wmaraci reklam

Webmaster Dünyasına Ne Zaman Giriş Yaptınız ?

6 Mesajlar 571 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Uyo Uyo WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.12.2018
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Şu an yok
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad Ü** U**
  • Mesajlar 6
  • Beğeniler 2 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
Önce kendimden başlayayım.Biraz dramatik.Ancak anlatırsam çok uzun olacak.O yüzden en iyisi anlatmamak :)

2008 mart ayında giriş yaptım. 2010 haziran ayında (ailenin yüzünden) çıkış yaptım :)

Çok büyük pişmanlık var.Üzüntü,moral bozukluğu vs bir sürü konular.Yazsam minimum 3000 karakter :D

2016 şubat ayında sahalara geri döndüm.Bu sefer iyi bir proje ile.Ancak 6 ay sonra rahmetli teyzemin kanser olduğunu öğrendim.Tekrar bıraktım.Zaten teyzemi kaybettikten sonra 1 sene hayatı askıya aldım adeta + maddi konularda bırakmamı sağlamıştı

Yeniden döneceğim. Bakalım bu sefer hep kalır mıyım ? :)

Ek olarak; Ücretsiz sitelerle başlangıcım 2006 yılıydı.Ancak .com uzantılı bir siteye 2008 yılında sahip olmuştum
ASametYildirim

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

ASametYildirim ASametYildirim Saygı, Sevgi, Anlayış. Kullanıcı
  • Üyelik 16.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Bilgisayar mühendisi öğrencisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 3826
  • Beğeniler 2399 / 1874
  • Ticaret 97, (%100)
Ben ilk 2010 yılında .tr.gg sitesi açarak başladım. Hazır kod alıyor bu kodlarda bulunan link kodlarını siliyor veya değiştiriyordum. Böyle böyle kendi çapımda html kodlarını editlemeyi öğrendim. Daha sonra mobil ödeme alan bir host firmasında domain aldım. Host olmadan sitenin aktif olmayacağını öğrendiğimde birde host almıştım.

C panelden tek tıklamayla site kurma diye bir yer keşfetmiştim ve bir gün forum bir gün başka bir şey kuruyordum. Yanlız daha html kodlarını nereye yazacağımı bile bilmiyordum. Ben sanıyordum ki host alınca karşıma tr.gg gibi bir panel çıkacak. :D

Host firmam sağolsun bir soruyu en erken 2 saat sonra cevaplıyordu :p Sora sora kodları index.html dosyasına eklemem gerektiğini öğrendim. Bunları yaparkende elimde sadece android olmayan bir telefon vardı. index.html de 50 satırdan fazla kod girince telefon donuyor mecbur kapatıp tekrar açıyordum. Hey gidi günler.. :D

Sonra tablolarla kendime bir tasarım yapmıştım. :) her sayfayı teker teker html ile yapıyordum. Sonradan öğrendim ki PHP bilmeden websitesi açılmazmış. Gittim kendime Rıza Çeliğin A dan Z ye Php kitabını aldım. Rıza Çelik hocamın kulağını iyi çınlatıyordum çünkü kitaptan hiçbir şey anlayamıyordum. :(

Daha sonra Php bilgisi üst düzey olan bir arkadaşla tanıştım. Bana yavaştan PHP anlatıyordu. Bende php kodu yazıyor kod çalışmayınca arkadaşımın burnunun dibinde bitiyordum. Abartmıyorum günde 50 sefer soru sormuşluğum vardır. Her seferinde hiç usanmadan bana yardımcı oluyordu. :)

Bir keresinde basit echo lu bir kod yazmıştım. Kodu haftasonu 2 gün boyunca çalıştıramamıştım. Sonra kodu arkadaşıma gösterdiğimde
Php bilgim biraz ilerledikten sonra A dan Z ye PHP kitabı bana ilaç gibi geldi. Artık ne zaman sıkışsam hemen o kitaba bakıyorum. :)

Üstümde sonsuz emeği olan kardeşime çok teşekkür ederim. Bu süreçte ailem bilgisayar konusunda ilerlememi hiç istemedi. Derslerimi etkileyeceğini düsündüklerinden ne kadar teknolojik aletim varsa hepsini kırdılar yıllardır internet bile almadılar. Ta ki bilgisayar mühendisliğini kazanana kadar. Burada asıl mesela her zaman hedeflerinizin peşinden koşmak ve asla vazgeçmemek.

Benim gelişimimde admin nin, wmaraci yönetiminin ve bu süreçte dostluk kurduğum hocalarımın ben de baya etkisi vardır. Özellikle bu kadar saygın bir platformda bana görev vermeleri ve her yanlışımda hoşgörüyle karşılamaları bana gerçekten cesaret vermekte. Kendilerine buradan sonsuz derecede teşekkürlerimi iletmek istiyorum. İyiki varsınız. :)
bd yilmaz70 xLyra

kişi bu mesajı beğendi.

Kreatorn Kreatorn WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.07.2017
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek İş Güvenliği Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** K**
  • Mesajlar 1067
  • Beğeniler 617 / 620
  • Ticaret 7, (%100)
2009 yılında blogger ile girdim :) Lise'ye başladığım zaman olduğu için öyle birşeyleri başarmak için başlamıştım, özendiğimden.

Blogger ile şarkı sözü sitesi tarzı birşey yapmıştım ne domain var ne bişey :D 1 yıl boyunca deli gibi youtube'da şarkı paylaşan resmi kanalları takip edip paylaşılan şarkının anında sözlerini yazardım dinleyipte. 2011'e kadar 1200'e yakın şarkı paylaşmıştım :( Günlük hit 25-30 Bin falandı ama işte adsense vs. hiçbir halttan haberim olmadığı için öyle bomboş yazdım :D

Sonra 2011'in mayıs ayında Demet Akalın hanzosu kendi şarkı sözlerine 5 defa telif atıp toptan blogger hesabımı sildirmişti o yüzden hiç sevmem o at suratlıyı ki zaten seside şarkılarıda leş, neyse yine sinirlendim :D

Hiçbir kodlama dilini bilmiyorum sadece olan blogger temalarını değiştirebiliyorum ufak tefek, hala daha blogger ile takılıyorum hoşuma gidiyor. Çok şükür şimdi herşey yolunda gidiyor eskiye nazaran Kod olmasada sektörel olarak çok iyi olduğumu düşünüyorum :) Daha dikkatliyim en azından.
ASametYildirim Uyo

kişi bu mesajı beğendi.

xLyra xLyra Göründüğü gibi değil.. Kullanıcı
  • Üyelik 20.05.2017
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Adıyaman
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 717
  • Beğeniler 63 / 244
  • Ticaret 1, (%100)
Çok kısa ve özet geçeyim. Metin2 hesabım çalındığı zaman :D
ASametYildirim

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

RadiKaL RadiKaL WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Çiftçi
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad A** G**
  • Mesajlar 1304
  • Beğeniler 281 / 398
  • Ticaret 8, (%100)
Chat yapıyorduk şimdi buradayız nasıl oldu anlayamadım. Çevirmeli bağlantı dönemleri sanırım baya eskiyim. Bitiyorum o sese
https://youtu.be/qkBXnXmceKI

bd bd WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.10.2010
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek 2
  • Konum Manisa
  • Ad Soyad B** D**
  • Mesajlar 4926
  • Beğeniler 784 / 3953
  • Ticaret 18, (%100)
donanim4.com ilk web sitem :) mamboo ile oluşturmuştum. Forum olarak da YaBB kullanıyordum. Güzel bir portaldı. Keşke kapatmayıp devam etseydim.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al