wmaraci reklam

Wmaracı hakkında fikir ve önerilerim

35 Mesajlar 4.058 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

WpOmerFaruk WpOmerFaruk blogkurdu.net Kullanıcı
    • Üyelik 31.03.2016
    • Yaş/Cinsiyet 32 / E
    • Meslek Wordpress Geliştiricisi
    • Konum İstanbul Anadolu
    • Ad Soyad Ö** Y**
    • Mesajlar 1177
    • Beğeniler 181 / 603
    • Ticaret 53, (%100)
    Merhabalar herkese,

WMAracına üye olalı çok zaman olmadı. Forumların dışında büyük projelere ve kurumsal işlere profesyonel Wordpress hizmetleri veriyorum. Belki forumlarda da birilerine yardımcı olabilirim düşüncesi ile buraya üye oldum. Ve bazı şeyler çok dikkattimi çekti. Bu konularda admin arkadaşlarım ve tüm forum kullanıcılarının dikkatini çekmek ve fikirlerimi sunmak istedim. Eminim ki başta admin arkadaşlarım bu iletiyi dikkate alacaklardır.

1) Özellikle ticari işlerde ne yazık ki kişiler arasında -bana da denk gelmiş olduğu gibi- saygısız iletişimler mevcut. Kişinin yaptığı işe saygı duyulmasını bıraktım kişilerin birbirine kullandıkları diller hem saygısız hem de değersiz.

2) Ticaret ilanlarının çoğunda kullanılan diller -elbetteki herkesin yazı dili farklılık gösterir- yapılacak işlerin kalitesini ve niteliğini en aşağıya düşürecek şekilde kullanılıyor. "Şunu şunu yapacaklar yazmasın, şöyleyse mesaj bile atmasın" gibi cümleler.

3) Satıcı pozisyonundaki bazı kişilerin yaptıkları işlerin piyasasını öldürecek derecede ucuza indirmiş olmaları. Yine elbette ki herkes bir işe istediği fiyatı yada değeri biçebilir ama başkalarının çalışmalarını engelleyecek seviyede olması gerçekten üzücü. Bunu üzülerek belirtiyorum ki sizin de çok başınıza gelmiştir ucuz etin yahnisi mevzusu.

4) Satılan ürünlerin niteliği. Bu konu belki de en önemli konu. Forumdan bana gelen yorumlar, bazı arkadaşların benimle paylaştıkları, gerçekten aldıkları üründen ne denli memnuniyetsiz olduklarını gösteriyor. Ucuz ya da değil alınan ürünün mutlaka detaylı bir değerlendirmesi olmalı.

5) Kopya işçilik. İnsanların emeklerini haksız bir şekilde alıp satmak, kendi ürünüymüş gibi göstermek forumda yine karşılaştığım konulardan birisi. Kimse karşıdaki kişiyi bu işleri bilmiyor diye kullanmamalı. Buna hakkı yok.

Yukarıda bahsettiğim 5 madde belki de birçok kişinin karşılaştığı sorunları özetliyordur. Ama ben tamamen şahsi fikirlerimi sunma niyetindeyim ve katılmayanlar olabilir bu çok normal. Bahsettiğim bu 5 madde için bazı çözümler üretilebilir. Bunlardan aklıma gelenler:

1) Dil ve iletişim puanı koyabilir. İnsanların profilinde nasıl bir ticaret puanı sistemi varsa PM yada diğer mecralar üzerinden (örneğin Skype) kurulan iletişimlerin sonunda birbirlerini puanlayabilirler.

2) Açılan ticaret ilanları kurallarına koyunlan kurallar biraz daha hitabete yönelik maddeler de içerebilir. Bu konuda daha sert olunabilir.

3-4) Ticaret puanlarına iş niteliği özelliği getirilebilir. Bu özellik yapılan iş için sadece +1 olumlu ya da -1 olumsuz gibi bir ticaret puanı vermek yerine ticaret yapan kişilerin 7-10 gün gibi bir sürede ticaretlerine iş niteliği puanı vermeleri mecburi yapılabilir. Mesela 1-2-3-4-5-6-7-8-9-10 gibi puanlama sistemi ile yapılan işe 7 günlük denemeden sonra bir puan verilmesi istenebilir. Bu hem yapılan işlerin daha kaliteli olmasına hem ölü fiyatlar verip işin değerini düşürenlerin daha ortalama bir fiyat çıkarmalarını sağlayabilir.

