguc hıc bakmadım da garantı suresı falan hocam ya sımdı lazım olunca baktım yanı bozulmak ıcın garantının bıtmesını beklemıs seref yoksunu. Cihaz samsung bu aradauğraşıyorum renklerınden ama düzelmiyor yani böyle siyah rengi gri gösterıyor tum renklerı grılesmıs gosterıyor

• Üyelik 28.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 52 / E
  • Meslek Street Engineer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 5152
  • Beğeniler 2185 / 2187
  • Ticaret 0, (%0)
KralFx
Acele etmeden iyi araştır, biraz baktım benzer sorunları olanlara 300-500 gibi rakamlara halledebilmişler.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 02.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek tasarımcı
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 2408
  • Beğeniler 815 / 525
  • Ticaret 105, (%100)
bakıyorum hocam da tam olarak aynı sorunu yasayan bır konu bulamadım Yani açılıştabır ara renkler karısmıstı onda problem yok suan sıfırladım tv actım kapadım herhang bır sorun yok tv de calısırken ama sıyah yerıne grı gosterıyor. Yanı dlayısıyla da her renk grımsi görünüyor daha akşam bir sorun yoktu kapadık açtık noldu buna anlamadım

• Üyelik 28.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 52 / E
  • Meslek Street Engineer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 5152
  • Beğeniler 2185 / 2187
  • Ticaret 0, (%0)
KralFx
Elektronik cihazların garanti kapsamlarının 2 yıl olmasının nedeni donanımlarda kullanılan parçaların cihazlar için ne kadar yaşamsal destek sunacaklarını biliyor olmaları. Bu yüzden 2 yıl verimli kullandın kullandın... 2 yıl üstünü kar sayacaksın. Bu tip cihazlar üretilen ülkelerde yada ekonomik açıdan rahat ülkelerde 400-500 USD falandır. Çünkü cihaz bozulsa bile adamlar tamir süreciyle harcayacakları zamanı paraya çevirmek için servis hizmeti yerine satış hizmeti veriyorlar. Gidip yenisini alıyorsun yani. Burada biz teknoloji üretmediğimiz için bize pahalı geliyor ve tamir tadil bedelleri canımızı acıtıyor.
Bir tavsiye, bir daha elektronik cihaz alırken seçici olmak lazım. Bana kalırsa halen en sağlam ürünleri Almanlar üretiyor. 15 yıldır kullandığım elektronik cihazlarım var. sadece batarya değiştirip kullanmaya devam ediyorum.

Araba alırken de artık ilk düşünülmesi gereken YAKIT mı? GÜVENLİK mi?
Yakıt ise Uzakdoğu araçları tercih edilir, ucuz, seri ve hızlıdır. Ama güvenlik için ise Alman araçları tercih edilir. Pahalı ama yaşamsal değere katkı sağlayanlardır.
Escalous

kişi bu mesajı beğendi.

BuAdamon BuAdamon WM Aracı Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 08.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad B** Y**
  • Mesajlar 347
  • Beğeniler 98 / 78
  • Ticaret 5, (%80)

KralFx adlı üyeden alıntı

bakıyorum hocam da tam olarak aynı sorunu yasayan bır konu bulamadım Yani açılıştabır ara renkler karısmıstı onda problem yok suan sıfırladım tv actım kapadım herhang bır sorun yok tv de calısırken ama sıyah yerıne grı gosterıyor. Yanı dlayısıyla da her renk grımsi görünüyor daha akşam bir sorun yoktu kapadık açtık noldu buna anlamadım

O kadara patlamaz hocam 100 tl hal olur sikinti yapma ayni işlem bende de oldu hepsi beraberinde 120 tl yapildi için birsey değişti ekrana ait şimdi canavar gibi oldu yenisi almaya gerek yok.şimdiden geçmiş olsun

• Üyelik 02.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek tasarımcı
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 2408
  • Beğeniler 815 / 525
  • Ticaret 105, (%100)
BuAdamon hocam nerede yaptırdınız kendı servısınde mı baska yerde mı

kehribar kehribar مشغول Kullanıcı
  • Üyelik 18.07.2017
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek -
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 429
  • Beğeniler 0 / 156
  • Ticaret 10, (%100)
Bilinçli eskitme olayı tam olarak bu işte. Aldığınız cihazı 2 yıldan fazla kullanmanıza izin vermiyorlar. Şirket tarafından bakınca haklı bir durum ama kullanıcı için ızdırap oluyor. Eski yıllarda bir kolonya firması iflas etmek üzereyken şişenin ucundaki deliği 2 katına çıkarıyor ve iflasın ucundan dönüyor. Aynı o hesap, herkes ömürlük kullanılırsa nasıl kazanıcak bu şirketler?

Apple ürünleride aynı şekilde 2 yıl boyunca bozulursa yenisini bile veriyorlar ama 2. yılını doldurduktan sonra kullanılmaz hale geliyor. Bir ürün satın alırken bunu göz önünde bulundurup almak lazım.

ONE ONE Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 16.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Web hizmetleri - SEO
  • Konum Adana
  • Ad Soyad A** Y**
  • Mesajlar 427
  • Beğeniler 8 / 154
  • Ticaret 11, (%82)
Öncelikle geçmiş olsun tahminimce son kullanma tarihine göre ayarlıyorlar. Bizimde bitmesine 3 ay kalan tvmiz bozuldu yerinde 4.5klık tv verdiler ücretsiz. Yani planlı eskitme söz konusu. Biz şanslıydık diyebiliriz. Garanti konusunda yapabilecek bir şey yok servise başvurun ücret çıkarırlar.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al