wmaraci reklam
lidertakipci

Wordpress her kategoriye ayrı reklam

12 Mesajlar 1.514 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Thyphoon Thyphoon Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 02.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek -
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad K** K**
  • Mesajlar 781
  • Beğeniler 165 / 186
  • Ticaret 2, (%100)
Merhaba arkadaşlar

Sitemizde A B C D kategorisi var diyelim.

Şimdi ben single.php den yazı başına reklam ekledim. Ama diyorum ki aralarından sadece C kategorisindeki yazı başlarında farklı bir banner çıksın bunu nasıl yapabilirim.

wmaraci
reklam

• Üyelik 02.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek -
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad K** K**
  • Mesajlar 781
  • Beğeniler 165 / 186
  • Ticaret 2, (%100)
Yok mu bilen?

srhtycl srhtycl IBM Ambassador Kullanıcı
  • Üyelik 13.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Software Engineer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 501
  • Beğeniler 86 / 124
  • Ticaret 12, (%100)
Single.php'ye reklamların gözükmesini istediğiniz yere ekleyebilirsiniz.

$category = get_the_category();
$firstCategory = $category[0]->cat_name;

if ($firstCategory =="Kategori Adi 1") {
echo "Kategori Adi 1 isimli kategoride gösterilmesini istediğiniz reklam kodu";
}
else if ($firstCategory =="Kategori Adi 2") {
echo "Kategori Adi 2 isimli kategoride gösterilmesini istediğiniz reklam kodu";
}

?>

Kodda düzenlemeniz gereken yerler belli. Kategorilerin büyük küçük harf uyumuna dikkat etmeniz gerekiyor.

• Üyelik 02.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek -
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad K** K**
  • Mesajlar 781
  • Beğeniler 165 / 186
  • Ticaret 2, (%100)
srhtycl Hocam şimdi benim reklam single.php de ekli zaten ama bak ben sana şöyle anlatayım a b c d e kategorileri var şuan zaten reklam hepsinde mevcut bunların alt kategorilerindede dahil. benim istediğim single php deki genel reklam sadece b ve alt kategorilerinde gösterilmesin onun yerine b kategorisi için belirlediğim reklam gösterilsin. Senin bu dediğin kodla her kategoriyi ayrı ayrı elleyeceğiz. Ben sadece bir kategori ve altlarında farklı bir reklam göstermek istiyorum

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 13.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 501
  • Beğeniler 86 / 124
  • Ticaret 12, (%100)

Thyphoon adlı üyeden alıntı

srhtycl Hocam şimdi benim reklam single.php de ekli zaten ama bak ben sana şöyle anlatayım a b c d e kategorileri var şuan zaten reklam hepsinde mevcut bunların alt kategorilerindede dahil. benim istediğim single php deki genel reklam sadece b ve alt kategorilerinde gösterilmesin onun yerine b kategorisi için belirlediğim reklam gösterilsin. Senin bu dediğin kodla her kategoriyi ayrı ayrı elleyeceğiz. Ben sadece bir kategori ve altlarında farklı bir reklam göstermek istiyorum

B kategorisi ve alt kategorilerinin ID'sini gönderebilirseniz, kodu revize edebilirim.

$categories = get_the_category();
$category_id = $categories[0]->cat_ID;

if ($category_id == 2) {
echo "Kategori idsi 2 olan yazılarda gözükecek olan reklam kodu";
}
else{
echo "Diğer kategori idlerde gözükecek reklam kodu";
}

?>

PHP ya da bağlayıcısı ile, alt kategoriler için if yapısını geliştirebilirsiniz. Örnek;

ID'si 2 olan kategoriyi ana kategori varsayıp, ID'si 3 ve 4 olan kategorileri alt kategori olarak varsayabilirsiniz.

if ($category_id == 2 || $category_id == 3 || $category_id == 4 ) {
echo "Kategori idsi 2,3,4 olan yazılarda gözükecek olan reklam kodu";
}
else{
}