5) Bu artık iş satın alan kişinin kontrolüne kalmış bir durum. Yapılan işlerin açık ve net yol haritasını neler yaptığını mutlaka isteyin lütfen. Ben de dahil olmak üzere kimse ne hız garantisi, ne SEO garantisi, ne güvenlik garantisi veremez. Ne yazık ki "garantili" kelimesi çok aldatıcı bir ifade. Evet, başarılı işler yapılabilir bir sürü referans olabilir ama lütfen karşıdaki kişinin size net ifadelerle neler yapacağını nasıl yapacağını eksiğin hatanın ne olduğunu işten sonra nasıl bir yol izlemeniz gerektiğine dair tavsiyelerini isteyin. Bu sizin için büyük bir kalite getirisi olacaktır.

Yukarıda da belirttiğim gibi bunlar tamamen şahsi fikrim ve katılanlar yada katılmayanlar mutlaka olacaktır. Hatta saçmaladığımı düşünenler bile olabilir onlara da hak verebilirim. Hatta ve hatta beğenmiyorsan git diyenler de olacaktır :) Ama burada kendimce düşündüğüm şeylerden benim gibi rahatsızlık duyanlar olduğunu gördüm ve bunları birilerinin ifade etmesi gerektiğine kanaat getirdim. Bana katılanlar ve katılmayanların olacağına az önce de dediğim gibi eminim. Bunun içinde konuya anket ekliyorum ve admin arkadaşlardan bu konuya ilgi göstermelerini talep ediyorum. Yazdıklarım ve önerilerim tamamen daha kaliteli bir Webmaster havası olmasını ümit etmemden kaynaklıdır. Kişilere yada bir olaya karşı hiçbir ifadem de yoktur genel manada bir konuşmadır.

Umarım bu hepimiz için faydalı bir konu olacaktır. Herkese saygılar sunuyorum.
    denizci88 Batarya fatihclkl

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
    reklam

Aleejhoan Aleejhoan Yol açık, yola çık! Kullanıcı
    • Üyelik 02.02.2015
    • Yaş/Cinsiyet 29 / E
    • Meslek Proje Uzmanı
    • Konum İstanbul Avrupa
    • Ad Soyad A** K**
    • Mesajlar 1533
    • Beğeniler 230 / 380
    • Ticaret 135, (%100)
    Katılıyorum hocam. Hoş geldin :)
    WpOmerFaruk

kişi bu mesajı beğendi.

http://www.alicankosedag.com.tr

gezgin1453 gezgin1453 Günahkar Bir Kul Kullanıcı
    • Üyelik 28.08.2013
    • Yaş/Cinsiyet 40 / E
    • Meslek Bilgi İşlem
    • Konum İstanbul Avrupa
    • Ad Soyad A** D**
    • Mesajlar 53
    • Beğeniler 12 / 11
    • Ticaret 1, (%100)
    Bahsettiğiniz puanlama cyber da kullanılan puanlama sistemi zaten, olur olmaz bu tartışılır. Ancak fikirleriniz güzel, gayette güzel izah etmişsiniz.

Hoşgeldiniz.
    WpOmerFaruk

kişi bu mesajı beğendi.

isagold isagold WM Aracı Kullanıcı
    • Üyelik 22.12.2013
    • Yaş/Cinsiyet 39 / E
    • Meslek web sitesi
    • Konum İstanbul Avrupa
    • Ad Soyad İ** B**
    • Mesajlar 381
    • Beğeniler 65 / 82
    • Ticaret 36, (%100)
    Merhaba guzel bir yazi olmus ama 3. Maddenize katilmiyorum wmaraci sayesinde yaptirmak istedigimiz isleri ucuza yaptirabiliyoruz basit bir satinalma programi icin 2-3 kisiden 400 tl gibi yuksek fiyat aldim ama 60 tl yaptirdim ve isimide cok iyi goruyor. ucuz etin yahnisi mevzusu ne istedigini tam olarak bilmeyenlerin basina geliyor
    melankolia WpOmerFaruk

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
    Mersin evden eve nakliyat

Sock Sock Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
    • Üyelik 03.12.2015
    • Yaş/Cinsiyet 27 / E
    • Meslek Öğrenci
    • Konum İzmir
    • Ad Soyad İ** T**
    • Mesajlar 119
    • Beğeniler 21 / 44
    • Ticaret 8, (%88)
    Yazıyı güzel yazmışsında konu açman gereksiz olmuş. Konusu var zaten. Oraya yazsan daha iyi olurdu.

