wmaraci reklam

Türkiye'nin Dünya Trafiğindeki Etkisi?

8 Mesajlar 854 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

EyupErdogan EyupErdogan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Site Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** E**
  • Mesajlar 47
  • Beğeniler 3 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
Uzun zamandır TR'de wm'lık yapıp duruyorum :) işler büyüyünce büyükler arenada oynar deyip IS'e (Uluslar arası sunucular) çıktım. Türkiye'nin aktif kullanıcı ve potansiyel ziyaretci havuzu bakımından bana dar gelmeye başladı.Pek fazla zorlukla karşılaşmadan kurmaya başladım siteleri :o ama dikkatimi çeken şey şu oldu Türkler site açıp en azından piyasada kendimizi hissetirebileceğimiz bir seviyede değiliz. :confused: Gurbetçiler desen ya oyunlarda,forumlarda yada chat odalarında, bizimkilerde daha dil bilmiyorlar yada sıcak bakmıyorlar :D

Sorum şu olacak neden şöyle 20 kişi kadar el ele verip bir Türk birliğini kurup yüzlerce projeyle en az 1 milyarlık bir akış oluşturmayalım? Çalıp çırpmak yerine yazmayı bilen profesyonellerimiz buralarda copy-paste denizinde neden boğulsunlar ki? :cool:
JackkerL

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

HellBoy05 HellBoy05 Patron Kullanıcı
  • Üyelik 25.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci / Ekonomist
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 412
  • Beğeniler 14 / 45
  • Ticaret 5, (%100)
valla mantıklı ya

GokhanGok GokhanGok Karşıyakalı Kullanıcı
  • Üyelik 02.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Bilgisayar donanım uzmanı
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad G** G**
  • Mesajlar 1232
  • Beğeniler 304 / 306
  • Ticaret 7, (%100)
Aslına bakılırsa yazdıklarının hepsi çok mantıklı ve olabilecek şeyler lakin, ben bu webmaster dünyasın da egolarını hala giderememiş insanları gördükçe pek sıcak bakmıyorum bu işe aslında. Çünkü egosu yüksek olan kişiler hep " ben " yapayım sadece " benim " yaptığım işler konuşulsun dedikçe zor gibi geliyor:) umarım bir gün bunları aşıp dediklerini gerçekleştirmiş bir Türk webmasterları yazılımcıları oluruz:)

Kuva-i Kafsinkaf

• Üyelik 04.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Site Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** E**
  • Mesajlar 47
  • Beğeniler 3 / 2
  • Ticaret 0, (%0)

GokhanGok adlı üyeden alıntı

Aslına bakılırsa yazdıklarının hepsi çok mantıklı ve olabilecek şeyler lakin, ben bu webmaster dünyasın da egolarını hala giderememiş insanları gördükçe pek sıcak bakmıyorum bu işe aslında. Çünkü egosu yüksek olan kişiler hep " ben " yapayım sadece " benim " yaptığım işler konuşulsun dedikçe zor gibi geliyor:) umarım bir gün bunları aşıp dediklerini gerçekleştirmiş bir Türk webmasterları yazılımcıları oluruz:)

Hocam, biraz tereddüt ve korku mu gördüm acaba :) "Hep ben yapayım" demek "Bile bile zarar etmektir". 20 binden fazla site ve proje var (en aktiflerinden) bunların arasından 20 babayiğit çıkıp 1-3 yılda vefa,sevgi,saygı,haya,özgüven gösterip adam gibi bir iş yapamayacak mı. :eek:

Adamlar bizden bahsederken, "Abi bunlar(Türkler) şöyle bi projeler yapmış, helal olsun,kapatırlarsa yazık olur,iyiki yapmışlar,bizden bile daha iyi işler yapıyorlar,kalite dedin mi Türk işi olacak" deseler :D en az annemin beni övdüğü kadar gururlanırım. "Sonunu düşünen kahraman olamaz. ;)"

