Giriş Yap / Kayıt Ol
thodex

WM Aracı'na üyelikler tekrar açıldı! Kayıt olmak için TIKLAYIN!

8Beğeni
  • 4 Yazan Nisan
  • 1 Yazan theberat
  • 1 Yazan AzveNet
  • 1 Yazan Ecomanya
  • 1 Yazan mucosoft

Cevap Yaz Favorilerime Ekle
Seçenekler Stil
Geri Git   Forum > > Windows

Windows'un sonu mu geliyor?

Okunmamış 24 Eylül 2020, 07:30
mucosoft Adlı Üyenin Avatarı
Hayatı Kolaylaştırmak

Yaş / Cinsiyet: 22 / Erkek
Ad, Soyad: Mü... Es...
Ticaret: 5, 100%
Microsoft, son güncellemelerde pek çok sorun ile haberlere konu oldu. Her güncellemede olduğu gibi hataların düzeltildiği güncellemelerde bile hatalar yer aldı. O kadar çok hata meydana geldi ki bazı insanlar güncellemeleri kapatmayı veya daha stabil bir sürüm kullanmayı tercih etti.

Ben ise güvenlik amacıyla güncellemeye devam ediyorum. Ben haberlerde belirtilen sorunları yaşamadım fakat daha farklı küçük sorunlar fark ettim. Örneğin Türkçe bir işletim sisteminde "İ" ile ilgili bir dosya var. Küçük harfli olan "i" ile ararken göstermiyor. Bunun yanı sıra neredeyse her gün hesabı kendi kendine sorunlu gösteriyor, elle düzeltmek gerekiyor. Bazen dosya adını güncellemiyor. Bu gibi çeşitli sorunları yaşadım.

Peki sizce işletim sistemi alanında neredeyse tekelleşen Microsoft Windows işletim sisteminin sonu gelecek mi? Ben olsam Linux gibi açık kaynak olan, daha az kaynak tüketen ve değiştirilebilir bir işletim sistemini tercih ederdim fakat 3. parti yazılımlar hep Windows taraftarı.
Okunmamış 24 Eylül 2020, 17:01
WM Aracı

Yaş / Cinsiyet: 39 / Erkek
Meslek: Turizmci
Ad, Soyad: Ke... Ay...
Ticaret: 3, 100%
ABD batmadığı sürece Microsoft ve doğal olarak Windows batmaz. ABD, büyük şirketler kuruyor ve bu şirketlerin dünyada tekel olmalarını sağlıyor. Çinliler bir Tiktok yaptı diye neredeyse savaşa girecekler. Windows'un sonunun gelmemesi için gerekirse ABD nükleer füze bile kullanır.
webtegez, athirsizi, Javadanadam ve 1 kişi daha bunu beğendi.
Okunmamış 24 Eylül 2020, 19:15
WM Aracı

Yaş / Cinsiyet: 18 / Erkek
Meslek: Öğrenci
Ad, Soyad: Be... Gü...
Ticaret: 1, 100%
Windows'un sonu gelmez.
athirsizi bunu beğendi.
Okunmamış 25 Eylül 2020, 12:13
WM Aracı

Yaş / Cinsiyet: 38 / Erkek
Meslek: Serbest
Ad, Soyad: Ce... Em...
Ticaret: 0, 0%
gelir gelir hepsinin sonu gelebilir. nice imparatorluklar batmış
jobs gidince apple, gates gidince ms...

ikiside her ne kadar araklamacı olsalar bile yinede edit ve upgrade işinde iyiydiler ki bu günlere gelebildiler.

yoksa bu grafik arayüz xeroxta kalsaydı bugünleri göremezdik

şaka bir yana;
xeroxtan bu arayüzü jobs arakladığında gateste ondan arakladığında elbette hedefleri büyüktür diye düşünüyorum. elbette yıllarca sürdürülebilir sistemler yapabilecekleride neredeyse belliyken bitecekleri neden belli olmasın?

hep söylerim. ne olursa olsun araklama bir sistem dünyayıda ele geçirse fikir babası olmadan bitmeye mahkumdur.
webtegez bunu beğendi.
Dahi anlamındaki "de"leri ayırmıyorum.
Okunmamış 27 Eylül 2020, 00:10
Gece, Gündüz, Hayal...

