wmaraci reklam

İnstagram Taban Fiyatların Yeniden Belirlenmesi

41 Mesajlar 7.208 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Pasa Pasa Gelecek Bizim Yönetici
  • Üyelik 30.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Bilgisayar Mühendisi
  • Konum 🖤 Hatay
  • Ad Soyad S** P**
  • Mesajlar 14339
  • Beğeniler 3040 / 3043
  • Ticaret 356, (%100)
INSTAGRAMBAYI , metinuludag , Frenick , SunDay , Gtech , ogzhanyavuz , Bulk , panelike , cemilkayihan , Kadiir , DemirelAjans , Mezarci , alpaslan20 i SmBayicom , smmpaneltr, selllcuk

Satış yaptığınız konular ve sitelerinizde yer alan satış fiyatlarınızla şu anda bulunduğumuz konuda talep ettiğiniz fiyatlar çok alakasız. Fakat talepler genel olarak şu civarda olmuş:

Bayi veya bot-gerçek ayırmaksızın:

1K takipçi = 5TL
1K beğeni = 1TL
1K izlenme = 1TL

Taban fiyatların bu şekilde belirlenmesine ne dersiniz?

Ayrıca bugüne kadar sadece forumdaki konularda uygulayabileceğiniz taban fiyatlar için uygulama yaptık. Fakat herkes kuralları delmek için yollar aradı. Kimisi sitesinde daha düşük fiyata sattı. Kimisi skype, whatsapp'tan iletişim kurup daha düşük fiyata sattı vs.

Belirlenecek yeni fiyatlar geçerli olduktan sonra; taban fiyatların her türlü satışta (kendi sitelerinizde dahil olmak üzere) uygulanmasını ister misiniz?
INSTAGRAMBAYI

kişi bu mesajı beğendi.

Deneyim demeyin, deneyin!

wmaraci
reklam

darknov4 darknov4 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum KKTC
  • Ad Soyad V** S**
  • Mesajlar 3084
  • Beğeniler 1387 / 910
  • Ticaret 29, (%100)
Pasa hocam aynı fiyatlar geçerli olsun bence bu yazdığınız fiyatlardan ne kazanabilirizki, smm paneli olanlar bol keseden sallıyorlar. Ayrıca forumun bir ağırlığı olmalı bence.
Anil

kişi bu mesajı beğendi.

Anil Anil I'm Here! Kullanıcı
  • Üyelik 14.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Advertising
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** C**
  • Mesajlar 712
  • Beğeniler 189 / 190
  • Ticaret 153, (%100)
Merhaba,

darknov4 Arkadaşa bende katılıyorum.

1K Takipçi 5 TL olarak belirlenirse, Diğer xxx forumda 4 TL olur veya diğer xxx smm panellerinde 2 TL olur. Kısacası piyasa daha da karışır düşüncesindeyim. Şahsi görüşümdür.

.

Frenick Frenick Emekli Kullanıcı
  • Üyelik 20.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek ..
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad İ** K**
  • Mesajlar 60
  • Beğeniler 229 / 82
  • Ticaret 87, (%100)

Pasa adlı üyeden alıntı

INSTAGRAMBAYI , metinuludag , Frenick , SunDay , Gtech , ogzhanyavuz , Bulk , panelike , cemilkayihan , Kadiir , DemirelAjans , Mezarci , alpaslan20 i SmBayicom , smmpaneltr, selllcuk

Satış yaptığınız konular ve sitelerinizde yer alan satış fiyatlarınızla şu anda bulunduğumuz konuda talep ettiğiniz fiyatlar çok alakasız. Fakat talepler genel olarak şu civarda olmuş:

Bayi veya bot-gerçek ayırmaksızın:

1K takipçi = 5TL
1K beğeni = 1TL
1K izlenme = 1TL

Taban fiyatların bu şekilde belirlenmesine ne dersiniz?