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

GokhanGok GokhanGok Karşıyakalı Kullanıcı
  • Üyelik 02.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Bilgisayar donanım uzmanı
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad G** G**
  • Mesajlar 1232
  • Beğeniler 304 / 306
  • Ticaret 7, (%100)
Benden yana korku tereddüt yok hocam sadece bu işe girmek istesek beraber gireceğimiz kişilere karşı bir geri adım geride durmak isterim. Cünkü dediğim gibi ego varsa bir insan da korkucaksın o kişiden:)

Kuva-i Kafsinkaf

cudjex cudjex ozergul.net Kullanıcı
  • Üyelik 23.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad Ö** G**
  • Mesajlar 1647
  • Beğeniler 347 / 570
  • Ticaret 8, (%100)
20 kişi demişsiniz.. kim kime neden güvensin? patron kim? gelir modeli? kazanç? en önemlisi proje(yüzlerce)?

ozergul.net/com

GClup GClup I Love You Photoshop Kullanıcı
  • Üyelik 02.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Osmaniye
  • Ad Soyad M** T**
  • Mesajlar 114
  • Beğeniler 7 / 5
  • Ticaret 3, (%67)
Hocam bu işi 20 kişiyle olmaz yani 20 kişi ile organize çalışmanız çok zor, birde bu işte güven önemlidir. Güven her şeyin başında gelir ve karşılıklı olmalıdır. Arkadaş ego konusuna değinmiş, bu konu oldukça önemli bir kişi egosuna yeni düşerse hep kendini ön planda göstermek isteyecektir ve birlikte çalıştığı insanları çıkarları için satacaktır. Birde korku konusundan çok kendisine güvenip lakin maddi sıkıntılardan bu projeleri gerçekleştiremeyen insanlarda var işte bu insanlar harcanıyor, birisinin çıkıp elinden tutması lazım.

• Üyelik 04.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Site Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** E**
  • Mesajlar 47
  • Beğeniler 3 / 2
  • Ticaret 0, (%0)

cudjex adlı üyeden alıntı

20 kişi demişsiniz.. kim kime neden güvensin? patron kim? gelir modeli? kazanç? en önemlisi proje(yüzlerce)?

:D çok kişi sistemin dengesini bozar 20 kişi ideal olabilir. Bu 20 kişinin önceliği güven olacak (pazardan karpuz almıyoruz ya adamı adam gibi seçip araştırırız).
En başarılı projeyi yapana destek olmak sistemin gereğidir zaten (Savaşta mühim olan komutan değil BAYRAĞI taşıyandır. ) ;)
Geliri ortak havuzlarda usulünce bölüşerek ha yemeden paylaşmak ve bunu çeşitli kanallarla üyelere sunmak mümkündür.
1-3 yada daha uzun vadede başarılı olabilen projeler ile çeşitli alanlarda kendimizi kanıtlayabiiliriz. 1-2 proje yapıp onları batırırsak kim bizi hatırlayacak? herkesin en az 5 projesi olsa çok mu yani ?

Ek Olarak:

GClup adlı üyeden alıntı

Hocam bu işi 20 kişiyle olmaz yani 20 kişi ile organize çalışmanız çok zor, birde bu işte güven önemlidir. Güven her şeyin başında gelir ve karşılıklı olmalıdır. Arkadaş ego konusuna değinmiş, bu konu oldukça önemli bir kişi egosuna yeni düşerse hep kendini ön planda göstermek isteyecektir ve birlikte çalıştığı insanları çıkarları için satacaktır. Birde korku konusundan çok kendisine güvenip lakin maddi sıkıntılardan bu projeleri gerçekleştiremeyen insanlarda var işte bu insanlar harcanıyor, birisinin çıkıp elinden tutması lazım.

Birisinin kalemi güçlüdür yazı yazar, kimisi tasarlar kimiside hosting sağlar. Bir fabrika kurulurken kimse kurana "Sen bunu başarabilirsin" bile demez ama sağlam bir ekip ve azim olursa mutlak zafer vardır. Burada belirtmek istediğim parası olan değil kabiliyeti olan gelsin diyorum. :rolleyes: Saygın ve onurlu bir insan olmak gerekir. (EGO'sunu söndürmüş insanlarla)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al