wmaraci reklam

Taban Fiyatlar Güncellensin mi?

25 Mesajlar 4.368 Okunma
wmaraci reklam

EkipNetwork EkipNetwork akacak para hesapta durmaz Kullanıcı
    • Üyelik 18.10.2013
    • Yaş/Cinsiyet 27 / E
    • Meslek Mühendis
    • Konum Hatay
    • Ad Soyad H** M**
    • Mesajlar 1267
    • Beğeniler 359 / 358
    • Ticaret 170, (%100)
    Merhaba arkadaşlar, şu an ki enflasyon oranı, doların kuru, art arda gelen zamların etkisiyle şu an ki taban fiyatlar güncelliğini yitirmiş durumdadır. Kendi sektörüm adına konuşursam piyasada 100 kelimesi 1 tl den yazan çok arkadaş var. Ancak şu anki durumda 100 kelimesi 1 tl ye makale satışı yapmak makale sektörünü baltalamaktan başka bir şey değildir. Taban fiyatın 1 tl olması yüzünden makale fiyatları çok dipte gezmekte ve hak ettiği fiyata ulaşamamakta. Bu yüzden makale ücretlerinde gerekli güncellemenin en geç yeni yılda yapılması gerekmektedir. Eğer siz sevgili forum üyeleri de gerekli desteği verirseniz, yönetim de gerekeni yapacaktır.

Elbette makale sektörü dışında olanlar da yorum atıp ankete katılırlarsa daha yararlı olacaktır.

Serbest piyasa denen bir şey var, herkes istediği fiyata iş yapar diyorsanız neden rekabeti koruma kanunu var? Neden her yıl ekmek fiyatları belirleniyor? Neden asgari ücret var? En basitinden 1 makaleyi kendiniz yazıp ne kadar zaman gittiğini hesaplayın. Bu işin ne kadar zor olduğunu ve verilen ücretin ne kadar düşük olduğunu hemen kendiniz anlayacaksınız. Ya da kendinizi işçi yerine koyun, diğer insanların daha az ücrete çalışmayı kabul ettiğini düşünün. Bu durumda zamanla siz de ya daha azına çalışmayı kabul edeceksiniz ya da işsiz kalacaksınız çünkü işvereniniz daha ucuza çalışan birisiyle çalışmak isteyebilir. Biz de bu haksız rekabetin önüne geçmek için bunu istiyoruz, başka derdimiz yok... 1 Liraya yazanlar da daha yüksek fiyattan yazmaya başlayacaklar. Daha yüksek fiyata yazdıkları için daha motive olmuş bir şekilde yazacaklar, bu durum yazılara yansıyacak. Dolayısıyla sektörün kalitesi artacak ve herkes kazançlı çıkacak...

Teşekkürler.

Yazardurur adlı üyeden alıntı

Söz konusu Kanun’u uygulamakla görevli Rekabet Kurumu’nun amacı da, piyasalarda rekabetin sağlanması ve korunmasıdır. Söz konusu amaca ulaşmak için Rekabet Kurumu;

Ayrıntılı olarak düzenlenmiş inceleme ve soruşturma süreçleri sonucunda piyasadaki rekabeti bozan, engelleyen ya da kısıtlayan teşebbüsleri cezalandırmakta,
    Rekabet kurallarıyla çatışmakla birlikte ekonomiye katkısı bulunan, tüketicilere yarar sağlayan anlaşmalara muafiyet tanımakta, bu tür anlaşmalar için ikincil düzenlemeler yapmakta,
    Belirli bir büyüklüğün üzerindeki birleşme, devralma ve ortak girişimleri inceleyerek piyasalarda tekelleşmenin önüne geçmekte,
    Özelleştirme aşamasında kamu teşebbüslerinin özel sektöre devrini de incelemekte ve özelleştirme yoluyla devletin ekonomideki etkinliği azaltılırken kamunun terk ettiği alanlarda tekelleşmeye engel olmakta,
    Piyasalardaki rekabeti olumsuz yönde etkileyecek ya da kısıtlayacak nitelikteki çeşitli kanunlar ve düzenlemelerle ilgili olarak ilgili kamu kurum ve kuruluşlarına görüşler göndererek piyasalarda rekabet koşullarının hakim kılınmasını sağlamaktadır.

