wmaraci reklam

Ziyaretçi İçin Ne Yapmak Lazım?

23 Mesajlar 2.124 Okunma
wmaraci reklam

Kepler Kepler WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.05.2017
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Esnaf
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad O** C**
  • Mesajlar 387
  • Beğeniler 143 / 51
  • Ticaret 0, (%0)
Arkadaşlar yaklaşık 2 ay önce yemek tarifleri sitesi açtım. Şu anda sitemde 25 tarif var. Pek bir ziyaretçimin olduğu söylenemez.

Düzenli olarak içerik giriyorum. Bunun haricinde ne yapmak lazım? Çok fazla rakip var.

Seo, backlink çalışması v.b ne yapılabilir? Kendi sitesinde seo, backlink gibi ücretli hizmet alan var mı? İşe yarar mı? Nefis yemek tarifleri, yemek com siteleri gibi milyon ziyaretçisi, yüzlerce tarifi olan siteler varken seo ve backlink hizmetlerinin faydası ne olur? Hizmet alınmalı mı?

Site: http://www.defneninmutfagi.com/

SMM Panel, Sosyalyuvam, Bayilik Paneli, En Uygun Panel, Takipçi Paneli
reklam

ancalimoon ancalimoon WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.12.2018
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek SSO
  • Konum Kütahya
  • Ad Soyad O** Ç**
  • Mesajlar 89
  • Beğeniler 2 / 5
  • Ticaret 0, (%0)
Bence biraz daha fazla içerik girip sosyal emdyalarda paylaşmayı düşünürdüm ben olsam. ve belli bir içeriğe ulaştıktan sonra bazı anahtar kelimeler üzerinden çalışma yaptırmayı düşünebilirsin.

bekirbulut bekirbulut AdSense, Blogger Kullanıcı
  • Üyelik 03.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek İçerik Editörü
  • Konum Yozgat
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 2319
  • Beğeniler 384 / 1212
  • Ticaret 17, (%100)
Kepler Merhaba, öncelikle şu içeriğinize göz atalım: http://www.defneninmutfagi.com/nefis-krep-tarifi/

Bu içeriğin ben; Nefis Krep Tarifi olduğunu nasıl anlayacağım? İçerikte hiç ''Krep Tarifi'' anahtar kelimesini kullanmamışsınız. Sadece içerik başlığında yer alıyor. Diğer metinler, yapılışını anlatıyor. Demek istediğim şey; arama motorlarına bu içeriğin anahtar kelimeler ile belirlenmesi gerekiyor. Aksi taktirde, yazdığınız, oluşturduğunuz içeriklerden hit ve kazanç sağlayamazsınız.

İsterseniz, ücretli bir şekilde tüm içeriklerinizi %100 seo uyumlu ve anahtar kelime analizli olarak hazırlayabilirim.

• Üyelik 30.05.2017
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Esnaf
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad O** C**
  • Mesajlar 387
  • Beğeniler 143 / 51
  • Ticaret 0, (%0)
bekirbulut Yorumunuz için teşekkür ederim hocam. Yazıları eşim yazıyor. Çok fazla yemek sitesi bulunuyor. Onların yazılarında dediğiniz seo konusu yok. Ben bu işe yeni başladığım için yazı içerisinde çok fazla abartmayacak şekilde anahtar kelimeler geçirebilirim. Krep tarifi için iki yerde anahtar kelime geçirdim. Yeterli oldu. İçeriği incelediğimde çoğu yerde "krep" kelimesi geçiyordu. Ben sadece "krep tarifi" şeklinde anahtar kelimeler de ekledim. Böylelikle daha iyi oldu.

Diğer yazılar için teker teker cümlelerin anlam bütünlüğünü bozmadan anahtar kelime düzenlemesi yapacağım.

wmaraci

• Üyelik 30.05.2017
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Esnaf
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad O** C**
  • Mesajlar 387
  • Beğeniler 143 / 51
  • Ticaret 0, (%0)

ancalimoon adlı üyeden alıntı

Bence biraz daha fazla içerik girip sosyal emdyalarda paylaşmayı düşünürdüm ben olsam. ve belli bir içeriğe ulaştıktan sonra bazı anahtar kelimeler üzerinden çalışma yaptırmayı düşünebilirsin.

