wmaraci reklam

Yaz-Kazan tarzı bir sistem düşünüyorum |Sorularım var

21 Mesajlar 1.765 Okunma
wmaraci reklam

DeepX DeepX PM ile ulaşın Kullanıcı
  • Üyelik 24.06.2019
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Van
  • Ad Soyad K** T**
  • Mesajlar 559
  • Beğeniler 218 / 218
  • Ticaret 1, (%100)
Merhaba arkadaşlar...

Sevdiğim bir sitem var daha doğrusu çok uğraştığım bir site... dolaysıyla biraz önemli ve bu aralar uğraşamıyorum. 470K Dünya 13K TR alexa'da...

Aktif kalması için şöyle bir sistem düşünüyorum;

Çeşitli kategorilerde yazan yazarlar olacak ve bu yazarlar yazdıkları yazıların görüntülenme sayısına göre ücret alacaklar. ( Diyelim 1000 görüntülenme 2-5 TL vs.)

Görüntülenmeyi kendim takip edeceğim "Wordpress Views" "Post views counter" tarzı uygulamalarla yada daha iyi bir yolu var mı ?

Şimdilik sadece site yürüsün istiyorum belli bir sermayem var yazarların ücretleri vs için...

Sizce sistemi nasıl oturtabilirim ve yazar bulabilirim... Yardımlarınız ve önerileriniz için şimdiden teşekkürler.

SMM Panel, Sosyalyuvam, Bayilik Paneli, En Uygun Panel, Takipçi Paneli
reklam

• Üyelik 24.06.2019
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Van
  • Ad Soyad K** T**
  • Mesajlar 559
  • Beğeniler 218 / 218
  • Ticaret 1, (%100)
Önerisi veya dikkat etmem gereken bir nokta belirtecek var mı ?

Kısaca düşündüğüm yazarın yazdıkları okundukça BGBG tarzı ücretlendirme...

ve ücretlendirme konusunda nasıl bir yol izlemeliyim 1000 gösterim başına 2.5 TL gibi düşünüyorum ama yazarlara düşük gelir mi ?

xsafa xsafa Developer Kullanıcı
  • Üyelik 01.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Bilgisayar Müh. Öğr.
  • Konum Erzurum
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 1534
  • Beğeniler 1234 / 463
  • Ticaret 19, (%100)
herhalde forumda 3-4 yıldır varım her ay böyle bir projeyle ilgili başlık açılıyor sonuca kavuşturulamıyor.
awoken

kişi bu mesajı beğendi.

Yazılım işleriniz için -> contact@safayasar.com

• Üyelik 24.06.2019
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Van
  • Ad Soyad K** T**
  • Mesajlar 559
  • Beğeniler 218 / 218
  • Ticaret 1, (%100)
xsafa
Eskiden kendim çok fazla uğraşıyordum şimdilerde işler yoğun olduğunda pek bakamıyorum sitelere bu yüzden böyle bir sistem düşündüm bende...

Diyelim yazarın 20 yazısı var bunlar toplam 50k görüntülendi vereceğim miktar 50*2.5

Tabi bilmediğim noktalar var mı onu merak ettim birde yazar sistemini nasıl yapmalıyım ücret-görüntülenme dengesini nasıl kurarım bunu sormak istemiştim...

wmaraci

basich basich WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.08.2018
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Maliyeci
  • Konum Uşak
  • Ad Soyad L** H**
  • Mesajlar 890
  • Beğeniler 109 / 319
  • Ticaret 8, (%100)
Hocam sitede izlenme sayısına göre ödeme yapmanız zararınıza olur. En iyisi aynı şeyleri yapın ama eklenen makaleler için 100 kelimesine belirli başlı bir ücret brlirleyin. Ardından eklenen her makaleyi kontrol edin. Eğer hoşhnuza giderse onaylayın ve parayı banka hesabına yatırın. İzlenme sayılarının sahteliği falan takip etmek çok zor ve yorucu olacaktır.
ofurkanak DeepX

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 24.06.2019
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Van
  • Ad Soyad K** T**
  • Mesajlar 559
  • Beğeniler 218 / 218
  • Ticaret 1, (%100)
basich

Hocam kazanç veya zarar meselesini düşünmüyorum ve makale satın alma prensibi gibi olsun istemiyorum... yazan kişilerin yazılarına hit gelmesini sağlamasını istiyorum.