?>

• Üyelik 02.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek -
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad K** K**
  • Mesajlar 781
  • Beğeniler 165 / 186
  • Ticaret 2, (%100)
srhtycl Hocam öncelikle eline emeğine sağlık üşenmeden yardımcı oluyorsun bu forumda hala sen gibilerini görebilmek mutlu etti beni :)

B kategori id numarası 1 olsun alt kategorileride 2,3,4,5,6 olsun. Diğer kategorilerde 10 20 olsun. Kodu ona göre düzenler misiniz ben ona göre direk entegre edeyim kendim :) Şimdi idleri tek tek buraya eklemek zor olucağı için kendim düzenlerim :)

Bu arada benim asıl demek istediğim şuydu b ve alt kategorisinde başka reklam gözüksün. Diğerlerinde sabit bir reklam var zaten ama onları tek tek bu koda id olarak eklemeyeyim demek istemiştim yani sadece farklı reklam olanı kod olarak eklemek istiyordum. Çünkü sitemde çok kategori var uğraşmak zor olucak. Yinede yapıcak bişey yok bu şekilde ekleyeyim bari :D

• Üyelik 13.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 501
  • Beğeniler 86 / 124
  • Ticaret 12, (%100)

srhtycl Hocam öncelikle eline emeğine sağlık üşenmeden yardımcı oluyorsun bu forumda hala sen gibilerini görebilmek mutlu etti beni :)

B kategori id numarası 1 olsun alt kategorileride 2,3,4,5,6 olsun. Diğer kategorilerde 10 20 olsun. Kodu ona göre düzenler misiniz ben ona göre direk entegre edeyim kendim :) Şimdi idleri tek tek buraya eklemek zor olucağı için kendim düzenlerim :)

Bu arada benim asıl demek istediğim şuydu b ve alt kategorisinde başka reklam gözüksün. Diğerlerinde sabit bir reklam var zaten ama onları tek tek bu koda id olarak eklemeyeyim demek istemiştim yani sadece farklı reklam olanı kod olarak eklemek istiyordum. Çünkü sitemde çok kategori var uğraşmak zor olucak. Yinede yapıcak bişey yok bu şekilde ekleyeyim bari :D

Diğerleri için tek tek eklemiyorsunuz zaten. :) Kodu dediğiniz şekilde revize ettim.

"B kategori id numarası 1 olsun alt kategorileride 2,3,4,5,6 olsun."

Özel tanımlamayı sadece bunlar için yapıyoruz. Geriye kalan hiçbir kategoriyi ayırmıyoruz yada tek tek elle eklemiyoruz. Rica ederim ne demek, umarım işinizi görür. :)

if ($category_id == 1 || $category_id == 2 || $category_id == 3 || $category_id == 4 || $category_id == 5 || $category_id == 6) {
echo "1,2,3,4,5,6 IDli kategorilerde gösterilecek reklam kodu";
}
else{
}

?>

• Üyelik 02.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek -
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad K** K**
  • Mesajlar 781
  • Beğeniler 165 / 186
  • Ticaret 2, (%100)
srhtycl Aa doğru hocam fark edememişim :D Şimdi bu b ve alt kategorileri için bunu yapıcaz anladım c kategorisi ve altlarınıda farklı reklam eklemek için bir if daha mı açıcaz bu koda onuda sorayım sizi bulmuşken :)

• Üyelik 13.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 501
  • Beğeniler 86 / 124
  • Ticaret 12, (%100)

srhtycl Aa doğru hocam fark edememişim :D Şimdi bu b ve alt kategorileri için bunu yapıcaz anladım c kategorisi ve altlarınıda farklı reklam eklemek için bir if daha mı açıcaz bu koda onuda sorayım sizi bulmuşken :)

evet "else if" ile devam edebilirsiniz. B ve alt kategorileri, C ve alt kategori, diğerleri olmak üzere 3 farklı reklam kodu ekleyebileceksiniz.

• Üyelik 02.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek -
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad K** K**
  • Mesajlar 781
  • Beğeniler 165 / 186
  • Ticaret 2, (%100)
srhtycl 3 ten fazlada olmuyor o zaman :) Sana tekrar tekrar teşekkür ederim bu kadar uğraştın yardımcı oldun emeğine sağlık :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al