wmaraci reklam

Taban Fiyatlar Güncellensin mi?

25 Mesajlar 4.436 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

SENibrahim SENibrahim ibocum Kullanıcı
    • Üyelik 22.12.2017
    • Yaş/Cinsiyet 23 / E
    • Meslek Öğrenci
    • Konum Aydın
    • Ad Soyad İ** Ş**
    • Mesajlar 4598
    • Beğeniler 1727 / 1541
    • Ticaret 15, (%100)

ASametYildirim adlı üyeden alıntı

Hocam her fiyatın alıcısı farklıdır. Benim tradelerimi incelerseniz onlarca farklı kişiden makale aldığımı görebilirsiniz. Ben genelde 100 kelimesi 1tl den makale alıp, makale yazarının eksikliklerini söyleyerek kendini geliştirmesini hedeflemekteyim.

Özellikle 100 kelime 1tl kuralı sayesinde sektöre yeni girmiş kişiler kendini ifade edebilmektedirler. Kimse tanınmamış kişiye 100 kelimesi 2tl den iş vermek istemez.

Bana göre wmaraci taban fiyatı gayet iyi. Forum dışında 100 kelimesi 50kuruş veya 100 kelimesi 75kuruşa rahatlıkla makale bulunabildiği gibi 100 kelimesi 1.5tl veya 100 kelimesi 2tl den de rahatlıkla iş bulunabilmekte.

Aradığım cevap buydu ellerine sağlık Samet kardeşim :)
    ASametYildirim

kişi bu mesajı beğendi.

Herkez hata yapabilir, pardon herkes. | ibocum.com
    wmaraci
    reklam

ramco1903 ramco1903 WM Aracı Kullanıcı
    • Üyelik 26.12.2016
    • Yaş/Cinsiyet 44 / E
    • Meslek emlak
    • Konum Denizli
    • Ad Soyad R** S**
    • Mesajlar 57
    • Beğeniler 9 / 15
    • Ticaret 0, (%0)
    Serbest piyasada kaliteli yazan , iyi ücrete makalesini satar gereksiz tartışma

EkipNetwork EkipNetwork akacak para hesapta durmaz Kullanıcı
    • Üyelik 18.10.2013
    • Yaş/Cinsiyet 27 / E
    • Meslek Mühendis
    • Konum Hatay
    • Ad Soyad H** M**
    • Mesajlar 1267
    • Beğeniler 359 / 358
    • Ticaret 170, (%100)

ramco1903 adlı üyeden alıntı

Serbest piyasada kaliteli yazan , iyi ücrete makalesini satar gereksiz tartışma

Evet ama müşteri o kaliteli yazarı arayana kadar kaç defa dili yanıyor hocam, bana gelen müşterilerin çoğu öyle. Sipariş vermeye korkuyorlar resmen o kadar referansımız olmasına rağmen...

sworks sworks WordPress Kullanıcı
    • Üyelik 28.02.2018
    • Yaş/Cinsiyet 28 / E
    • Meslek Freelancer
    • Konum Diğer
    • Ad Soyad A** K**
    • Mesajlar 3292
    • Beğeniler 1797 / 1799
    • Ticaret 20, (%100)
    Ben şimdiye kadar hiç makale satın almadım, ileride forumumuz üzerinden Türkçe bir sitem için almayı düşünüyorum. Bazen kendi sitemin makalesini yazarken bile bir yerden sonra yazamamaya başlıyorum, gerçekten yorucu ve emek isteyen bir iş. Makale yazarlığı yapan arkadaşlar sonuçta her konu hakkında bilgileri olmadığı için bazı konularda ekstra bir araştırmanın içerisine girebiliyorlardır diye düşünüyorum. Bu durum da göz ardı edilmemeli.

1000 kelimesi 10 TL'den günde 2 makale siparişi alsa -ki bir günde 2000 kelime çok yoracaktır-, aylık sadece 600 TL yapıyor. Bir öğrenci için 600 TL'lik hayalini kurduğu bir ürünü alabilmek adına iyi bir para olabilir belki ama döktüğü terin karşılığı bu olmamalı. Kaldı ki her gün 2000 kelime yazabilecek mi hiç dinlenmeden?

Çünkü öbür türlü rekabete uyum sağlayıp 1TL'den makale satmak zorunda kalanlar elbet oluyordur. Doların & enflasyonun durumunu da düşününce bence taban fiyat kesinlikle artırılmalı.
    EkipNetwork AtaTekin ArinArslan

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
    Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 18.10.2013
    • Yaş/Cinsiyet 27 / E
    • Meslek Mühendis
    • Konum Hatay
    • Ad Soyad H** M**
    • Mesajlar 1267
    • Beğeniler 359 / 358
    • Ticaret 170, (%100)

sworks adlı üyeden alıntı

Ben şimdiye kadar hiç makale satın almadım, ileride forumumuz üzerinden Türkçe bir sitem için almayı düşünüyorum. Bazen kendi sitemin makalesini yazarken bile bir yerden sonra yazamamaya başlıyorum, gerçekten yorucu ve emek isteyen bir iş. Makale yazarlığı yapan arkadaşlar sonuçta her konu hakkında bilgileri olmadığı için bazı konularda ekstra bir araştırmanın içerisine girebiliyorlardır diye düşünüyorum. Bu durum da göz ardı edilmemeli.

