wmaraci reklam

Woocommerce gönderi (Kargo) ayarları

10 Mesajlar 10.268 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

ProCJ ProCJ WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.08.2017
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Sahne Teknisyeni
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Y** Ç**
  • Mesajlar 4
  • Beğeniler 0 / 3
  • Ticaret 0, (%0)
Merhabalar

Woocommerce ile gönderi ayarlarını yapmaya çalışmaktayım. Yapmak istediğim 100tl altı alışveriş için sepet sayfasında 2 seçenek olacak bunlar

Kapıda ödeme 10 tl
Havale eft 6 tl

Bunlara ek olarak 100tl üzeri bir alışveriş olduğu zaman kargonun tamamen ücretsiz olması. Yani sepet 100 tl ve üzeri olduğu vakit bu kapıda ödeme ve havale seçenekleri kalksın ve "100 tl üzeri alışverişlerde kargo ücretsiz" yazısı gelsin.

Şuanki durumum ise şu sepet 100 tl ve altında ise kapıda ödeme ile havale eft seçenekleri çıkıyor ve fiyata ekleniyor. Ama sepeti 100tl üzerine çıkardığımda bu iki seçenek aynen duruyor ve ücretsiz kargo diye yeni bir seçenek daha ekleniyor.

Ayrıca izlediğim ve baktığım tüm kaynaklarda kargo alanı kargo olarak gözükürken benim panelimde bu kısım gönderi olarak yer almakta ve menü yapıları baktığım yerlerden farklı gözükmekte

Bu konuda yardımcı olabilecek varsa çok sevinirim.

wmaraci
reklam

alemburda alemburda Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 05.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek IT - Enformasyon Teknolojileri
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 1404
  • Beğeniler 151 / 352
  • Ticaret 1, (%100)
Takip su siralar bende wordpress magazalarina bakiyorum.

• Üyelik 27.08.2017
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Y** Ç**
  • Mesajlar 4
  • Beğeniler 0 / 3
  • Ticaret 0, (%0)
Woocommerce pay for payment eklentisi ile istediğime bir tık daha yaklaştım. Eklenti sayesinde sepet sayfasında her hangi bir seçim veya seçenek sunulmayıp ödeme sayfasına gelindiğinde ödeme yöntemi seçilerek istenilen ücreti total fiyata eklenebiliyor. Tam olarak istediğim bu. Fakat bu işlemi 100tl ve üzeri alışverişlerde yapmaması gerekiyor. Gönderi seçeneklerinde ücretsiz kargo seçeneği olmasına rağmen 100tl ve üzeri alışverişlerde de kargo ücreti ekleniyor. Bunu nasıl engelleyebiliriz. Yardımlarınızı bekliyorum.

• Üyelik 27.08.2017
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Y** Ç**
  • Mesajlar 4
  • Beğeniler 0 / 3
  • Ticaret 0, (%0)
Merhabalar

Pay for payment eklentisi tam olarak işime yaramadı. Sonrasında "Payment Gateway Based Fees and Discounts for WooCommerce" eklentisi ile yapmak istediğimi tam olarak yaptım. Yapmak istediğim şeye ihtiyacı olan varsa bu eklentiyi kullanabilirler.

Sorunum çözüldü konu kapatılabilir ya da kilitlenebilir.

Teşekkürler
cAgAbA arslankerim sineer

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

ercansalman ercansalman WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Dijital Medya ve Pazarlama Uzm
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** S**
  • Mesajlar 1
  • Beğeniler 1 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
x ray cihazları burada da kargo istemini devreye sokmak istiyorum ama zor. belli bir fiyattan sonra kargo ya ücretsiz olacak yada belirleyeceğim fiyat olacak yardımcı olabilecek biri var mı

guvenuzman guvenuzman WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad G** U**
  • Mesajlar 3
  • Beğeniler 0 / 2
  • Ticaret 0, (%0)

ProCJ adlı üyeden alıntı

Merhabalar

Pay for payment eklentisi tam olarak işime yaramadı. Sonrasında "Payment Gateway Based Fees and Discounts for WooCommerce" eklentisi ile yapmak istediğimi tam olarak yaptım. Yapmak istediğim şeye ihtiyacı olan varsa bu eklentiyi kullanabilirler.

Sorunum çözüldü konu kapatılabilir ya da kilitlenebilir.

Teşekkürler

Teşekkürler, kendi sorununun cevabını bulmuş ve bizimle paylaşmışsın ya helal olsun sana.
cAgAbA muhendisbey

kişi bu mesajı beğendi.

arslankerim arslankerim Dijital İşler Kullanıcı
  • Üyelik 02.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Dijital İşler
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 329
  • Beğeniler 13 / 54
  • Ticaret 1, (%100)
Ben de bir blogda bir yöntem buldum. Aşağıdaki kodu functions.php dosyasına ekleyince sorunun çözüldüğü iddia ediliyor. Ben deneyemiyorum, functions.php dosyamda bir problem var. Dokunduğum an "sitede teknik sorun var" diyor. Ama başkalarının işine yarayabilir.

/**
* Hide shipping rates when free shipping is available.
* Updated to support WooCommerce 2.6 Shipping Zones.
*
* @param array $rates Array of rates found for the package.
* @return array
*/
function my_hide_shipping_when_free_is_available( $rates ) {
$free = array();
foreach ( $rates as $rate_id => $rate ) {
if ( ‘free_shipping’ === $rate->method_id ) {
$free[ $rate_id ] = $rate;
break;
}
}
return ! empty( $free ) ? $free : $rates;
}
add_filter( ‘woocommerce_package_rates’, ‘my_hide_shipping_when_free_is_available’, 100 );

www.stratejiksozluk.com

Cengizgunes Cengizgunes WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.09.2019
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Esnaf
  • Konum Aksaray
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 6
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Bu problem ile ilgili çoğu kişinin derdine çare olacak bir durumu kodlar ile değiştirmeye çalışırken birşey farkettim ve bu problem aslında forumda bir arkadaşın, kargo ücretsiz olduğu halde sepete kargo ücreti ekleniyor, probleminin tam çözümü.
Woocommerce / Ayarlar / Gönderim / Gönderim bölgeleri >> içerisine eklediğimiz kargo gönderim yöntemleri sıralanabilir nitelikte olduğu için normalde "Sabit Ücretli Kargo" ayarıını en üst sırada bıraktığınızda ve belli bir limitin üzerine kargo sıfır yaptığınızda dahi sepette buradaki sıraya dikkat ediliyor.Burada belli bir limitin üzerine olan ücretsiz kargo seçiminizi seçeneklerin yanında duran yatay üç çizgiyi tutup en üst sıraya taşıdığınızda problem çözülüyor. Normalde sıfır ücretli kargo tutarının altında bir ürün varsa bedava kargo seçeneği çıkmıyor fakat sepet tutarı o limitin üzerine çıktığında ise en üstte aktif oluyor ve bu şekilde ücretsiz kargo olarak sipariş verdiğini düşünerek fazladan kargo ücreti ödeyen müşterilere bir çözüm oluyor.

esrefyasa20 esrefyasa20 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.06.2019
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 253
  • Beğeniler 56 / 74
  • Ticaret 1, (%100)
şimdi eklentiye gerek var mı yok mu

Cengizgunes Cengizgunes WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.09.2019
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Esnaf
  • Konum Aksaray
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 6
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Şahsen ben yukarıdaki yazdıklarım doğrultusunda eklentiye gerek olmadan halletmiş oldum fakat o eklentilerin çok daha fazla yetenekleri var eğer onlardan bir kaçına ihtiyaç var ise kurulması gerekebilir.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al