wmaraci reklam

Windows 10 TP-LINK Modem Sorunu

5 Mesajlar 1.396 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

reload58 reload58 Çaylak Mühendis E-Mail Onaysız
  • Üyelik 10.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Sivas
  • Ad Soyad H** A**
  • Mesajlar 1176
  • Beğeniler 530 / 286
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba arkadaşlar,

Windows 10 geçtikten sonra sıklıkla bu sorunu yaşamaya başladım. Modem arayüzüne reset atmadan zaten giremiyorum, orada herhangi bir değişiklik yapmadım. Bilgisayar modemi görmüyor ama telefon, tablet görüyor. Modemin ismi HAKOO NETWORK .Modemi kapatıp açtığım zaman böyle oldu. Reset attım ( Reset atınca sadece o gün modem arayüzüne girebiliyorum. ). Modem arayüzünde ayarları yaptım ve çıktım. Deneme amaçlı tekrar kapatıp açtım ve bilgisayar yine görmemeye başladı. Modem kaynaklı sorun olabilir diye düşünüyorum. Başka bilgisayar olmadığı için deneyemedim, görüp görmemesi hakkında. Bu sorunun üstesinden nasıl geleceğim bilmiyorum. :confused:

Resim:

Link : http://i.hizliresim.com/Vvd2Yv.jpg

wmaraci
reklam

EnderGrafik EnderGrafik Profesyonel Grafik İşleri Kullanıcı
  • Üyelik 14.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 1340
  • Beğeniler 618 / 619
  • Ticaret 231, (%100)
http://www.bimeks.com.tr/urun/125039/airties-air-2315-150-mbps-antenli-usb-adaptor.aspx?gclid=CjwKEAiA3Ou1BRDso5XyhduuwFASJABP3PED4JjLtUktpvwL1GNpHyA7O83vtlAh3lxcZXWnKO75vRoCO-Xw_wcB

Bunların ucuz yollusundan alıp en azından sorunun PC mi modem mi kaynaklı olduğunu anlayabilirsin, sonrasında sorunlu olan PC ise yine bunu kullanarak sorunu çözebilirsin.

Caesar Caesar ich bin /root Kullanıcı
  • Üyelik 24.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Bilgisayar Mühendisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad O** B**
  • Mesajlar 837
  • Beğeniler 77 / 558
  • Ticaret 10, (%100)
wireless sinyal numarasını değiş.

>/dev/null 2>&1

SertacYANIK SertacYANIK Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 22.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Nothing
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 714
  • Beğeniler 21 / 157
  • Ticaret 2, (%100)
Ayarlar >>> Ağ Ve İnternet >>> WiFi kategorisinde aşağı tarafta WiFi ayarlarını yönete tıkla. Wifi ayarlarını yönet sayfasında en altta bilinen ağları yönet var. Tüm cihazların üzerine tıkla ve unut de. Cihazı ve modemi yeniden başlat. Sorun çözülmüş olmalı.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

reload58 reload58 Çaylak Mühendis E-Mail Onaysız
  • Üyelik 10.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Sivas
  • Ad Soyad H** A**
  • Mesajlar 1176
  • Beğeniler 530 / 286
  • Ticaret 0, (%0)
EnderGrafik , Hocam bu tür aparatlara ihtiyaç duymadan öğrenemez miyiz, satın alacak imkanım yok şuan maalesef. Google'da çok araştırdım ama soruna uygun bir çözüm bulamadım maalesef.

Caesar , Hocam modeme reset attığım gün girebiliyorum arayüze. Diğer zamanlar bağlantı hatası veriyor, girmiyor. Bunun içinde reset atmak gerekiyor. Reset atınca da zaten düzeliyor modemi kapatana kadar. Kanal Numarasını 11 yaptığım zaman arayüzden, bilgisayar görüyor. Kapatıp açmada durum değişmiyor ama.

SertacYANIK , Hocam onuda denedim. Hiçbir etkisi olmuyor. Ama şunu fark ettim. Ayarlarda ki wifi sekmesinden Wifi'yi kapatıp açınca en üstte Gizli Ağ yazdı hemen kayboldu. Tekrar denedim bu sefer yazmadı.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al