wmaraci reklam

Forumdaki konuların cevapsız kalmaması için bir öneri

10 Mesajlar 892 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

oyunfile oyunfile Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 154
  • Beğeniler 33 / 18
  • Ticaret 1, (%0)
Merhaba arkadaşlar bi kaç günden beri aklımda olan bir öneriyi sunmak istiyorum.
Bazı bölümlere açılan konulara ne yazık ki hiç bir cevap gelmiyor 100 okunma 0 cevap olanlar dahi var. Bunun önüne geçebilmek için konu açabilmek için kullanıcının en az .. mesajı olmalı kuralı getirilebilir veya getirilmese bile biz forum kullanıcıları olarak yardım isteyen kullanıcının mesaj sayısına bakıp cevap verebiliriz. Bu konuyu neden açtınız diye soracak olursanız bazılarının forumda sadece kendi konularına mesaj yazdığını gördüm başkalarına yardım edesin ki sana da yardım edilsin. Olumlu olumsuz görüşlerinizi bekliyorum
İyi forumlar.

wmaraci
reklam

JackkerL JackkerL WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** A**
  • Mesajlar 1868
  • Beğeniler 219 / 526
  • Ticaret 16, (%100)
Bu konuda cevapsız kalabilir
ibo71

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 12.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 154
  • Beğeniler 33 / 18
  • Ticaret 1, (%0)

JackkerL adlı üyeden alıntı

Bu konuda cevapsız kalabilir

Sanırım öyle olucak :mad:

Ahmet Ahmet ▪ illâ edep, illâ edep! Kullanıcı
  • Üyelik 01.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Proje Yönetimi
  • Konum Sivas
  • Ad Soyad A** Y**
  • Mesajlar 1279
  • Beğeniler 386 / 731
  • Ticaret 29, (%100)
Ben bu konu hakkında yönetimin pek birşey yapabileceğini zannetmiyorum.

Belirli bir mesaj limiti konulursa forum aktifliğide belli bir orantıda düşer. Zaten forum işleyişi, kullanıcılara bakış açısı bunu desteklemiyor. Sadece bu forum için değil, Türkiyede genel olarak bakıldığı zaman forumlarda her türlü yapıya sahip insan mevcut. Sonuç olarak WMAracı kullanıcılara sundukları hizmetlerin yanında kullanıcılardan beklentileri pek olmayan bir forum. Yani karşılıksız hizmet verilen bir yer.

Herşeyi bir tarafa bırakırsak bazı üyelerde forumun son günlerde gündemde olan sosyal medya konularının çokluğundan şikayetçi. Bunun önüne geçmeninde bir yolu yok görüldüğü gibi. Herşey bir kısıtlama haline gelirse forum amacı dışına çıkar, ticari kimliğe bürünür.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 12.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 154
  • Beğeniler 33 / 18
  • Ticaret 1, (%0)

Ahmet adlı üyeden alıntı

Ben bu konu hakkında yönetimin pek birşey yapabileceğini zannetmiyorum.

Belirli bir mesaj limiti konulursa forum aktifliğide belli bir orantıda düşer. Zaten forum işleyişi, kullanıcılara bakış açısı bunu desteklemiyor. Sadece bu forum için değil, Türkiyede genel olarak bakıldığı zaman forumlarda her türlü yapıya sahip insan mevcut. Sonuç olarak WMAracı kullanıcılara sundukları hizmetlerin yanında kullanıcılardan beklentileri pek olmayan bir forum. Yani karşılıksız hizmet verilen bir yer.

Herşeyi bir tarafa bırakırsak bazı üyelerde forumun son günlerde gündemde olan sosyal medya konularının çokluğundan şikayetçi. Bunun önüne geçmeninde bir yolu yok görüldüğü gibi. Herşey bir kısıtlama haline gelirse forum amacı dışına çıkar, ticari kimliğe bürünür.

