wmaraci reklam

Neden Wordpress Yapmamalıyım ?

11 Mesajlar 1.216 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

webisyo webisyo Merhaba, ben Ali :) Kullanıcı
  • Üyelik 16.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Bilgisayar
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad A** Y**
  • Mesajlar 851
  • Beğeniler 801 / 328
  • Ticaret 16, (%100)
Arkadaşlar herkese merhabalar. Aklıma takılan bir konuda size danışmak istiyorum. Şimdi benim bir girişim projem var ve bunu özel tema satın alarak Wordpress ile oldukça güzel şekilde yaptım. Ve tam olarak benim istediğim gibi çalışıyor ve her şey yolunda gidiyor. Ancak bazı kişiler siteyi nasıl yaptın gibi gayet normal bir soru soruyorlar. Wordpress ile yaptım deyince aslında geneli bir şey demiyor ama arada 1-2 kişi hani bilirsiniz küçümser bir tavırla "hımm Wordpress le mi yaptın.." şeklinde yorum yapıyor.

İşte sizlere danışmak istediğim yer tam burası. Eğer ben tam istediğim şekilde projemi Wordpress ile yaptıysam bunda sorun nedir ? Yani neden istediğim gibi olduğu halde Wordpress kullanmayıp, gidip binlerce lira verip özel yazılım yaptırmalıyım ? Bu konuda düşünceleriniz benim için çok değerli. Teşekkür ederim.
hkccrn

kişi bu mesajı beğendi.

Adameksik.com | Halı Saha Oyuncu Bulma Sitesi.
wmaraci
reklam

iguanabey iguanabey WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.04.2017
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Yok
  • Konum Manisa
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 659
  • Beğeniler 202 / 201
  • Ticaret 9, (%100)
Gayet de yapılabilir ancak güvenlik önlemlerini almanızı öneririm. Projeyi hayata geçirmeden önce birileri kurcalasın siteyi bakalım açık vs var mı. Çünkü eklenti kaynaklı açıklar buglar olabiliyor. Onun dışında bence küçümsenecek birşey yok. Herşey otomatik işleyen bir sistemde istediğiniz herşeyi de alabiliyorsanız Wordpressten başka birşey seçmek aptallık olur bana kalırsa. O parayı da reklama vs ayırabilirsiniz.
webisyo

kişi bu mesajı beğendi.

Mrtcn Mrtcn PrismaCSI Kullanıcı
  • Üyelik 06.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Cyber Sec & Project Manager
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 3356
  • Beğeniler 481 / 1986
  • Ticaret 10, (%100)
wordpress fan boyları konuya doluşmadan, yazacağımı yazayım.

İstediğini yap, 1-2 kişi bir şey dedi diye kafandakini sorguluyorsan daha çok işin var bitmez bu iş

El oğlu konuşur alış buna
webisyo yilmaz70

kişi bu mesajı beğendi.

enerjiveguc enerjiveguc Wordpress Destek Kullanıcı
  • Üyelik 28.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 52 / E
  • Meslek Street Engineer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 5152
  • Beğeniler 2185 / 2187
  • Ticaret 0, (%0)
Wordpress ücretsiz tabanlı bir yazılım desteği sağladığı için "bedava" gibi bir düşünce söz konusu olmaktadır. Ancak küçümseyerek burun kıvıran kişiler belki de sizin temayı satın aldığınızı bilmediği için bu tavrı sergilemiş olabilir. Görüşlerini almadan bu konuda fikir yürütmek pek sağlıklı veri ortaya koymaz.

Wordpress olmasının çok fazla avantajı bulunmaktadır. Dünyada milyonlarca sitenin tabanı Wordpress kullanılarak kodlanmıştır (yanılıyor olabilirim ama sanırım 25 milyon websitesi wordpress tabanı kullanıyor). Veri akışları, kullanılabilirliği, Bulunabilirliği, desteği en büyük etkenlerdir. Eklenti entegrasyonları çıkarımları basit düzeyde profesyonelce kodlanmıştır. Benim onlarca html sitem mevcut. Küçük bir değişikliğe gidecek olsam 180 sayfada bu değişiklik için tek tek uğraşmam gerekiyor. Wordpress te bunu menülerde bir ekleme ve kaydırma ile binlerce sayfada aktif olmasını yada pasif olmasını sağlayabilirsiniz.

