wmaraci reklam

Windows'un sonu mu geliyor?

9 Mesajlar 1.687 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

mucosoft mucosoft Mucosoft Kullanıcı
  • Üyelik 07.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Bilgisayar Programcısı
  • Konum Giresun
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 648
  • Beğeniler 181 / 81
  • Ticaret 5, (%100)
Microsoft, son güncellemelerde pek çok sorun ile haberlere konu oldu. Her güncellemede olduğu gibi hataların düzeltildiği güncellemelerde bile hatalar yer aldı. O kadar çok hata meydana geldi ki bazı insanlar güncellemeleri kapatmayı veya daha stabil bir sürüm kullanmayı tercih etti.

Ben ise güvenlik amacıyla güncellemeye devam ediyorum. Ben haberlerde belirtilen sorunları yaşamadım fakat daha farklı küçük sorunlar fark ettim. Örneğin Türkçe bir işletim sisteminde "İ" ile ilgili bir dosya var. Küçük harfli olan "i" ile ararken göstermiyor. Bunun yanı sıra neredeyse her gün hesabı kendi kendine sorunlu gösteriyor, elle düzeltmek gerekiyor. Bazen dosya adını güncellemiyor. Bu gibi çeşitli sorunları yaşadım.

Peki sizce işletim sistemi alanında neredeyse tekelleşen Microsoft Windows işletim sisteminin sonu gelecek mi? Ben olsam Linux gibi açık kaynak olan, daha az kaynak tüketen ve değiştirilebilir bir işletim sistemini tercih ederdim fakat 3. parti yazılımlar hep Windows taraftarı.

wmaraci
reklam

Nisan Nisan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek Turizmci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** A**
  • Mesajlar 122
  • Beğeniler 37 / 39
  • Ticaret 5, (%100)
ABD batmadığı sürece Microsoft ve doğal olarak Windows batmaz. ABD, büyük şirketler kuruyor ve bu şirketlerin dünyada tekel olmalarını sağlıyor. Çinliler bir Tiktok yaptı diye neredeyse savaşa girecekler. Windows'un sonunun gelmemesi için gerekirse ABD nükleer füze bile kullanır.
webtegez athirsizi Javadanadam

kişi bu mesajı beğendi.

theberat theberat WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.09.2020
  • Yaş/Cinsiyet 21 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** G**
  • Mesajlar 104
  • Beğeniler 26 / 26
  • Ticaret 1, (%100)
Windows'un sonu gelmez.
athirsizi

kişi bu mesajı beğendi.

AzveNet AzveNet WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.06.2019
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** E**
  • Mesajlar 367
  • Beğeniler 69 / 147
  • Ticaret 0, (%0)
gelir gelir hepsinin sonu gelebilir. nice imparatorluklar batmış :)
jobs gidince apple, gates gidince ms...

ikiside her ne kadar araklamacı olsalar bile yinede edit ve upgrade işinde iyiydiler :) ki bu günlere gelebildiler.

yoksa bu grafik arayüz xeroxta kalsaydı bugünleri göremezdik :)

şaka bir yana;
xeroxtan bu arayüzü jobs arakladığında gateste ondan arakladığında elbette hedefleri büyüktür diye düşünüyorum. elbette yıllarca sürdürülebilir sistemler yapabilecekleride neredeyse belliyken bitecekleri neden belli olmasın?

hep söylerim. ne olursa olsun araklama bir sistem dünyayıda ele geçirse fikir babası olmadan bitmeye mahkumdur.
webtegez

kişi bu mesajı beğendi.

İmkansız olduğunu düşünürsen hiç birşey başaramazsın.
wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

Ecomanya Ecomanya Gece, Gündüz, Hayal... Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 26.09.2020
  • Yaş/Cinsiyet 27 / K
  • Meslek Kamuda Görevli
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad Z** K**
  • Mesajlar 226
  • Beğeniler 0 / 66
  • Ticaret 0, (%0)
Uzun yıllar bilgisayarlarda kullanılan bu sistemin bence de artık sonu gelmeli. Windows XP'den bu yana sistem geliştikçe sorunlarda artar oldu zaten. Saatlerce indirdiğiniz ya da yüklediğiniz oyunun windows ile alakalı bir hata yüzünden açılmadığını, ya da işiniz ile ilgili olan hayati bir programın bir sabah kalktıgınızda çözümleyemediğiniz bir sebeple açılmadığını düşünün. Bana göre bu işletim sistemlerinin saçma sapan hataları saymakla bitmez. Bana göre yeni işletim sistemi çıkarılırken 1 2 optimizasyon yapıp, menüleri tek biryerde yapıp görsel olarak geçiş efektleri ekleyip sunmaktansa (Windows 8'i ya da Windows 10'u çalıştırırken 2 3 kere bilgisayarın elektriklerinin gitmesi sonucu, cihazın otomatik onarıma alması ve bilgisayarın açılmaması Windows 7 dışında işletim sistemi kullanmaman için en büyük neden) gerçekten stabil, tam optimizasyonlu bir sistem yapılmalı.
AzveNet

kişi bu mesajı beğendi.

AzveNet AzveNet WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.06.2019
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** E**
  • Mesajlar 367
  • Beğeniler 69 / 147
  • Ticaret 0, (%0)
şahsen ben win updateleri kurulumun hemen sonrası kapatırım. aşırı gereksiz, yavaşlatan, stabiliteyi bozan bi update paketleri silsilesi gelir çünkü. Ben ms ye güvenimi xp ye trojanı kendi elleriyle yerleştirdiğinde kaybetmiştim. kimisi zararsız, yok şundan koydular, bundan dolayı yerleştirildi diyebilir. sinek küçüktür ama mide bulandırır.

İmkansız olduğunu düşünürsen hiç birşey başaramazsın.

mucosoft mucosoft Mucosoft Kullanıcı
  • Üyelik 07.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Bilgisayar Programcısı
  • Konum Giresun
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 648
  • Beğeniler 181 / 81
  • Ticaret 5, (%100)

AzveNet adlı üyeden alıntı

şahsen ben win updateleri kurulumun hemen sonrası kapatırım. aşırı gereksiz, yavaşlatan, stabiliteyi bozan bi update paketleri silsilesi gelir çünkü. Ben ms ye güvenimi xp ye trojanı kendi elleriyle yerleştirdiğinde kaybetmiştim. kimisi zararsız, yok şundan koydular, bundan dolayı yerleştirildi diyebilir. sinek küçüktür ama mide bulandırır.

Az ve net konuşmuşsun, teşekkürler. Adamlar daha açık kaynağı koruyamıyorlar. XP'yi geç Windows 10 açık kaynak kodları da bir ara çalınmıştı. TB'larca boyutu vardı. Sonradan anlaşma yapılmış da kurtarılmış. Tabii hackerlar sonradan ne yapar bilemem.
AzveNet

kişi bu mesajı beğendi.

TheLacivert TheLacivert Invictus Maneo Kullanıcı
  • Üyelik 11.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Psikolog
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 1400
  • Beğeniler 497 / 496
  • Ticaret 0, (%0)
Benim de canıma tak etmesi sonucu bu gece Manjaro KDE'ye geçeceğim. Windows10 sadece oyun ve photoshop için kalacak HDD'de

OnurKara OnurKara WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.04.2017
  • Yaş/Cinsiyet 22 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Elazığ
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 162
  • Beğeniler 69 / 72
  • Ticaret 1, (%100)
3 yıldır Manjaro KDE kullanıyorum Windows'a bile girdiğimi hatırlamıyorum. Yatıyor köşede

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al