wmaraci reklam

Woocommerce seçenekli ürünlerde tek başına en düşük fiyatı gösterme sorunu

4 Mesajlar 3.939 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

matador32 matador32 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.12.2015
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum Isparta
  • Ad Soyad C** A**
  • Mesajlar 16
  • Beğeniler 0 / 4
  • Ticaret 0, (%0)
Arkadaşlar bildiğiniz gibi woocommerce'de seçenekli ürün oluşturduğunuzda, ürün sayfasında en düşük ve en yüksek fiyat birlikte görünür.Örnek: "150TL-860TL" gibi.

Uzun aramalar ve uğraşlardan sonra, ürünün tek başına en düşük fiyat ile gösterilmesi konusunda elime şöyle bir kod geçti. Bu kodu functions.php dosyasına eklediğinizde, çözüleceği yazıyor:

// İndirimli Fiyatları Gizleme
add_filter( 'woocommerce_variable_sale_price_html', 'wc_wc20_variation_price_format', 10, 2 );
add_filter( 'woocommerce_variable_price_html', 'wc_wc20_variation_price_format', 10, 2 );
function wc_wc20_variation_price_format( $price, $product ) {
// Main Price
$prices = array( $product->get_variation_price( 'min', true ), $product->get_variation_price( 'max', true ) );
$price = $prices[0] !== $prices[1] ? sprintf( __( '%1$s', 'woocommerce' ), wc_price( $prices[0] ) ) : wc_price( $prices[0] );
// Sale Price
$prices = array( $product->get_variation_regular_price( 'min', true ), $product->get_variation_regular_price( 'max', true ) );
sort( $prices );
$saleprice = $prices[0] !== $prices[1] ? sprintf( __( '%1$s', 'woocommerce' ), wc_price( $prices[0] ) ) : wc_price( $prices[0] );

if ( $price !== $saleprice ) {
$price = '' . $saleprice . ' ' . $price . '';
}
return $price;
}

Ben bu kodu "STOREFRONT" isimli temada denedim. Oldu. Düşük fiyatı gösteriyor. Ama "PORTO" isimli temada denedim, buradaki şekliyle fiyat 0,00 olarak çıkıyor.
$price = $prices[1] ve wc_price( $prices[1] alanlarındaki 0'ları 1 yaparsam, en yüksek fiyatı gösteriyor. 3-4 gündür uğraşıyorum, bir türlü en düşük fiyatı göstermesini sağlayamadım.

Bir yardımsever bana yardım edebilir mi ? Temada mı uyumsuzluk vardır ? Yoksa başka bir çözümü var mıdır ?

Cevaplarınız bekliyorum. Teşekkürler

Ek Olarak: Arkadaşlar... N'ooolur yardım edin... Bu kadar usta webmaster arasında yok mu bana bir omuz verecek ?
Fikirator flashpoint

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

gokhanht gokhanht WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek web tasarımcı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad G** H**
  • Mesajlar 362
  • Beğeniler 7 / 78
  • Ticaret 13, (%100)
bunun için bir eklenti buldum sorunu çözdü https://wordpress.org/plugins/show-only-lowest-prices-in-woocommerce-variable-products/#installation

WpOmerFaruk WpOmerFaruk blogkurdu.net Kullanıcı
  • Üyelik 31.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Wordpress Geliştiricisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ö** Y**
  • Mesajlar 1177
  • Beğeniler 181 / 603
  • Ticaret 53, (%100)

Eklenti kullanmak yerine functions.php dosyanıza aşağıdaki kodları eklemeniz yeterli:

add_filter('woocommerce_variable_price_html', 'custom_variation_price', 10, 2);

function custom_variation_price( $price, $product ) {

$price = '';

$price .= wc_price($product->get_price());

return $price;
}

vveyselerol vveyselerol WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.11.2016
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Yozgat
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad V** E**
  • Mesajlar 27
  • Beğeniler 8 / 3
  • Ticaret 0, (%0)
arkadaşlar güzel hoş da varyasyonda en küçük fiyat gösterildikten sonra seçim yapıldığında 2 fiyat çıkıyo. sadece seçim yaptığımızdaki sayı çıkması için ne yapmamız gerekir. aynı zamanda ilk görünen sayı yine en düşük fiyat olacak. bunu yapmamız mümkünmü?
kadirtpt

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al