Ayrıca bugüne kadar sadece forumdaki konularda uygulayabileceğiniz taban fiyatlar için uygulama yaptık. Fakat herkes kuralları delmek için yollar aradı. Kimisi sitesinde daha düşük fiyata sattı. Kimisi skype, whatsapp'tan iletişim kurup daha düşük fiyata sattı vs.

Belirlenecek yeni fiyatlar geçerli olduktan sonra; taban fiyatların her türlü satışta (kendi sitelerinizde dahil olmak üzere) uygulanmasını ister misiniz?

Ne yazık ki buna katılmıyorum,

Çünkü forumda olmayanlar var bizim müşterilerimiz sadece forumlardan gelen müşteriler değil alışılagelmiş bir fiyat politikasını bir anda yükseltmek herkese zarar verecektir.

Benim temennim forumda her şeyin kuralla olmasıdır, aksi halde sağlayıcı ile satıcı bir tutulamaz karışıklılık çıkar.

Bayilik adı altında satış olmasından ziyade fiyat hepsine bağlı kalıp eski usul olabilir.
selllcuk Heisenberg0133

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

antoniofeixe antoniofeixe WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.09.2016
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum Gaziantep
  • Ad Soyad C** B**
  • Mesajlar 256
  • Beğeniler 22 / 48
  • Ticaret 12, (%100)
Değerli Arkadaşlarım, bence bu konuda bir fiyat belirlemek gayet mantıksızdır. Zira hepimiz biliyoruz ki bu fiyatlar görünen kısım olacak ve yasaklar bir şekilde delinecek. En basiti adamın mailinden 15 TL olan bir şeyi 50 adet alacağım 5 TL olur mu diyorsunuz adam 3 TL yapalım ayağınız alışsın diyebiliyor. (misal olarak). Ayrıca 3 - 5 ay öncesine kadar user dataları yokken fiyatlar minimum 15 TL iken şuanda hemen herkeste bir çok data var ve kampanya bahanesi ile 0.50 kuruşa bile veren var. Çünkü adam 200 TL ye data almış 1 ay içerisinde bunu kat kat çıkarıyor. İhtiyacı var mı yok, ev mi bakıyor hayır! E şimdi siz bu adam limit koysanız ne koymasanız ne adam o yasağı delmek için binbir yola başvuracak. İyisimi fiyatları serbest bırakın kalite kazansın.

selllcuk selllcuk WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek İnternet hizmetleri
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad S** T**
  • Mesajlar 49
  • Beğeniler 21 / 20
  • Ticaret 22, (%82)
Bence taban fiyat olmalı forumda ticaretin sağlıklı ve adaletli ilerlemesi adına. Fakat kendi sitesinde herkes belirlediği fiyatlarla satış yapmalı. Forumda ki taban satış fiyatı herkese eşit olmalı. Smm paneli olan çoğu arkadaşımın, benim gibi forum dışında da müşterisi var ve belirledikleri fiyatlarla bu müşterileri çektiler.

Lafın kısası hiç kimse taban fiyata bağlı kalarak satış yapmayacak bayiler de direk satış yapan arkadaşlarda. Herkes tanıdıklarına ve iyi müşterilerine mutlaka indirim yapacak. Ama forumda taban fiyat olması gereklidir, aksi takdirde fiyatlar sarpa sarar. Burada önemli olan eşitliğin sağlanmasıdır. Benim düşüncem budur.
Frenick noktapanel

kişi bu mesajı beğendi.

SmBayicom SmBayicom WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek software developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** B**
  • Mesajlar 65
  • Beğeniler 82 / 17
  • Ticaret 7, (%86)
Hocam fiyatları yüksek tutalım tutmasınada, şuanda bizden alıp satanlar zaten 3-4TL'den satıyor takipçiyi. Herkes müşterisini bu şekilde oturtmuş. biz fiyatları 3 tl ye çektiğimizde parekende satış yapamıyor insanlar. İşi bırakıp çekilen çok fazla bayimi gördüm. Bende isterim 3tl ye satmak ancak insanlar çok fazla mağdur oluyor. Şuan herkes 3 tlye çekti fiyatı siparişler yüzde yüzün üstünde düşüş gösterdi.
noktapanel

kişi bu mesajı beğendi.

