wmaraci reklam

Bunu wordpresste yapabilir miyim?

9 Mesajlar 714 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

hzmhzm hzmhzm WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek editör
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 330
  • Beğeniler 121 / 30
  • Ticaret 1, (%100)
Selam arkadaşlar, hani bazı siteler sayfayı otomatik olarak yeniliyor bilirsiniz. Genelde haber sitelerinde oluyor. Bu işlemin amacı nedir nasıl yapılır? seoya etkisi var mıdır? wordpressde yapılabilir mi yapılırsa nasıl yapılır? bilen varsa bilgi verebilir mi

Teşekkürler şimdiden

wmaraci
reklam

Mertcan Mertcan Hayat kısa, kuşlar uçuyor Kullanıcı
  • Üyelik 05.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Yatırım
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 5426
  • Beğeniler 39 / 1529
  • Ticaret 38, (%100)
Forumhome şablonuna kod eklemesi yaparsan olur. Dilersen kodu verebilirim.
hzmhzm

kişi bu mesajı beğendi.

Tomurcuk derdinde olmayan ağaç, odundur.

JpnTr26 JpnTr26 EskişehirSpor! Kullanıcı
  • Üyelik 07.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Karabük
  • Ad Soyad Y** D**
  • Mesajlar 653
  • Beğeniler 319 / 175
  • Ticaret 3, (%100)
refresh kodu ile yapabilirsiniz. Temanızın index.php dosyasına eklemeniz yeterli olacaktır. Seo'ya etkisi olacağını düşünmüyorum haber sitelerinin bunu yapmasının sebebi anasayfada dolaşan ziyaretçilerin yeni eklenen haberleri de görmesini sağlamak
hzmhzm

kişi bu mesajı beğendi.

hzmhzm hzmhzm WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek editör
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 330
  • Beğeniler 121 / 30
  • Ticaret 1, (%100)

JpnTr26 adlı üyeden alıntı

refresh kodu ile yapabilirsiniz. Temanızın index.php dosyasına eklemeniz yeterli olacaktır. Seo'ya etkisi olacağını düşünmüyorum haber sitelerinin bunu yapmasının sebebi anasayfada dolaşan ziyaretçilerin yeni eklenen haberleri de görmesini sağlamak

Fakat şöyle bir etkisi var sanırım; o sekme açık kaldığında sayfa her kendini yenilediğinde google analytics'de yeniden siteye giriş yapılmış gibi görünüyor. Bu da site hitini arttırmakta( tekil kullanıcı olmasa da)
diğer yandan direk site isminin tarayıcıya yazılıp girilmesinin google gözünde marka algısı oluşturduğu da bilinen bir gerçek bu unsurlar düşünüldüğünde seo açısından bir farklılık yaratmaz mı?

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

Mertcan Mertcan Hayat kısa, kuşlar uçuyor Kullanıcı
  • Üyelik 05.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Yatırım
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 5426
  • Beğeniler 39 / 1529
  • Ticaret 38, (%100)
Alexa konusunda çok etkisi oldugunu okumuştum. Bende kullanıyorum. Ancak 30 saniyeden aşağısı zararlı.
60 veya 120 saniye ideal.

<script>
function waitfor()
{
window.location.reload();
}
setTimeout("waitfor()",60000);
</script>
hzmhzm

kişi bu mesajı beğendi.

Tomurcuk derdinde olmayan ağaç, odundur.

canatasever canatasever Can ATASEVER Kullanıcı
  • Üyelik 30.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad C** A**
  • Mesajlar 593
  • Beğeniler 126 / 86
  • Ticaret 7, (%100)
Haber siteleri bu değişikliği en son girilen haberleri, o an ana sayfası açık olan ziyaretçilerine göstermek için yapıyorlar.

SEO'ya bir etkisi yok. Hatta bana sorarsanız, kullanıcı deneyimi konusunda olumsuzluk yaratıyor. Tam haberlere göz gezdiriyorum, şak, sayfa yenileniyor. SEO üzerinde herhangi olumlu bir etkisi yok. Hatta bahsettiğim kullanıcı deneyimi konusundaki olumsuzluğu sebebiyle negatif etki bile yapabilir.

Bence gerekli değil.
hzmhzm

kişi bu mesajı beğendi.

JpnTr26 JpnTr26 EskişehirSpor! Kullanıcı
  • Üyelik 07.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Karabük
  • Ad Soyad Y** D**
  • Mesajlar 653
  • Beğeniler 319 / 175
  • Ticaret 3, (%100)

hzmhzm adlı üyeden alıntı

Fakat şöyle bir etkisi var sanırım; o sekme açık kaldığında sayfa her kendini yenilediğinde google analytics'de yeniden siteye giriş yapılmış gibi görünüyor. Bu da site hitini arttırmakta( tekil kullanıcı olmasa da)
diğer yandan direk site isminin tarayıcıya yazılıp girilmesinin google gözünde marka algısı oluşturduğu da bilinen bir gerçek bu unsurlar düşünüldüğünde seo açısından bir farklılık yaratmaz mı?

Sitenizin anasayfasında ortalama 30-40 saniye durulduğunu düşünürsek pek bir işe yaramayacaktır bana göre. Netice de sitenizde konularda durma oranı daha fazla olacaktır ki yazılar için uygularsanız yenileme kodunu insanlar yazıyı okurken sayfa yenilenirse bir daha sitenize girmek istemeyecektir. Sitenizi bir sekmede açık bırakanlar için işe yarayabilir sadece
hzmhzm

kişi bu mesajı beğendi.

omerkarahan omerkarahan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Zonguldak
  • Ad Soyad Ö** K**
  • Mesajlar 100
  • Beğeniler 45 / 23
  • Ticaret 0, (%0)
Kısa süreli(30sn-40sn gibi) yenilemelerin Analytics ile bir ziyaretçi takibi yapıyorsanız Google üzerinde "aaa,bak bu adamın sitesine girenler,30snde bir girip çıkıyor." gibi olumsuz etkisi olduğunu vakti zamanında gözlemlemiş bir insanım,sonuçta Google akıllı bir sisteme sahip.Tabi bu durum her türlü SEO unsurunda olumsuz etki yaratmıyor :)

@canatasever kardeşiminde dediği gibi okuyucular için bazen işkence olabilir bu yenileme fakat ben sanmıyorum ki : ( eğer haber siteniz yoksa , eğitim siteniz yoksa ) günümüzde hiç bir insan bir makaleyi 10-20snden fazla okusun :D

Uzun , video içeren yazılarınız olabilir böyle yazılarda yenileme işleminin aktif olmaması gerekir bu yüzden eğer illa yapacaksanız wordpress yazınızın içinde video olup olmadığını - galeri olup olmadığını - müzik dosyası olup olmadığını sorgulamalı ve ondan sonra gerek add header script methodu veya direkt sorgu ile html yazdırma , en kötü ihtimal php kodları ile yenileme yapma işlemi uygulamayabilirsiniz.

iyi çalışmalar :)
hzmhzm

kişi bu mesajı beğendi.

AKDNZ AKDNZ #Sunucu Kurulumu Kullanıcı
  • Üyelik 28.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Ağ Yöneticisi
  • Konum Azerbeycan
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 1668
  • Beğeniler 645 / 524
  • Ticaret 51, (%100)

bunu da kullanabilirsiniz.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al