Devlette rekabet kurumu neyse forumda da wmaraci o olmali. illaki ucuza satan yine de olacaktir. Ki devlet bile o kadarini inceleyemiyor.

sworks adlı üyeden alıntı

Ben şimdiye kadar hiç makale satın almadım, ileride forumumuz üzerinden Türkçe bir sitem için almayı düşünüyorum. Bazen kendi sitemin makalesini yazarken bile bir yerden sonra yazamamaya başlıyorum, gerçekten yorucu ve emek isteyen bir iş. Makale yazarlığı yapan arkadaşlar sonuçta her konu hakkında bilgileri olmadığı için bazı konularda ekstra bir araştırmanın içerisine girebiliyorlardır diye düşünüyorum. Bu durum da göz ardı edilmemeli.

1000 kelimesi 10 TL'den günde 2 makale siparişi alsa -ki bir günde 2000 kelime çok yoracaktır-, aylık sadece 600 TL yapıyor. Bir öğrenci için 600 TL'lik hayalini kurduğu bir ürünü alabilmek adına iyi bir para olabilir belki ama döktüğü terin karşılığı bu olmamalı. Kaldı ki her gün 2000 kelime yazabilecek mi hiç dinlenmeden?

Çünkü öbür türlü rekabete uyum sağlayıp 1TL'den makale satmak zorunda kalanlar elbet oluyordur. Doların & enflasyonun durumunu da düşününce bence taban fiyat kesinlikle artırılmalı.

AhmeTahAydin adlı üyeden alıntı

Serbest piyasa olsa da kaliteyi belirli standartlarda tutmak adına taban fiyatı belirlenmelidir ve belirli aralıklarla güncellenmelidir. Devlet nasıl ekmek fiyatını her yıl oturup fırıncılarla anlaşıyorsa, ekmeğin belirli bir kalitenin altına düşmemesi için bu pazarlığın yapılması şartsa, makale için de bu durum aynıdır. Forumda belli kalitede hizmet verenleri korumak şart. Bu koruma da ancak belirli aralıklarla fiyat güncellemesi yapmakla olur. El altından yapanlara gelince, onlara yapacak bir şey yok. Biz belirli standardı korumak adına elimizden geleni yapmalıyız. 100 kelimesi 1,5 TL ideal bence şu an alt limit için...
    AtaTekin Glsm AhmeTahAydin

kişi bu mesajı beğendi.

SMM Panel, Sosyalyuvam, Bayilik Paneli, En Uygun Panel, Takipçi Paneli
    reklam

MehmetMasa MehmetMasa WM Aracı Kullanıcı
    • Üyelik 05.10.2016
    • Yaş/Cinsiyet 26 / E
    • Meslek Yazılımcı
    • Konum İzmir
    • Ad Soyad M** M**
    • Mesajlar 1946
    • Beğeniler 552 / 554
    • Ticaret 40, (%100)
    Gerekçeyi pek doğru bulmadım. Enflasyon sizin için var ise 1 TL'den yazan arkadaş içinde var.
    Bende yazılım işi yapıyorum. Benim 1000 TL'ye yaptığım işi 100 TL'ye yapanda var.
    Ucuz etin yahnisi.. :) Taban fiyatı gelse yine el altından satar onlar o yüzden oğraşmaya değmez.

