wmaraci reklam

Mesajlar ile ilgili bir öneri

10 Mesajlar 813 Okunma
wmaraci reklam

UyuzWeb UyuzWeb Yardımsever Kullanıcı
  • Üyelik 17.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Aircraft Powerplant
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 988
  • Beğeniler 40 / 200
  • Ticaret 24, (%100)
Merhaba, wm araci ile ilgili bir önerim olacak.

Bir kişiye mesaj gönderdiğimiz de bazen geri dönüş alamıyoruz. Hatta o mesajı açıp okuduğundan bile haberimiz olmuyor. Diyorum ki gönderdiğimiz kişinin mesajı açıp okuduğunda dair bir bildirim gelse çok iyi olur. En azından 2. Mesajımızı kişiye, okudun mu? Diye sormayız. Sizce nasıl bir fikir.?

Geri dönüş için mesajı alıntılayın.
SMM Panel, Sosyalyuvam, Bayilik Paneli, En Uygun Panel, Takipçi Paneli
reklam

berkangndz berkangndz Php & Swift Developer Kullanıcı
  • Üyelik 04.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek .
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad B** G**
  • Mesajlar 366
  • Beğeniler 175 / 87
  • Ticaret 7, (%100)
mesaj gönderirken altta " Mesajınız için okundu onayı talep et " yeri var tik atarsanız oraya onay verince size gelir okuduğundan

• Üyelik 17.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 988
  • Beğeniler 40 / 200
  • Ticaret 24, (%100)
kusura bakmayın. Gözümden kacmiş.

Batuhan Batuhan Kendine webmaster Kullanıcı
  • Üyelik 08.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 3455
  • Beğeniler 783 / 1009
  • Ticaret 1, (%100)
Halihazırda mevcut :)

Mesaj gönderirken alt kısımda ilgili kutucuğu işaretlediğinde karşı tarafta şöyle bir şey çıkıyor:

wmaraci

• Üyelik 17.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 988
  • Beğeniler 40 / 200
  • Ticaret 24, (%100)
Ama vazgeç derse yine bize bildirim gelmeyecek. Bir anlamı kalmadı. ************** birisine mesaj atsak vazgeç der. Biz de peşinde koşarız.

Shrikeen Shrikeen Frontend Developer Kullanıcı
  • Üyelik 24.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Front End Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** Ş**
  • Mesajlar 2933
  • Beğeniler 745 / 744
  • Ticaret 60, (%100)

UyuzWeb adlı üyeden alıntı

Ama vazgeç derse yine bize bildirim gelmeyecek. Bir anlamı kalmadı. ************** birisine mesaj atsak vazgeç der. Biz de peşinde koşarız.

Vazgeç işlemiyor diye biliyorum ben. Yine de size bildirim geliyor.

• Üyelik 17.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 988
  • Beğeniler 40 / 200
  • Ticaret 24, (%100)

XGames adlı üyeden alıntı

Vazgeç işlemiyor diye biliyorum ben. Yine de size bildirim geliyor.

Pek sanmıyorum. Boşuna o butonu koymamışlar.

• Üyelik 08.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 3455
  • Beğeniler 783 / 1009
  • Ticaret 1, (%100)

Evet biraz öyle oluyor. Ancak yine de mesaja okundu cevabı vermeme özgürlüğünü savunan biriyim, bence böylesi daha doğru. Bu konuda yapabileceğim bir şey yok ancak size basit ve yüksek ihtimalle işe yarayabilecek bir yol önerebilirim:

Şuan internette birçok link kısaltma servisi bulunuyor. Bunların bir çoğu istatistik özelliğini barındırıyor. Basit ve kullanışlı olmasından dolayı ben goo.gl öneririm.

Google hesabınıza giriş yapıp bu sayfayı açtığınızda kısalltığınız linkler hesabınızla eşleştirilerek istatistiklerini görebilmeniz sağlanıyor. Karşı tarafa gönderdiğiniz bir mesajın sonuna kısaltılmış bir goo.gl linki ekleyin (ister bir kedi videosunu link verin, ister kendi sitenizi hiç farketmez). İnsanoğlunun merakı hiç bitmez, mesajı okuduğunda gözüne çarpan bu bağlantıya tıklarsa, goo.gl sitesinde kısalttığınz linkin yanındaki sayaçtan linkin tıklanıp tıklanmadığını görebilirsiniz. :)
Engin07 fevzib

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 17.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 988
  • Beğeniler 40 / 200
  • Ticaret 24, (%100)

Batuhan adlı üyeden alıntı

Evet biraz öyle oluyor. Ancak yine de mesaja okundu cevabı vermeme özgürlüğünü savunan biriyim, bence böylesi daha doğru. Bu konuda yapabileceğim bir şey yok ancak size basit ve yüksek ihtimalle işe yarayabilecek bir yol önerebilirim:

Şuan internette birçok link kısaltma servisi bulunuyor. Bunların bir çoğu istatistik özelliğini barındırıyor. Basit ve kullanışlı olmasından dolayı ben goo.gl öneririm.

Google hesabınıza giriş yapıp bu sayfayı açtığınızda kısalltığınız linkler hesabınızla eşleştirilerek istatistiklerini görebilmeniz sağlanıyor. Karşı tarafa gönderdiğiniz bir mesajın sonuna kısaltılmış bir goo.gl linki ekleyin (ister bir kedi videosunu link verin, ister kendi sitenizi hiç farketmez). İnsanoğlunun merakı hiç bitmez, mesajı okuduğunda gözüne çarpan bu bağlantıya tıklarsa, goo.gl sitesinde kısalttığınz linkin yanındaki sayaçtan linkin tıklanıp tıklanmadığını görebilirsiniz. :)

Mantıklı bir yol ama kurnaz olan bu yönteme kanmayacaktır..

• Üyelik 08.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 3455
  • Beğeniler 783 / 1009
  • Ticaret 1, (%100)

Mantıklı bir yol ama kurnaz olan bu yönteme kanmayacaktır..

Sosyal Mühendislik'te çözümler bitmez.

Gelen kutunuzu spam maillerle dolduran kişiler hataya mahal vermemek için farklı yöntemler kullanırlar. Bazen bir maili açmaya çalıştığınızda hizmetin sizi korumak için resimleri gizlediğine şahit olmuşsunuzdur. Bunun bir amacı bu yolla yayılabilecek virüsleri engellemek, diğer bir amacı da spam postayı gönderen kişinin maili görüntülediğinizi anlamasını engellemektir. Spam maillere eklenen çoğu resim direk olarak değil de, dolaylı yoldan, php sayfalarından çekilerek görüntülenir. Spam maili atan kişi maile resmi "resim.php?mailim@gmailcom gibi bir sorguyla çeker. PHP betiği sayfaya çıktı olarak resmi basarken aynı zamanda bu mail adresini de bir kenara köşeye not eder. Spam mailleri gönderen kullanıcı kaydedilen bu değerlere baktığında hangi maillerin aktif olduğunu görebilir.

Bunları burada anlatmak ne kadar etik, ne kadar kurallara uygun bilemiyorum. İstemeden yanlış yönlendirmeler yada yollar gösterdiysem de moderatörlere anlayışları için teşekkürler :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al