1000 kelimesi 10 TL'den günde 2 makale siparişi alsa -ki bir günde 2000 kelime çok yoracaktır-, aylık sadece 600 TL yapıyor. Bir öğrenci için 600 TL'lik hayalini kurduğu bir ürünü alabilmek adına iyi bir para olabilir belki ama döktüğü terin karşılığı bu olmamalı. Kaldı ki her gün 2000 kelime yazabilecek mi hiç dinlenmeden?

Çünkü öbür türlü rekabete uyum sağlayıp 1TL'den makale satmak zorunda kalanlar elbet oluyordur. Doların & enflasyonun durumunu da düşününce bence taban fiyat kesinlikle artırılmalı.

Hocam duygularıma tercüme olduğun için gerçekten çok teşekkür ederim, ben de bunu anlatmaya çalışıyorum. Yani resmen bedavaya yazıyoruz ama kimse anlamıyor...
    sworks

kişi bu mesajı beğendi.

AhmeTahAydin AhmeTahAydin WM Aracı Kullanıcı
    • Üyelik 02.02.2015
    • Yaş/Cinsiyet 35 / E
    • Meslek ATAK MEDYA Gen.Müd.
    • Konum Ankara
    • Ad Soyad A** A**
    • Mesajlar 55
    • Beğeniler 42 / 41
    • Ticaret 43, (%100)
    Serbest piyasa olsa da kaliteyi belirli standartlarda tutmak adına taban fiyatı belirlenmelidir ve belirli aralıklarla güncellenmelidir. Devlet nasıl ekmek fiyatını her yıl oturup fırıncılarla anlaşıyorsa, ekmeğin belirli bir kalitenin altına düşmemesi için bu pazarlığın yapılması şartsa, makale için de bu durum aynıdır. Forumda belli kalitede hizmet verenleri korumak şart. Bu koruma da ancak belirli aralıklarla fiyat güncellemesi yapmakla olur. El altından yapanlara gelince, onlara yapacak bir şey yok. Biz belirli standardı korumak adına elimizden geleni yapmalıyız. 100 kelimesi 1,5 TL ideal bence şu an alt limit için...
    EkipNetwork

kişi bu mesajı beğendi.

sworks sworks WordPress Kullanıcı
    • Üyelik 28.02.2018
    • Yaş/Cinsiyet 28 / E
    • Meslek Freelancer
    • Konum Diğer
    • Ad Soyad A** K**
    • Mesajlar 3292
    • Beğeniler 1797 / 1799
    • Ticaret 20, (%100)
    Serbest piyasa diye düşünen arkadaşlara bir noktada katılmıyorum. Birebir örnek olmasa bile devletin getirdiği asgari ücret sınırı olmasa ülkede olacakları bir düşünün. 1 aylık 800 liraya bile çalışmayı kabul edebilecek insanlar var.

Sözüm sadece bunu yapanlar için geçerli, yani meclisten dışarı. Siz yeni başlayan makale yazarlarını cımbızla çekip, yeni oldukları için 1TL'den yazdırmaya çalışıyor ve bu yüzden taban fiyatın artmamasını savunuyorsanız bence bu fırsatçılık olur. Vicdanen etik olduğunu düşünmüyorum. Yeni başlayan arkadaşlar ile çalışmak istiyorsanız geçmişte yazdığı makaleleri talep edebilirsiniz. Örneğin taban fiyat 1.50 TL ise yeni başlayan arkadaşlar bu fiyattan yazabilir. Onlarca/yüzlerce referansa sahip kişiler ise fiyatı 1.75-2 TL aralığından başlatabilir. Tabi makale alım/satım konusunda ilgili arkadaşlar fiyat belirleme konusunda daha iyi fikir yürütecektir. Rakamları sadece örnek olması açısından yazdım.
    EkipNetwork ArinArslan

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 18.10.2013
    • Yaş/Cinsiyet 27 / E
    • Meslek Mühendis
    • Konum Hatay
    • Ad Soyad H** M**
    • Mesajlar 1267
    • Beğeniler 359 / 358
    • Ticaret 170, (%100)

