wmaraci reklam

wordpress mi joomla mı ?

11 Mesajlar 2.092 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

suskun suskun Berat Fm Kullanıcı
  • Üyelik 17.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek tekstil
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 889
  • Beğeniler 758 / 208
  • Ticaret 30, (%100)
Selamun Aleyküm arkadaşlar profesyonellik bakımından en iyi sistem joomla mıdır yoksa wordpress midir. Kullanım açısından joomla ya göre wordpress in kullanımı çok basit ama profesyonel bakımından en iyisi hangisidir. Uzun vadeli içerisinde bloğ ve forum barındırın yani bir birine enteğreli kullanabilecegimiz sistem hangisidir. Öneri ve tavsiyelerinizi bekliyorum arkadaşlar şimdiden çok teşekkür ederim

http://www.cepradyom.com/
wmaraci
reklam

erbasaran erbasaran Yazılım Mühendisi Kullanıcı
  • Üyelik 01.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Yazılım Mühendisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad R** E**
  • Mesajlar 309
  • Beğeniler 2 / 77
  • Ticaret 70, (%100)
Tabiki de wordpress :cool:
suskun

kişi bu mesajı beğendi.

imza yok...

mukatderat mukatderat WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.12.2016
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Devlet Memuru
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 88
  • Beğeniler 9 / 27
  • Ticaret 2, (%100)
Bence de Wp, wp varken başka birşeye ihtiyacınız yok
suskun

kişi bu mesajı beğendi.

aciltavuk aciltavuk Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 30.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek ogrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 270
  • Beğeniler 84 / 50
  • Ticaret 0, (%0)
ikisi içinde wp en uygunu ama seo açısından diyorsan alanında uzman birisine sadece sana özel mobil uyumlu az kodlu bir script yyazdırmanız rakiplerden 15 20 adım önde başlamınızı sağlıyor.
suskun

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

Aykut Aykut Yaşa Mustafa Kemal Paşa Kullanıcı
  • Üyelik 29.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek serbest
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 2184
  • Beğeniler 715 / 772
  • Ticaret 32, (%100)
Hocam bu konuda Joomla diyen bana göre WP bilgisi yoktur. İkisinin kullanıldığı siteleri, tasarımları vb gibi her şeyi karşılaştırın bakın ne çıkacak ortaya.
suskun

kişi bu mesajı beğendi.

oguz10 oguz10 www.akvaryumbaliklari.org Kullanıcı
  • Üyelik 29.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek tekniker
  • Konum Kastamonu
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 183
  • Beğeniler 12 / 36
  • Ticaret 3, (%100)
WP ve diğerleri desek olmaz mı :)
suskun

kişi bu mesajı beğendi.

www.kastamonugezgini.com | www.ozkaharita.com | Yekta Balık Üretim - Youtube - http://bit.ly/2knWXWR

• Üyelik 17.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek tekstil
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 889
  • Beğeniler 758 / 208
  • Ticaret 30, (%100)
MaşALLAH gelen yorumlara bakacak olursak Wp ile joomla yı kıyaslamak bile yanlışmış :)

profdizayn profdizayn Paylaşmayı seven. Kullanıcı
  • Üyelik 21.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Patron.
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** Z**
  • Mesajlar 379
  • Beğeniler 151 / 107
  • Ticaret 14, (%93)
Wp mi joomla mı sorunu sorarken aslında ne yapacaksınız ona göre konuşmak gerek. Joomla büyük bir sistemdir ve joomla zordur ama joomla ile yapamayacağın hiç birşey yoktur. Joomlanın çok profesyonel bir sistemi ve eklentileri vardır joomlayı ister forum ister blog isterde en kral business sayfası yapabilirsin. Wordpressde joomla ile yapmak istediğin çoğu şeyi yapamıyorsun Uzun yıllar joomla kullandım ve hala şuanda ortamala 7-8 yıllanmış sitem joomladır. İyi kullanmayı bilirsen joomlada iyidir ama neye göre iyidir? Şimdi sana onu cevaplayayım. Joomlanın hala büyük eksikleri var. Yani herkes konusuyo ama joomlayı bilmeden açıklarını anlamadan ihtiyaçlarını karşılayıp, karşılamayacağını açözemeden yorum yapıyorlar. Bana göre joomlanın en büyük sıkıntılarından bir tanesi wordpress gibi bir etiket sisteminin oturtamaması yani K2 de bile etiket sorunu var.. Wordpress bu konuda baya iyi gerçekten zaten wpyi üstün kılan en büyük özelliklerden biriside budur. Joomlada etiket sistemi seo uyumlu olmuyor tabi ücretli bir eklenti ile bu sorunu aşıyosun ama para harcıyosun sıkıntı orda wpde bu kendiliğinden geliyor. Wp kod yapısı ile joomladan daha hafif, joomlada olan gereksiz "URL Parametreleri" , kod fazlalığı wpde yok yani google saçma sapan linkleri wpde eklemiyor ama joomlada ekliyor. Buda hiç iyi görünmeyebilir.. Eğer sen googlede hızlı yükseleyim benim için herşey google diyosan wp den şaşma derim bende, ama sorun değil ben "parametreleri" search consoleden hallederim etiketlerde benim için sorun değil diyosan joomla kullanabilirsin emin ol istediğin her ama herşeyin karşılığını joomlada bulabilirsin.. Wp çok kolaydır İşinde iyi olmayanın bile googlede yükselmesini sağlar çünkü Wp google ile uyumu çok iyi. Ama eğer joomlada iyi değilsen çok zaman kaybedersin. Zamanında bende bu sorunun cevabını çok aradım ama sana en iyi cevabı vediğimi düşünüyorum. Bunları bilgilenmen için yazdım kolay gelsin :)
EkremSatik suskun Kodespa

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 17.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek tekstil
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 889
  • Beğeniler 758 / 208
  • Ticaret 30, (%100)
@profdizayn Allah razı olsun çok saolun ustam dataylıca anlatmışsınız. Dini siteye uygun boşta duran bir domainim var kararsız kaldım wordpress mi joomla mi diye kararsız kalmıstım cokta tecrübeli olmadıgım için wordpress kullansam iyi olacak

Kodespa Kodespa Rabbyte.net Kullanıcı
  • Üyelik 24.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Eski Hosting provider :)
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 1819
  • Beğeniler 572 / 572
  • Ticaret 2, (%100)
3 Büyük
Wp - Drupal - Joomla |
-Drupall hiç kullanıcı dostu değil tamamen Profesyonellerin işidir ama demir gibi sağlam yapısı vardır.
-Joomla orta derecede kullanıcı dostu prof. ve orta düzeyler çalışır.
-Wordpress kullanıcı dostu ve esnek yapısı var yeni kullanıcılar (Ergenler) wp seçer 1-2 ay içinde kapatıp gider :)
Zaten kullanım oranlarına bakarsaız anlarsınız.
Şöyle bir benzetme yapabiliriz ne kadar doğru olur tartışılır ancak;
Joomla = Fiat
Wordpress = tofaş
Drupal = volvo
suskun rainsquad

kişi bu mesajı beğendi.

Türkiyenin ilk Hosting Forumu; Rabbyte.net Hepiniz davetlisiniz...
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al