Güzel, ilgi çekici bir şey yazan birisi site var oldukça kazanacak zaten... sitede güncel olacak bu şekilde...

incimsi01 incimsi01 haberlik.online Kullanıcı
  • Üyelik 11.08.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Adana
  • Ad Soyad V** U**
  • Mesajlar 242
  • Beğeniler 42 / 20
  • Ticaret 8, (%100)
takip etmen zor olucaktırbence.Sitene faydaası olmayacak fakat ben sitene zarar verecek karışık hit atan bir sistemle senin farketmeyeceğin şekilde 2k 2k atsam 2 makale bıraksam her gün hem sitene faydaası olmaz hemde maddi açıdan zararı olur
DeepX

kişi bu mesajı beğendi.

NeMerak NeMerak WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.01.2019
  • Yaş/Cinsiyet 22 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** S**
  • Mesajlar 657
  • Beğeniler 14 / 213
  • Ticaret 11, (%100)
Hocam tek seferde verip kurtulmak yerine sürekli vereceksiniz. Bence bu iş yaş. Yazı bir anda hitlenirse ne yapacaksınız? Adsense getirilerinin kötü olduğu bir dönem şuan. Hiç böyle yapmayın haftalık 2-3 yazı alın yeterli olur.
DeepX

kişi bu mesajı beğendi.

VaveTR

mehmet01 mehmet01 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek ...
  • Konum Adana
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 664
  • Beğeniler 327 / 328
  • Ticaret 1, (%100)
Görüntülenme üzerinden çok riskli. Tanıdığınız güvendiğiniz 1-2 kişi ile çalışırsanız pek sorun olmaz, takip edebilirsiniz ama birçok kişi yazı ekleyecekse o iş riskli. Ayda 100tl kazanıp 500tl ödeme yapma durumu olur. Sonra adamlara nasıl açıklayacaksınız? Ya da biri çıkıp kendi makalelerine değil de sevmediği birinin makalelerine sahte hit yollayıp kovdurmaya da çalışabilir vs. vs.

Ya kelime sayısına göre ücret vereceksiniz. Ya her yazar için bir reklam birimi oluşturup her yazarın yazısına kendi reklamını koyarsınız. Hangi reklam biriminden ne kazanılmışsa ordan kendinize bir komisyon alıp geri kalanı yazara verirsiniz. Ama yazarlar reklamlara sahte tıklamada bulunursa adsense hesabınız gidebilir o zaman da. Ya da yine bir yazar sevmediği diğer bir yazarın reklamlarına sahte tıklama yollayabilir.
DeepX

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 24.06.2019
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Van
  • Ad Soyad K** T**
  • Mesajlar 559
  • Beğeniler 218 / 218
  • Ticaret 1, (%100)
incimsi01 illaki belli olur bot olduğu zaten 3-5 kişi olacağı için pek sorun olmayacak bence...

NeMerak Hali hazırda makale alıyorum zaten... Bu sadece güncelliği arttırmak için haber siteleri gibi :)

mehmet01 Yok ya bu kadar kötü niyetli olunmaz... Zaten hile yapan vs.. beli olur kısa zamanda diğer turlu analytcs ile hitin nereden geldiği anlaşılır diye dusunuyorum... Az önce organik hit sitesinden bir sayfaya gönderim yaptım gösterim değişmedi hepsi aynımı bilmiyorum ama çabuk fark edileceğini dusunuyorum...

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al