wmaraci reklam

Windows 10 mu, Windows 7 mi yoksa temiz kurulum mu?

14 Mesajlar 2.683 Okunma
wmaraci reklam

WMehmet WMehmet WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 16
  • Beğeniler 2 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
Arkadaşlar merhaba. Size başımdan geçen bir sorunu anlatmak istiyorum ve görüşlerinizi dinlemek yardımlarınızı almak istiyorum. Bundan 1 2 ay önce Casper f800 aldım. İlk günler çok iyiydi kasma felan yoktu demeyeyim vardı sonuca bilgisayar uzun zamandır açılmamış ve guncellestirmeler birikmiş oluyordu. Başta bu sorunu problem olarak görmedim. Tüm Windows güncelleştirmelerini yaptım. Uygulama güncelleştirmelerini ve driver güncelleştirmelerini yaptım. Bilgisayar bu süreçte birkaç kez kendinden geçti. Kendini restleme vs. Yani anlayacağınız ben düzelmesini beklerken hepten kötüye gitti. Sonra bir şekilde hallettim. Çok iyi olmamıştı ama bir şekilde çalışıyordu yine.

2 gün önce de Windows 1709 olması lazım böyle bir güncelleştirme geldi indirdim kurdum vs. Bu akşam bilgisayar bu sefer ekran kartından sorun yarattı. Sorunu araştırdım yazılımsal diyor. Yazılımsal olduğundan eminim o yönden bir sıkıntı yok. Ama artık gerçekten çok fazla sıkıldım. Açılmalar hızlı değil. Donma vs sık sık olmakta. Sizden de bu konuda yardımcı olmanızı istiyorum.

PC min özellikleri kabaca:
8GB ddr4 ram
İşlemci Intel i5 7. Nesil
2gb Nvidia geforce ddr3 ekran kartı

Bilgisayarı kullanım amacima gelecek olursak; Adobe muse, photoshop, Dreamweaver kullanıyorum öyle gergin değil isim düştükçe canım sıkıldıkça vs. Birde lol oynuyorum. YouTube video izleme vb basit şeyler. (daha sıklıkla lol oynuyorum. )

Şimdi size sormak istediğim soru şu, ben bu bilgisayara sizce Windows 7 atarsam rahatlarmiyim, atmalimiyim? Ki Windows 7:yi eski bilgisayarimda 5 sene kullandım 2 GB ram vardı ama bu kadar hantal değildi. Hatri sayılır bir performansı vardı.

Yoksa internetten araştırdığımda göre yeni alınan bilgisayarda genel bir sorun olarak da görülebiliyor. Sıfırdan temiz Windows 10 kurun diyorlar. Sizce hangisini yapmalıyım. (Windows 10uda seviyorum bende stabil çalışsa tadından yenmez)

Yardımcı olursanız sevinirim arkadaşlar.

SMM Panel, Sosyalyuvam, Bayilik Paneli, En Uygun Panel, Takipçi Paneli
reklam

samwinchester samwinchester Makale Yazarı Kullanıcı
  • Üyelik 18.01.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 212
  • Beğeniler 33 / 85
  • Ticaret 26, (%100)
Windows 10 kesinlikle. Çıktığından beri kullanıyorum 1 kere format atma gereği duymadım. Eğer düzgün kullanırsan yarı yolda bırakmaz orjinal kullanacaksan tabi.
uzunlarpc WMehmet

kişi bu mesajı beğendi.

Yaman Yaman Yazıyor... Kullanıcı
  • Üyelik 31.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad Ş** Y**
  • Mesajlar 741
  • Beğeniler 127 / 240
  • Ticaret 16, (%100)
Hocam imkan varsa 10'u tercih etmenizi öneririm. Uzun süreli kullanıma birebir. Oldukça kullanışlı ve Windows 7 kadar sade değil. 8 çıktığında ona geçip kullanmıştım. İnsanı sinir sahibi yapardı. 10 yükseltmesini yaptığım günden bu yana şikayetim yok. Bende CS6 kullanıyorum ayrıca LoL oyuncusuyum.

• Üyelik 25.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 16
  • Beğeniler 2 / 1
  • Ticaret 0, (%0)

Jetfullindir adlı üyeden alıntı

Windows 10 kesinlikle. Çıktığından beri kullanıyorum 1 kere format atma gereği duymadım. Eğer düzgün kullanırsan yarı yolda bırakmaz orjinal kullanacaksan tabi.

Hocam zaten bilgisayarda birşey yapamadığım için düzgün kullanıp kullanmamak durumunda bişi diyemeyeceğim. Bana kalirsa win10 arka planda çok ram tüketiyormus gibi hissediyorum

wmaraci

• Üyelik 25.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 16
  • Beğeniler 2 / 1
  • Ticaret 0, (%0)

Yaman adlı üyeden alıntı

Hocam imkan varsa 10'u tercih etmenizi öneririm. Uzun süreli kullanıma birebir. Oldukça kullanışlı ve Windows 7 kadar sade değil. 8 çıktığında ona geçip kullanmıştım. İnsanı sinir sahibi yapardı. 10 yükseltmesini yaptığım günden bu yana şikayetim yok. Bende CS6 kullanıyorum ayrıca LoL oyuncusuyum.

Hocam ben daha çok performans arıyorum. Windows 7 sade win10 a göre ama görünüm olarak karşılaştırirsiniz benim gözümde win7 daha iyi. Ama performans arıyorum sıkıntı o. Sizce daha hızlı olur mu

• Üyelik 31.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad Ş** Y**
  • Mesajlar 741
  • Beğeniler 127 / 240
  • Ticaret 16, (%100)
WMehmet Windows 10 Pro sürümü biraz işlemciyi yoruyor diyebilirim yanındaki ek paketleriyle. Performans istiyorsanız Windows 10 Home sürümünü deneyin bence. Ben 7yle karşılaştırıldığında 10'un daha hızlı olduğunu düşünüyorum.

• Üyelik 25.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 16
  • Beğeniler 2 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
Yaman hocam belirtmeyi unuttum şuanda zaten sistemde home yüklü.

• Üyelik 31.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad Ş** Y**
  • Mesajlar 741
  • Beğeniler 127 / 240
  • Ticaret 16, (%100)
WMehmet "Home" sürümünden istediğiniz performansı alamıyorsanız Windows 7 kullanmanız en mantıklısı.

• Üyelik 25.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 16
  • Beğeniler 2 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
Yaman peki hocam araştırmalarına göre win10 ile gelen bilgisayarlar artık win7 desteklemiyor kurulumda sıkıntı yaşamıyormus bu konu hakkında bilginiz var mı. Ben şimdi normal format atıyormus gibi win7 atsam sorun çıkar mı. Ve şuanda win10 lisanslı Windows 7 de de lisanslı olur mu yoksa crack mi yapacağım

• Üyelik 31.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad Ş** Y**
  • Mesajlar 741
  • Beğeniler 127 / 240
  • Ticaret 16, (%100)
WMehmet hocam ben Windows 10 ile gelen bilgisayarda her türlü işletim sistemini kullanan arkadaşlar biliyorum. Bir üst modelin bir alt modeli desteklemediği nerede görülmüş?
Orjinal Windows 7 CD'sine sahipseniz format attığınızda lisanslı olacaktır. Win7 CD'niz orjinal değilse sürüm küçültmede lisans anahtarı aktarılmayacak lisanssız kullanacaksınız. Crack yapmak size kalmış :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al