Yaş / Cinsiyet: 24 / Kadın
Ad, Soyad: Ze... Ka...
Uzun yıllar bilgisayarlarda kullanılan bu sistemin bence de artık sonu gelmeli. Windows XP'den bu yana sistem geliştikçe sorunlarda artar oldu zaten. Saatlerce indirdiğiniz ya da yüklediğiniz oyunun windows ile alakalı bir hata yüzünden açılmadığını, ya da işiniz ile ilgili olan hayati bir programın bir sabah kalktıgınızda çözümleyemediğiniz bir sebeple açılmadığını düşünün. Bana göre bu işletim sistemlerinin saçma sapan hataları saymakla bitmez. Bana göre yeni işletim sistemi çıkarılırken 1 2 optimizasyon yapıp, menüleri tek biryerde yapıp görsel olarak geçiş efektleri ekleyip sunmaktansa (Windows 8'i ya da Windows 10'u çalıştırırken 2 3 kere bilgisayarın elektriklerinin gitmesi sonucu, cihazın otomatik onarıma alması ve bilgisayarın açılmaması Windows 7 dışında işletim sistemi kullanmaman için en büyük neden) gerçekten stabil, tam optimizasyonlu bir sistem yapılmalı.
AzveNet bunu beğendi.
Okunmamış 29 Eylül 2020, 18:16
WM Aracı

Yaş / Cinsiyet: 38 / Erkek
Meslek: Serbest
Ad, Soyad: Ce... Em...
şahsen ben win updateleri kurulumun hemen sonrası kapatırım. aşırı gereksiz, yavaşlatan, stabiliteyi bozan bi update paketleri silsilesi gelir çünkü. Ben ms ye güvenimi xp ye trojanı kendi elleriyle yerleştirdiğinde kaybetmiştim. kimisi zararsız, yok şundan koydular, bundan dolayı yerleştirildi diyebilir. sinek küçüktür ama mide bulandırır.
Dahi anlamındaki "de"leri ayırmıyorum.
Okunmamış 01 Ekim 2020, 07:58
mucosoft Adlı Üyenin Avatarı
Hayatı Kolaylaştırmak

Yaş / Cinsiyet: 22 / Erkek
Ad, Soyad: Mü... Es...
Ticaret: 5, 100%
Alıntı:
AzveNet Adlı Üyeden Alıntı
şahsen ben win updateleri kurulumun hemen sonrası kapatırım. aşırı gereksiz, yavaşlatan, stabiliteyi bozan bi update paketleri silsilesi gelir çünkü. Ben ms ye güvenimi xp ye trojanı kendi elleriyle yerleştirdiğinde kaybetmiştim. kimisi zararsız, yok şundan koydular, bundan dolayı yerleştirildi diyebilir. sinek küçüktür ama mide bulandırır.
Az ve net konuşmuşsun, teşekkürler. Adamlar daha açık kaynağı koruyamıyorlar. XP'yi geç Windows 10 açık kaynak kodları da bir ara çalınmıştı. TB'larca boyutu vardı. Sonradan anlaşma yapılmış da kurtarılmış. Tabii hackerlar sonradan ne yapar bilemem.
AzveNet bunu beğendi.
Okunmamış 02 Ekim 2020, 23:14
TheLacivert Adlı Üyenin Avatarı
Invictus Maneo

Yaş / Cinsiyet: 28 / Erkek
Meslek: Psikolog
Ad, Soyad: Be... Ka...
Benim de canıma tak etmesi sonucu bu gece Manjaro KDE'ye geçeceğim. Windows10 sadece oyun ve photoshop için kalacak HDD'de
Okunmamış 03 Ekim 2020, 10:02
OnurKara Adlı Üyenin Avatarı
WM Aracı

Yaş / Cinsiyet: 19 / Erkek
Meslek: Öğrenci
Ad, Soyad: On... Ka...
Ticaret: 1, 100%
3 yıldır Manjaro KDE kullanıyorum Windows'a bile girdiğimi hatırlamıyorum. Yatıyor köşede
Cevap Yaz Favorilerime Ekle

igresellers

Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 üye ve 1 Ziyaretçi)

Seçenekler
Stil
Normal Normal

Geri Git   Forum > Windows