Wmaracı karşılıksız hizmet veriyor onu biliyorum fakat benim anlatmak istediğim şey yardım arayan kişinin sadece kendisine yardım edilmesini istemesi. Başka bi tane konuya giripte cevap atmışlığı yok ama onlarca yardım konusu açmış kişiler çok forumda. Neyse cevaplar için teşekkürler

Ek Olarak: 50 okunma 4 cevap :)

Okeskin Okeskin SUPREMACY Kullanıcı
  • Üyelik 12.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Web
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 880
  • Beğeniler 836 / 288
  • Ticaret 18, (%100)
Konu açmak için 10 mesaj limiti olsa ve adam gidip dediğiniz gibi 100 görüntüleme alan adama saçma yorum yapsa (ki kaçınılmaz) yine bir şey değişmez hocam. Konuların cevapsız kalması dediğiniz olaya katılmıyorum, günümün çoğu bu sitede geçiyor. Zira bende dahil çoğu insanın cevap yazmaması aynı konuların yüzlerce kez açılmış olmasıdır. Evet burası bilgi paylaşım platformu fakat araştırma yapmadan direkt konu açmak beni rahatsız ediyor. Ben forumdaki konuların ve özellikle yardım isteyen arkadaşların konularına ilgi gösterildiğini fazlasıyla düşünüyorum. Hatta ve hatta forumdaki arkadaşlar ciddi şekilde birçok ücretli hizmeti ücretsiz sunuyor.
cgrclk

kişi bu mesajı beğendi.

iyi.

• Üyelik 12.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 154
  • Beğeniler 33 / 18
  • Ticaret 1, (%0)
Aynı konular açıldığında moderatörler görünce gerekli işlemi yapıyorlar zaten. Tek bir konu üzerinde durmuşsun, herkes var olan birşeyi öğrenmeye gelmiyor ki buraya. Örnek olarak Yeni Siteler bölümüne göz atarsan araştırmayla alakası olmayan bir bölüm + konuların çoğu cevapsız. Aynı yere bende konu açtım arkasından açılmış olan konulara göz gezdirip fikirlerimi yazdım ve konu linkimi verip sitem hakkındaki fikirlerini istedim arkadaşlardan 1 tanesi bile giripte fikrini yazmamış, sadece bu bölüm değil geneli böyle. Ama çok aktif olan bölümlerde var yok değil fakat aktif olmayan bölümleride canlandırmak lazım.

SuhaMete SuhaMete SEO Danışmanı Kullanıcı
  • Üyelik 31.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek SEO Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** M**
  • Mesajlar 2548
  • Beğeniler 21 / 535
  • Ticaret 76, (%100)

OkanKeskin adlı üyeden alıntı

Konu açmak için 10 mesaj limiti olsa ve adam gidip dediğiniz gibi 100 görüntüleme alan adama saçma yorum yapsa (ki kaçınılmaz) yine bir şey değişmez hocam. Konuların cevapsız kalması dediğiniz olaya katılmıyorum, günümün çoğu bu sitede geçiyor. Zira bende dahil çoğu insanın cevap yazmaması aynı konuların yüzlerce kez açılmış olmasıdır. Evet burası bilgi paylaşım platformu fakat araştırma yapmadan direkt konu açmak beni rahatsız ediyor. Ben forumdaki konuların ve özellikle yardım isteyen arkadaşların konularına ilgi gösterildiğini fazlasıyla düşünüyorum. Hatta ve hatta forumdaki arkadaşlar ciddi şekilde birçok ücretli hizmeti ücretsiz sunuyor.

Google'da aratılarak çözüm bulabilecek konuları gördükçe aktifliğim azalıyor benim de. Konuyu açan güzel düşünmüş, bunun için öyle bir limite gerek yok. Bilinçli forum üyeleri yeterli bence. Bilinçlendirmek için arada sırada bu tarz konulardan bağırmak kafi.
Okeskin oyunfile

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 12.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 154
  • Beğeniler 33 / 18
  • Ticaret 1, (%0)

Süha Mete adlı üyeden alıntı

Google'da aratılarak çözüm bulabilecek konuları gördükçe aktifliğim azalıyor benim de. Konuyu açan güzel düşünmüş, bunun için öyle bir limite gerek yok. Bilinçli forum üyeleri yeterli bence. Bilinçlendirmek için arada sırada bu tarz konulardan bağırmak kafi.

Başka çözüm bulamadığım için limit getirilebilir yazdım fakat başka kurallarda koyulabilir mesaj limiti iyi bir kural değil katılıyorum size. Yorumunuz için teşekkürler.

Onur Onur WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek N/A
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad O** B**
  • Mesajlar 1309
  • Beğeniler 0 / 297
  • Ticaret 65, (%98)
WM Aracı'nda gereksiz mesaj yazmak bile yasak, ben bu yüzden 3 gün ban yediğimi hatırlıyorum.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al