Meto34 Meto34 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
    • Üyelik 04.07.2016
    • Yaş/Cinsiyet 32 / E
    • Meslek Müdür
    • Konum İstanbul Avrupa
    • Ad Soyad B** S**
    • Mesajlar 361
    • Beğeniler 10 / 57
    • Ticaret 1, (%0)
    Üstad sadece forum açısından düşünme. Sadeceon ve bionluk gibi platformlarda 300 kelimelik 5 makale 20-30 lira fiyatlardan işlem görüyor. Halbuki adam yarısını kopyalıyor. Üslublarda berbat. Yani piyasa dipte. Platformların çok olması da piyasanın düzelmesine engel oluyor. Örnek veriyorum forumda 3 veya 4 lira yaparsan 100 kelimesini adam diğer platformlara kayacak. Olan yine forumdakilere olacak. Müdahale etmek imkansız gibi bişey diyebilirim. Makale sektörü kaliteli yazarlar için bitme noktasında. Orta seviye yazarlar da 3 kuruş alıp sürümden kazanma mantığında. İyi günler.

ASametYildirim ASametYildirim Saygı, Sevgi, Anlayış. Kullanıcı
    • Üyelik 16.06.2017
    • Yaş/Cinsiyet 24 / E
    • Meslek Bilgisayar mühendisi öğrencisi
    • Konum Ankara
    • Ad Soyad S** Y**
    • Mesajlar 3826
    • Beğeniler 2399 / 1874
    • Ticaret 97, (%100)
    Hocam her fiyatın alıcısı farklıdır. Benim tradelerimi incelerseniz onlarca farklı kişiden makale aldığımı görebilirsiniz. Ben genelde 100 kelimesi 1tl den makale alıp, makale yazarının eksikliklerini söyleyerek kendini geliştirmesini hedeflemekteyim.

Özellikle 100 kelime 1tl kuralı sayesinde sektöre yeni girmiş kişiler kendini ifade edebilmektedirler. Kimse tanınmamış kişiye 100 kelimesi 2tl den iş vermek istemez.

Bana göre wmaraci taban fiyatı gayet iyi. Forum dışında 100 kelimesi 50kuruş veya 100 kelimesi 75kuruşa rahatlıkla makale bulunabildiği gibi 100 kelimesi 1.5tl veya 100 kelimesi 2tl den de rahatlıkla iş bulunabilmekte.
    SENibrahim BayHavali

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci

AZRaeLeM AZRaeLeM WM Aracı Kullanıcı
    • Üyelik 17.06.2014
    • Yaş/Cinsiyet 26 / E
    • Meslek Öğrenci
    • Konum Ankara
    • Ad Soyad K** Ü**
    • Mesajlar 516
    • Beğeniler 124 / 120
    • Ticaret 11, (%100)
    Taban fiyatlarının artması iş verenlerin sayısını azaltır mı? sorusu aklıma takılıyor.

EkipNetwork EkipNetwork akacak para hesapta durmaz Kullanıcı
    • Üyelik 18.10.2013
    • Yaş/Cinsiyet 27 / E
    • Meslek Mühendis
    • Konum Hatay
    • Ad Soyad H** M**
    • Mesajlar 1267
    • Beğeniler 359 / 358
    • Ticaret 170, (%100)

AZRaeLeM adlı üyeden alıntı

Taban fiyatlarının artması iş verenlerin sayısını azaltır mı? sorusu aklıma takılıyor.

R10'daki taban fiyat 100 kelimesi 1.5 tl, davet koduyla üye alımı yapıyorlar. Yeni yılda da büyük ihtimal taban fiyatı 100 kelimesi 1.75 tl olur ama ticaret hacmi buranınkinden daha fazla. Wmaracı neden aşağıda kalsın?

