wmaraci reklam

Windows uygulaması ile website kullanımı nasıl yapılır?

9 Mesajlar 1.337 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

KTB KTB xxxx Kullanıcı
  • Üyelik 25.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad Ö** K**
  • Mesajlar 1233
  • Beğeniler 133 / 331
  • Ticaret 249, (%100)
Merhaba arkadaşlar,

Basit bir program yazmak istiyorum. Eğer o kadar basit değilse ücretli de destek alabilirim.

Mantık çok basit. Masaüstünde bir ikon oluşturacak bir program setup u oluşturmak ve programı açınca websitesini görüntülemek istiyorum. Programın içinde açılacak site adresini sunucumdan değiştirerek o programı geçmişte kuran herkeste o siteyi açtırmak istiyorum. Böyle birşey sanırım çok zor değildir. Fikirlerinizi rica ediyorum. Teşekkürler.

wmaraci
reklam

Guvven Guvven - Mutlu Sona Yaklaşırken. Kullanıcı
  • Üyelik 20.06.2016
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Freestyle Web Designer
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad G** C**
  • Mesajlar 632
  • Beğeniler 0 / 196
  • Ticaret 9, (%89)
KTB tam anlamamakla beraber anladığım kadarıyla yardımcı olamaya çalışayım biraz karmaşık geldi anlattığın
eğer bir program yazmak istiyorsan SharpDevelop adında bir ücretsiz uygulama ile basit, hatta kendini geliştirirsen profesyonel şeyler yapabilirsin..

ileri düzeyde programlama için Visual Studio programını öneririm içerisinde bir çok programlama dili barındırır..

----

şimdi gelelim işin exe basma tarafına basit bişi yapmak istersen winrar üzerinde exe kurulum yani SFX arşiv oluşturucuyu kullanabilir basit kurulumlar yaptırabilirsin..

Profesyonel manada kurulum yaptırmak istiyorsan Install Creator adında bir program kullanabilirsin..

-----------
ANLADIĞIM 2. Mana

masaüstünde bir internet kısayolu oluştur ve konumunu " http://www.siteadi.com/yonlendir.html " olarak belirle..

yukardaki adres ve uzantıyı istedigin gibi yapabilirsin tıklanınca hangi haneye gidecegini.. ardından yonlendir.html içerisinde ise

kodu ile bir yönlendirme gercekleştirebilirsin.. exe basmayı yapınca

artık senin tek yapman gereken yonlendir.html dosyası icinde meta satırındaki url parametresindeki yeri diledigin gibi istedigin zaman değiştirmen.. sen oraya ne yazarsan gelmiş gecmiş tüm kullanıcılar oraya gidecektir..

takıldıgın yerde sorabilirsin

Umarım yardımcı olmuşumdur iyi forumlar

KTB KTB xxxx Kullanıcı
  • Üyelik 25.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad Ö** K**
  • Mesajlar 1233
  • Beğeniler 133 / 331
  • Ticaret 249, (%100)
@Güven teşekkürler hocam

özetle yapmak istediğim şey şu

wmaraci.exe diye bir dosya oluşturup bunu indiren kullanıcılar wmaraci.exe girince bu siteyi görüntülesin ve her işlevini kullanabilsin. Ama ben istediğim zaman o programı kullananlara google.com'u açtırabileyim.

• Üyelik 20.06.2016
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad G** C**
  • Mesajlar 632
  • Beğeniler 0 / 196
  • Ticaret 9, (%89)
KTB yazıyı düzenledim 2. manayı oku istersen
KTB

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

KTB KTB xxxx Kullanıcı
  • Üyelik 25.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad Ö** K**
  • Mesajlar 1233
  • Beğeniler 133 / 331
  • Ticaret 249, (%100)
@Güven evet oldu çok teşekkürler. FTP den dosya.url olarak dosyayı indirtebiliyorum.

Ancak şu uyarıyı veriyor "bu türden bir dosya bilgisayarınıza zarar verebilir. dosya.url adlı dosyayı yinede saklamak istiyor musunuz? Sakla diyince indiriyor sıkıntı yok ama bu güvenlik uyarısı vermeden indirtmemin bir yolu var mıdır? Çok teşekkürler

• Üyelik 20.06.2016
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad G** C**
  • Mesajlar 632
  • Beğeniler 0 / 196
  • Ticaret 9, (%89)
KTB işte burada bir kurulum yapman icap ediyor.. bunun icin en basit haliyle winrar sfx kurulum yaptırabilirsin..

http://www.sordum.net/2012/winrar-ile-setup-yada-portable-program-yapmak/

incele istersen..
KTB

kişi bu mesajı beğendi.

KTB KTB xxxx Kullanıcı
  • Üyelik 25.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad Ö** K**
  • Mesajlar 1233
  • Beğeniler 133 / 331
  • Ticaret 249, (%100)
Çok teşekkürler hocam exe yaptım ondada güvenlik hatası verdi hemde direk sil olarak direk dosya.url olarak indirince sakla uyarısı da cıkıyodu o daha avantajlı geldi bu halde dosyayı güvenli hale getirmenin başka bir yolu var mı? Birde dosya.url açılınca yönlendirdiği ilk adres gözüküyor demistiniz ya yonlendir.html bu link gözükmeden direk istedigim linke gidebilir mi ?

Burak Burak brktrk Kullanıcı
  • Üyelik 15.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Flutter Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** T**
  • Mesajlar 2015
  • Beğeniler 0 / 387
  • Ticaret 70, (%97)
Ücretli düşünürseniz panelli yapabilirim.

KTB KTB xxxx Kullanıcı
  • Üyelik 25.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad Ö** K**
  • Mesajlar 1233
  • Beğeniler 133 / 331
  • Ticaret 249, (%100)
@Burak ücretli de olur linkleri gizleyecek şekilde panelli olur mu panelin ne gibi avantajları vs olcak bilgi verip özel mesaj atar mısınız fiyatı da.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al