AhmeTahAydin adlı üyeden alıntı

Serbest piyasa olsa da kaliteyi belirli standartlarda tutmak adına taban fiyatı belirlenmelidir ve belirli aralıklarla güncellenmelidir. Devlet nasıl ekmek fiyatını her yıl oturup fırıncılarla anlaşıyorsa, ekmeğin belirli bir kalitenin altına düşmemesi için bu pazarlığın yapılması şartsa, makale için de bu durum aynıdır. Forumda belli kalitede hizmet verenleri korumak şart. Bu koruma da ancak belirli aralıklarla fiyat güncellemesi yapmakla olur. El altından yapanlara gelince, onlara yapacak bir şey yok. Biz belirli standardı korumak adına elimizden geleni yapmalıyız. 100 kelimesi 1,5 TL ideal bence şu an alt limit için...

Hocam değerli yorumunuz için çok teşekkür ederim, bana kalırsa 1.5 tl bile olmaması lazım, minimum oluru 1.75 tl hatta 2 tl olsa piyasa şu ankinden çok daha kaliteli olur. Bir işçiye hakkını verirseniz o gerekeni yapar, daha fazlasını verirseniz o da daha fazlasını verir. Hakkından azını verirseniz bu durum, tam tersi olur.
    AhmeTahAydin

kişi bu mesajı beğendi.

Lim10Ata Lim10Ata Müsait Kullanıcı
    • Üyelik 21.03.2016
    • Yaş/Cinsiyet 26 / E
    • Meslek Web Tasarımcı
    • Konum Antalya
    • Ad Soyad R** K**
    • Mesajlar 1152
    • Beğeniler 312 / 314
    • Ticaret 42, (%100)

ASametYildirim adlı üyeden alıntı

Hocam her fiyatın alıcısı farklıdır. Benim tradelerimi incelerseniz onlarca farklı kişiden makale aldığımı görebilirsiniz. Ben genelde 100 kelimesi 1tl den makale alıp, makale yazarının eksikliklerini söyleyerek kendini geliştirmesini hedeflemekteyim.

Özellikle 100 kelime 1tl kuralı sayesinde sektöre yeni girmiş kişiler kendini ifade edebilmektedirler. Kimse tanınmamış kişiye 100 kelimesi 2tl den iş vermek istemez.

Bana göre wmaraci taban fiyatı gayet iyi. Forum dışında 100 kelimesi 50kuruş veya 100 kelimesi 75kuruşa rahatlıkla makale bulunabildiği gibi 100 kelimesi 1.5tl veya 100 kelimesi 2tl den de rahatlıkla iş bulunabilmekte.

+1...
    ASametYildirim

kişi bu mesajı beğendi.

Yazardurur Yazardurur WM Aracı Kullanıcı
    • Üyelik 19.09.2018
    • Yaş/Cinsiyet 28 / E
    • Meslek üniversite öğrencisi
    • Konum İzmir
    • Ad Soyad O** O**
    • Mesajlar 423
    • Beğeniler 7 / 58
    • Ticaret 4, (%100)
    Söz konusu Kanun’u uygulamakla görevli Rekabet Kurumu’nun amacı da, piyasalarda rekabetin sağlanması ve korunmasıdır. Söz konusu amaca ulaşmak için Rekabet Kurumu;

Ayrıntılı olarak düzenlenmiş inceleme ve soruşturma süreçleri sonucunda piyasadaki rekabeti bozan, engelleyen ya da kısıtlayan teşebbüsleri cezalandırmakta,
    Rekabet kurallarıyla çatışmakla birlikte ekonomiye katkısı bulunan, tüketicilere yarar sağlayan anlaşmalara muafiyet tanımakta, bu tür anlaşmalar için ikincil düzenlemeler yapmakta,
    Belirli bir büyüklüğün üzerindeki birleşme, devralma ve ortak girişimleri inceleyerek piyasalarda tekelleşmenin önüne geçmekte,
    Özelleştirme aşamasında kamu teşebbüslerinin özel sektöre devrini de incelemekte ve özelleştirme yoluyla devletin ekonomideki etkinliği azaltılırken kamunun terk ettiği alanlarda tekelleşmeye engel olmakta,
    Piyasalardaki rekabeti olumsuz yönde etkileyecek ya da kısıtlayacak nitelikteki çeşitli kanunlar ve düzenlemelerle ilgili olarak ilgili kamu kurum ve kuruluşlarına görüşler göndererek piyasalarda rekabet koşullarının hakim kılınmasını sağlamaktadır.

Devlette rekabet kurumu neyse forumda da wmaraci o olmali. illaki ucuza satan yine de olacaktir. Ki devlet bile o kadarini inceleyemiyor.
    EkipNetwork AhmeTahAydin

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
    Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
    Site Ayarları
    • Tema Seçeneği
    • Site Sesleri
    • Bildirimler
    • Özel Mesaj Al