Yazardurur Yazardurur WM Aracı Kullanıcı
    • Üyelik 19.09.2018
    • Yaş/Cinsiyet 28 / E
    • Meslek üniversite öğrencisi
    • Konum İzmir
    • Ad Soyad O** O**
    • Mesajlar 423
    • Beğeniler 7 / 58
    • Ticaret 4, (%100)
    Bionluk'ta 100 kelimesi 2.5 TL'den satış yapıp bir kategori de 2. sıradayken burada 1.5 TL bile çok görülüyor. En azından kategorilere ayrılması daha iyi olur. Adam hizmet yazısı alıyor. Bunu ömür boyu kullanacak, satışlar yapacak ama yazar, olmayan kaynaklardan araştırma yaparak 5 TL alacak. Bence acımasızca. Standart blog yazıları yine 1'den kurtarabilir. Fakat bence kategorilerin yarısı 1.5 TL olmalı.
    AtaTekin

kişi bu mesajı beğendi.

darknov4 darknov4 WM Aracı Kullanıcı
    • Üyelik 06.03.2017
    • Yaş/Cinsiyet 25 / E
    • Meslek Öğrenci
    • Konum KKTC
    • Ad Soyad V** S**
    • Mesajlar 3084
    • Beğeniler 1387 / 910
    • Ticaret 29, (%100)
    Alıcıları hava hoş güncellenmesin demişler. Enflasyon her geçen gün artıyor giderler artıyor ama ne hikmetse makale taban fiyatı 4 senedir aynı fiyat.
    EkipNetwork AtaTekin useranonimm

kişi bu mesajı beğendi.

Meto34 Meto34 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
    • Üyelik 04.07.2016
    • Yaş/Cinsiyet 32 / E
    • Meslek Müdür
    • Konum İstanbul Avrupa
    • Ad Soyad B** S**
    • Mesajlar 361
    • Beğeniler 10 / 57
    • Ticaret 1, (%0)
    R10 da davetiye kodu şart değil. Web sitenizi beğenirlerse onlar size davetiye yolluyor. Ben o şekilde aldım

Mfa Mfa WM Aracı Kullanıcı
    • Üyelik 18.06.2019
    • Yaş/Cinsiyet 28 / E
    • Meslek Mezun
    • Konum Ankara
    • Ad Soyad M** A**
    • Mesajlar 986
    • Beğeniler 304 / 308
    • Ticaret 1, (%100)
    Serbest piyasaya suni müdahale edilemez. Piyasa kendiliğinden belirlenir. Bu konuda çok başlık açıldı, müdahale ile değiştirilemeyecek şeyler var. Özellikle makale denilen şeyin belli standartları yok. Piyasa belirlenmesi için ortak bir standart belirlenmesi lazım, tabi bu da mümkün değil.

Fiyat belirlemede en önemli etken "kalite"dir. Fakat makale kalitesini belirleyen bir standart da yok. Makale yazarları istediği fiyatı çekebilir ama alıcılar o fiyatlardan almadığı sürece elinde patlar. Ticaret karşılıklı bir ahit olduğu için hem satıcı hem alıcıların ortak kararı olması gerekiyor. Alıcının beklentisi de kalitedir ki standart yok. Birileri makale kalitesi belirleyen bir test aracı yaparsa işler değişebilir. Tabi spesifik bir araç olmalı, yüzlerce etkene bağlı olarak makaleye puan vermeli ve belli standartlar oluşmalı. Yoksa fiyat yükseltmek intihardan başka bir şey olmaz. Tabi alıcılar bir kaç ay hiç ilgilenmeyip sonra tekrar sizden makale almaya başlayabilir fakat kişi sayısı azalacaktır.

Yüksek ucretleri kabul eden alıcılar, işin kalitesine güvendiği için o ücretleri veriyor. Ama ucuz olan her zaman kötüdür algısı bir illüzyondan ibaret.

Yapılacak tek şey STANDART belirlemek. Bu makale neden bu kadar ediyor? Kiloyla elma satar gibi 100 kelime fiyat biçmek artık komik geliyor bana. Yıl olmuş 2019
    bQnyy

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
    Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
    Site Ayarları
    • Tema Seçeneği
    • Site Sesleri
    • Bildirimler
    • Özel Mesaj Al