Heisenberg0133 Heisenberg0133 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.12.2016
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Jr. Dijital Pazarlama Uzmanı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 641
  • Beğeniler 768 / 377
  • Ticaret 14, (%100)
1k gercek takipci 5 -10-15 hatta 20 lira olsun diyen bayiler, güncelleme ile 1k gerçek takipçi fiyatlarini 4-5 lira yaptığınızda satışların ne kadar düştüğünü görmediniz veya görmek mi istemiyorsunuz anlamadım. Bana en mantıksız gelen şey bot takipçilerin 20-30-40 lira olması bayan bot takipçi istiyor müşteri ama fiyat bayide bile 1k 40 lira olunca satılmıyor. Bence taban fiyat ile birlikte tavan fiyat düzenlemesi de yapılmalı. Bana kalırsa fiyatlar şöyle oldugu sürece herkes kazanır;

1k gerçek takipçi 2 ₺
1k izlenme ; 0.50 ₺
1k begeni ; 0.50 ₺
1k bot takipçi ; 4 ₺

sadece taban fiyatta sorun aramayın burda sorun tavan fiyatlarda !

Heisenberg0133 Heisenberg0133 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.12.2016
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Jr. Dijital Pazarlama Uzmanı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 641
  • Beğeniler 768 / 377
  • Ticaret 14, (%100)
Pasa hocam sadece taban fiyat degil tavan fiyat ile ilgili de düzenleme yapılması gerekiyor. Yoksa bu saatten sonra kimseye ekmek çıkmaz bu sektörden iyice biter

Gaintagram Gaintagram "Kazandıkça Öde!" Kullanıcı
  • Üyelik 26.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Instagram Web Otomasyon
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad F** İ**
  • Mesajlar 591
  • Beğeniler 116 / 190
  • Ticaret 24, (%100)
Öncelikle; bayi ile müşteri ayrıdır. Bu çok kez suistimal edildi forumda ve hala edilmekte. Siz hiç bir bakkala gidip ben sizin bayinizim ve 1 yumurtaalıyorum, al 20 krş diyebiliyor musunuz? Ama gidip 10 koli 100 koli alırsanız bu fiyattan belki alabilirsiniz.

Burada mantıksız olan ve piyasayı bitiren nokta şudur ; perakende olarak bayilere satış yapılması.

Şahsen yapılması gerekenler;
-Fiyat sınırlandırılması,perakende fiyatlar için (aynı şekilde devam edebilir)
-Forum googleda bir çok aramada çıktığı için bayilik verenlerin konulara başlık yazması engellenerek foruma googledan giren bir müşterinin kafa karışıklığı yaşaması engellenmelidir.

Bayilik satışı yapanlar için de çözüm;
min işlem limiti şeklinde olabilir. Örneğin şuan ben bayiyim diyen bir adamın müşterisi çıkıyor, 1 tane işlem alıyor bayi fiyatından halbuki bir müşteri gibi tek işlem alıyor. Neyse işlemi aldıktan sonra gerçek müşteriye atıp bir kısmını kendine bir kısmını sağlayıcıya atıyor.

Böyle bir şey olacaksa adı BAYİLİK DEĞİL KAR ORTAKLIĞI OLMALI. ŞUAN OLAN AL KARDEŞİM BEN SANA x TL YE VERİYORUM SEN ÜSTÜNE KOY SAT ÜSTÜ SENİN OLSUN DEMEKTEN BAŞKA BİR ŞEY DEĞİLDİR VE ACİLEN ÇÖZÜM BULUNMALIDIR.

Bayilik satışı yapılan sitelerden minumum tutar ekleme bölümleri 200 TL veya üstü olarak düzenlenmesiyle bu sorunların ortadan kalkacağını düşünüyorum, gerçek bayi işte o zaman ortaya çıkacaktır.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al