• Üyelik 31.03.2016
    • Yaş/Cinsiyet 32 / E
    • Konum İstanbul Anadolu
    • Ad Soyad Ö** Y**
    • Mesajlar 1177
    • Beğeniler 181 / 603
    • Ticaret 53, (%100)
    Aleejhoan gezgin1453 teşekkür ederim :) Haklısınız tabiki kimse fazla para ödememeli. Benim anlatmak istediğim ne ederinden fazla vermek nede işin ederini öldürmek. Puanlama sistemi bu bahsettiğim şeyi dengeleyecek bir çözüm zaten isagold teşekkür ederim yorumunuz için bunu açıklığa kavuşturmamız iyi oldu.

emreyvz emreyvz .NET Core & Angular & PHP E-Mail Onaysız
    • Üyelik 19.04.2016
    • Yaş/Cinsiyet 27 / E
    • Meslek Bilgisayar Mühendisi
    • Konum İstanbul Anadolu
    • Ad Soyad E** Y**
    • Mesajlar 689
    • Beğeniler 110 / 250
    • Ticaret 24, (%100)
    3.Madde hariç gerisine katılıyorum. 3 maddede ise eğer bir ürün belli bir fiyatta satılabiliyorsa fiyatın üzerine sırf geliştirici daha çok kazansız diye anlamsız fiyat artırması yapmaya gerek yok. Evet geliştiriciler de para kazanacak ama bunu müşteriye daha çok yük bindirerek yapmaya gerek yok.

• Üyelik 31.03.2016
    • Yaş/Cinsiyet 32 / E
    • Konum İstanbul Anadolu
    • Ad Soyad Ö** Y**
    • Mesajlar 1177
    • Beğeniler 181 / 603
    • Ticaret 53, (%100)

Sock adlı üyeden alıntı

Yazıyı güzel yazmışsında konu açman gereksiz olmuş. Konusu var zaten. Oraya yazsan daha iyi olurdu.

Dediğim gibi forumda yeniyim bu şekilde detaylı bir konusu olduğunu fark edemedim üzgünüm. Bu problem olacaksa taşınabilir yada kapatılabilir konu. Ama demek ki faydası olmamış ki hala aynı problemler var.

Webdanismanlikc Webdanismanlikc www.webaski.com Kullanıcı
    • Üyelik 08.01.2016
    • Yaş/Cinsiyet 33 / E
    • Meslek Web Yazılım
    • Konum İstanbul Anadolu
    • Ad Soyad M** Ç**
    • Mesajlar 688
    • Beğeniler 177 / 237
    • Ticaret 89, (%98)
    admin konuya dahil etsek daha mantıklı, görüşlerinize saygı duyup wmaracına(aile)mize yararlı olacaklarını değerlendireceğini düşünüyorum.

• Üyelik 31.03.2016
    • Yaş/Cinsiyet 32 / E
    • Konum İstanbul Anadolu
    • Ad Soyad Ö** Y**
    • Mesajlar 1177
    • Beğeniler 181 / 603
    • Ticaret 53, (%100)

emreyvz adlı üyeden alıntı

3.Madde hariç gerisine katılıyorum. 3 maddede ise eğer bir ürün belli bir fiyatta satılabiliyorsa fiyatın üzerine sırf geliştirici daha çok kazansız diye anlamsız fiyat artırması yapmaya gerek yok. Evet geliştiriciler de para kazanacak ama bunu müşteriye daha çok yük bindirerek yapmaya gerek yok.

Sizden bir önceki postta ne demek istediğimi anlattım hocam size tabiki katılıyorum benim bahsettiğim bu değil zaten. Ben ortanın bulunması ve kalitenin satılması kanaatimi dile getirdim. Kimse ne fazla para kazansın ne de başkasının kazanmasını engelleyecek seviyede ucuza iş yapsın. Bunun içinde yapılan işin değeri puanla belirlenmeli bence.
    emreyvz

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
    Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
    Site Ayarları
    • Tema Seçeneği
    • Site Sesleri
    • Bildirimler
    • Özel Mesaj Al