wmaraci reklam

Sunucu satmaya çalışsam?

6 Mesajlar 1.124 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

dadava dadava WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Web Programlama
  • Mesajlar 114
  • Beğeniler 3 / 24
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba arkadaşlar, ben xeon işlemcili bir server kasa almayı düşünüyorum. Aldıktan sonra fiber internet bağlatıp vps sanal sunucular kurup kiralamak istiyorum. Bunu yapmam için herhangi bir engel var mı acaba yada ucuzdan satmaya kalksam alıcıyı nereden bulabilirim?

Amacım öğrenci olduğum için bu şekilde biraz harçlık çıkartmak ve bu server kasada mezun olunca lazım olabilir diye elimde olsun istiyorum. Tecrübeli yada bilgili arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim.

wmaraci
reklam

isousluer isousluer Usluer Kullanıcı
  • Üyelik 05.04.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirici
  • Konum Konya
  • Ad Soyad İ** U**
  • Mesajlar 4900
  • Beğeniler 1419 / 2962
  • Ticaret 45, (%100)
Bunu evde yapman için jeneratöre ihtiyacın olacak. Elektrik gittiğinde de sunucuların çalışması lazım. Sonra bunun soğutmasını nasıl yapacaksın. Bence evde yapmak yerine sunucuyu alıp veri merkezlerine gönder. Aylık belli bir ücret karşılığı sunucudu muhafaza ediyorlar ve hat sağlıyorlar. Öyle daha iyi olur.
siyahgiyen

kişi bu mesajı beğendi.

kelebek kelebek WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Geliştirici
  • Konum Malatya
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 3142
  • Beğeniler 60 / 764
  • Ticaret 5, (%100)
Hocam sunucu alabilecek gücünüz varsa zaten DC ye yollayabilecek gücünüzde vardır.İyi bir sunucudan bahsediyorum tabiki 10 milyarlık bir şey :) yoksa öyle pc alıp satmayı düşünüyorsan çok yolun var :D

fRtkmR fRtkmR Hosting-Whmcs Kullanıcı
  • Üyelik 01.04.2011
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Whmcs Developer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad F** K**
  • Mesajlar 125
  • Beğeniler 75 / 32
  • Ticaret 8, (%75)
Bir intel kasa alıp centos yükleyerek paylaşımlı hat açabilirsiniz ama bunu 100mbit internet erişimini sağlaycak ************* fiber kablolar ile yapabilirsin, öyle evde data kurmak basit değil, buna izin veren çıkışların olmalı ve sogutucu sistemlerin, bir evi bu hale getirmene zaten ev sahibin izin vermiycektir, hatta kovulma tehliken var :) Ama sen para kazanmak istiyorsan, Sana gel https://www.dopinghosting.com 'da bayiiliği ücretsiz verim sattığın her hosting'den veya sunucudan %30 kazan..

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

kelebek kelebek WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Geliştirici
  • Konum Malatya
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 3142
  • Beğeniler 60 / 764
  • Ticaret 5, (%100)
Birde aşamalardan bahsedeyim eğer kararlıysan evde barındırmaya ;
-Soğutma sistemi kuracaksın eve
-jeneratör alacaksın
-bir fiber hat alacaksın (internet değil)
-ripeye kayıt olacaksın ki en iyi ihtimalle 1,5 yıl sürer
-YS alacaksın
-İp blogu alacaksın
fln fln

Yani öyle barındırmak kolay değil öyle olsa dc ye yollayanlar aptalmı? :D

Ek Olarak: Ayrıca bilgin yoksa bu konularda hapislik olursun söyleyeyim.Sunucuda bir sorun çıkar kalırsın öyle hizmet alanlarda dava açar sana :D

dadava dadava WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Web Programlama
  • Mesajlar 114
  • Beğeniler 3 / 24
  • Ticaret 0, (%0)
cevaplar için çok teşekkürler hepsi birbirinden güzel cevaplar bize ait bi şirket var orada bağlı bırakacaktım kasayı soğutma jeneratör olayını falan halledecektim. frtkmr arkadaşın dediğide cazip geldi gibi fazla uğraş gerektirmeden yine harçlığımı çıkartabilirim :) Server kasa hakkında tecrübesi olan başka kişilerde varsa daima öneri ve bilgilere açığım.

wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al