Merhaba hocam yorumunuz için çok teşekkür ederim. Çok fazla site var. İnşallah kapatmak zorunda kaldığımız bir site olmaz.

ersa111 ersa111 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 18.12.2018
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Serberst
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 332
  • Beğeniler 0 / 90
  • Ticaret 7, (%100)
Bence facebookda sayfa oluşturup oradan hit çekmeyi dene.

• Üyelik 30.05.2017
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Esnaf
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad O** C**
  • Mesajlar 387
  • Beğeniler 143 / 51
  • Ticaret 0, (%0)
ersa111 Facebook sayfam var:)
Lütfen bunun için footer alanına gidin.. Sosyal bağlantılarımız orada

ersa111 ersa111 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 18.12.2018
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Serberst
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 332
  • Beğeniler 0 / 90
  • Ticaret 7, (%100)
Ve siteniz çok sade olmuş, biraz daha temayı güzelleştirdikten sonra. Tariflerin altına yapılışını anlatan bir video koyarsanız daha güzel olur. ( Kendiniz çektiğiniz video olursa hem videodan hem siteden kazanç sağlarsınız kendiniz çekmezseniz youtubeden bulun o tarifle ilgili video)
Ayriyetten Yemek Tarifleriyle ilgili bir mobil uygulama çıkartın Google playa yükleyin.

Daha Yapılacak çok şey var aslında :)

• Üyelik 30.05.2017
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Esnaf
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad O** C**
  • Mesajlar 387
  • Beğeniler 143 / 51
  • Ticaret 0, (%0)
ersa111 Sade olmasını özellikle ben istedim. Siteyi kendim oluşturdum. Header menülerinden tarife gidilebilir. Sidebar ve footer alanına widget ekleyebilirim. En çok oy alanlar, popüler tarifler gibi...

Youtube kanalı oluşturmak bizim de aklımıza geldi. Şu anki mutfağımız hiç hoş değil. İyi bir eve taşındığımızda bunu düşünüyoruz.

Geçtiğimiz yıl Huaman ücretsiz temasını kullanmıştım. Facebook sayfamızda 4 bine yakın takipçimiz vardı. Adsense alamadığım için kapattım. Bu yıl ise 10 içerikle adsense aldım.

Bakalım zaman ne gösterecek.

Ankanew Ankanew Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.12.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek O artık Bir işsiz
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad G** E**
  • Mesajlar 476
  • Beğeniler 59 / 133
  • Ticaret 1, (%100)
Sitenizin teması gayet guzel ve kulanışlı tasarımla ilgili sıkıntı yok içeriklerde güzel anlatıcı ancak sıralamada yükselmek hit çekmek için yeterli değil size birkaç önerim olacak
puding tarifi yazacaksanız tarifi yapılışı yazmadan önce anahtar kelimeler ekleyin
Örn :puding nasıl yapılır, puding yapmanın en kolay yolu, puding için malzemeler, vb şeyler yazın daha sonra malzeme ve yapılışı yazın
Tariften sonra şuna benzer bir yazı yazabilirsiniz
Bu yazımızda puding in yapılışını yazdık sitemizde puding nasıl yapılır, puding yapma, malzemeleri falan filan nasıl yapılır tarifleri vardır
Vb şeyler yazın
Tarif verirken puding nasıl karıştırılmalı tarzında içerikler yazın ve onları başka tariflerle link bağlantısı yapın
örnek veriyorum:
Pudingi muhallebi karıştırdığımız gibi karıştırın yazın ve muhallebi yazısına link ekleyin
Sitenizde etiket kulanın her konuda en az 3 en fazla 5 etiket olsun ne az olsun nede çok
Sosyal medyalarda paylaşın
Özellikle instagram, facebook ve pinterest e Görsel Paylaşın

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al