wmaraci reklam

Sorun Çözülmüştür.

8 Mesajlar 967 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

cnrsgr cnrsgr Caner Sağır Kullanıcı
  • Üyelik 04.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Ajans Direktörü
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad C** S**
  • Mesajlar 738
  • Beğeniler 58 / 463
  • Ticaret 46, (%98)
Sorun Çözülmüştür.

wmaraci
reklam

cihaneken cihaneken Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Elektrik Teknisyeni
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad C** E**
  • Mesajlar 3510
  • Beğeniler 488 / 1190
  • Ticaret 1, (%100)
Bios da bir sorun olmuş olabilir. Tavsiyem bios sıfırlama fakat diz üstü olduğu için bilgisayarı açmanız gerekecek. İçinde saat pilinin birazdaha büyüğü olan 10 cm bir kabloya bağlanmış bir pil var onu söküp bir süre bekledikten sonra tekrar takıp biosu varsayılan ayarlarına getirmiş olursun. Tabu bu işlemleri yaparken batarya ve güç kaynağı takılı olmayacak. Onun haricinde şuan aklıma birşey gelmiyor. Bilgisayar işinde teknikservisler bile arızaların genelini deneme yanılma yöntemi ile bulurlar.

• Üyelik 04.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Ajans Direktörü
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad C** S**
  • Mesajlar 738
  • Beğeniler 58 / 463
  • Ticaret 46, (%98)

cihaneken adlı üyeden alıntı

Bios da bir sorun olmuş olabilir. Tavsiyem bios sıfırlama fakat diz üstü olduğu için bilgisayarı açmanız gerekecek. İçinde saat pilinin birazdaha büyüğü olan 10 cm bir kabloya bağlanmış bir pil var onu söküp bir süre bekledikten sonra tekrar takıp biosu varsayılan ayarlarına getirmiş olursun. Tabu bu işlemleri yaparken batarya ve güç kaynağı takılı olmayacak. Onun haricinde şuan aklıma birşey gelmiyor. Bilgisayar işinde teknikservisler bile arızaların genelini deneme yanılma yöntemi ile bulurlar.

Bios pili hariç her şeyi çıkartıp taktım, bir o kaldı. Onun da üzerinde olan plastik parçayı nasıl sökeceğimi bir türlü bulamadım. Tekrar deneyeceğim.

Şundan da emin olayım, bios pilini çıkartıp, bekleyip, geri taktığımda bios pili sıfırlanmış oluyor değil mi, doğru anladım? :)

Insecta Insecta WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.11.2016
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad U** V**
  • Mesajlar 135
  • Beğeniler 5 / 40
  • Ticaret 0, (%0)
herhangi bir bios güncellemesi falan yapmadınız dimi? çünkü benzer bir durum aylar önce benim başıma geldi yeni anakart almak zorunda kaldım biosumu güncelledim bilgisayarı yeniden başlattıktan sonra bir daha geri gelmedi aynı tepkileri verdi, ya sıfırdan bios yazılıcak yada yeni anakart alınacak denildi 2-3 tane bilgisayarcıya gitmeme rağmen inşallah sizdede aynı durum değildir.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 04.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Ajans Direktörü
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad C** S**
  • Mesajlar 738
  • Beğeniler 58 / 463
  • Ticaret 46, (%98)

Insecta adlı üyeden alıntı

herhangi bir bios güncellemesi falan yapmadınız dimi? çünkü benzer bir durum aylar önce benim başıma geldi yeni anakart almak zorunda kaldım biosumu güncelledim bilgisayarı yeniden başlattıktan sonra bir daha geri gelmedi aynı tepkileri verdi, ya sıfırdan bios yazılıcak yada yeni anakart alınacak denildi 2-3 tane bilgisayarcıya gitmeme rağmen inşallah sizdede aynı durum değildir.

Bilinçli olarak bir güncelleştirme yapmadım. Umarım farkında olmadan da yapmamışımdır diyeyim öyleyse :)

cihaneken cihaneken Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Elektrik Teknisyeni
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad C** E**
  • Mesajlar 3510
  • Beğeniler 488 / 1190
  • Ticaret 1, (%100)

cnrsgr adlı üyeden alıntı

Bios pili hariç her şeyi çıkartıp taktım, bir o kaldı. Onun da üzerinde olan plastik parçayı nasıl sökeceğimi bir türlü bulamadım. Tekrar deneyeceğim.

Şundan da emin olayım, bios pilini çıkartıp, bekleyip, geri taktığımda bios pili sıfırlanmış oluyor değil mi, doğru anladım? :)

aşağıdaki soketi bulup sök/tak yapabilirsin.

• Üyelik 04.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Ajans Direktörü
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad C** S**
  • Mesajlar 738
  • Beğeniler 58 / 463
  • Ticaret 46, (%98)

cihaneken adlı üyeden alıntı

aşağıdaki soketi bulup sök/tak yapabilirsin.

Ah bi o sokete ulaşabilsem. Çok sıkıntılı bir plastik kaplaması var üzerinde, 2 saat uğratım sökemedim bir türlü. Yarın bilgisayarcı yolları gözüktü :/

• Üyelik 04.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Ajans Direktörü
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad C** S**
  • Mesajlar 738
  • Beğeniler 58 / 463
  • Ticaret 46, (%98)

cihaneken görünüm bu şekilde, sağ tarafta kalan siyah plastik alanın içinde gözüküyor, o kısmı da ne yaptıysam açamadım, çıt çıtlar çözülmüyor bir türlü

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al