Php tabanlı sitelerin seo çalışmaları, mobil uyumlulukları hakkında çok daha kolay ve hızlı yapılandırmalar mevcuttur. Bu hız sizi büyük bir hengameden kurtarmaktadır.

Tek sorunu var diyebilirim. Eklenti ve sürüm güncellemelerinde ortaya çıkan küçük uyumsuzluklar. Malum sinek küçükte olsa, çorbayı onunla paylaşmayı kimse istemez.
webisyo yilmaz70

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

eka7a eka7a openix.io Kullanıcı
  • Üyelik 18.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 651
  • Beğeniler 109 / 313
  • Ticaret 2, (%100)
webisyo Başkasının dediklerini bu kadar çok takarsan işin içinden çıkamazsın. Kendi aklındakini hayata geçirdiğin sürece neyle yaptığının bir önemi yok.

Ağzı olan konuşur, gül geç.
webisyo yilmaz70

kişi bu mesajı beğendi.

Openix.io | $9.90 PositiveSSL | $12.90 RapidSSL

alicangrafik alicangrafik Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 17.03.2019
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Giresun
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 262
  • Beğeniler 122 / 100
  • Ticaret 3, (%100)
İsterseniz blogger ile yapın. Kime ne? istediğiniz verimi ve sonucu alabiliyorsanız gerisini pek umursamayın derim. Yedeklemelerinizi alın işinize bakın hocam, başarılar.
webisyo

kişi bu mesajı beğendi.

yilmaz70 yilmaz70 Güzel olacak Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3155 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)
Küçümser tavır ile yorum yapanlar var ise bilin ki projeniz iyi.

Bu yüzden arkadaşların da dediği gibi asla takılmayın böyle yorumlara.

Başarılar dilerim.
eka7a webisyo

kişi bu mesajı beğendi.

kdrshn kdrshn WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.03.2018
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** Ş**
  • Mesajlar 209
  • Beğeniler 27 / 36
  • Ticaret 2, (%100)
Hocam facebook'un altyapısını sorun o kişilere, yeterli bir cevap olur onlar için :P
webisyo

kişi bu mesajı beğendi.

Ne Mutlu Türk'üm Diyene !!!

dgkn34 dgkn34 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Part-time Blogger
  • Konum Muğla
  • Ad Soyad D** O**
  • Mesajlar 73
  • Beğeniler 8 / 28
  • Ticaret 0, (%0)
Hocam sorun senin düzenli, düzgün, sorunsuz ve istediğin gibi çalışabildiğin bir projeyi wordpress tabanlı yürütmen değil ki. Onların henüz düzgün bir proje dahi bulamamış olması :)
webisyo

kişi bu mesajı beğendi.

joyned joyned WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.04.2019
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Ön muhasebeci
  • Konum Adıyaman
  • Ad Soyad R** O**
  • Mesajlar 797
  • Beğeniler 225 / 224
  • Ticaret 0, (%0)
Özel bazı konularda daha iyi olabiliyor istediğin işlevi karşılamak için ama bunun içinde aşırı derecede kodlama bilmen hatta belki bir ekibin olmalı onlar zor olduğ için wordpress sağlıklı ve herkes site yapamaz rastgele sıfırdan kodlasalar bile bir yere gelmeleri çok zor çünkü çok fazla işlev, fonksiyon olmalı eğer olmazsa sadece bir yere kadardır herkesin işini görmez önemli olan projen nedir nasıl en iyi çalışır şimdi soruyorum size instagrama herkes girip bir site vs açabiliyor mu hayır sadece sayfa açabiliyorlar ama satma olayları vs çok farklı yani instagram gibi yada scorp, vine gibi bir proje yapacaksan wordpress yapmamalısın ama normal bir internet sayfası ise kesinlikle worpdress işinizi görecektir yani burada bir webtekno yönetmiyorsa ki yönetsende webtekno wordpressli olabilirdi sıkıntı olmazdı bence çok farklı bir yerelere gitmeye gerek yok önemli olan projenin işini görüyor mu? Görmüyorsa wordpress ile görür mü?
webisyo

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al