wmaraci reklam

Regenerate Thumbnails eklentisi hk.

8 Mesajlar 873 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

kehribar kehribar مشغول Kullanıcı
  • Üyelik 18.07.2017
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek -
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 429
  • Beğeniler 0 / 156
  • Ticaret 10, (%100)
Merhaba arkadaşlar linkteki eklentiyi kullanan var mı? Merak ettiğim bazı sorular var kullanmadan önce araştırmak istedim.

Eklenti: https://tr.wordpress.org/plugins/regenerate-thumbnails/

Site hızına bir etkisi var mı?
Tam olarak kullanım amacı nedir?
Yeniden oluşturulan görseller eklentiyi kaldırdıktan sonra siliniyor mu?

wmaraci
reklam

zzinan zzinan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek aaa
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad S** Ç**
  • Mesajlar 9
  • Beğeniler 1 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
sitenizdeki temaya ve tema özelliklerine gore farklı çözünürlüklerde thumbnails oluşturmanızı sağlar. genellikle tema değişimlerinde kullanılan bir eklentidir. direkt site hızına etkisi yoktur kanımca, yalnız bozuk çözünürlükte kapak fotograflarınız varsa ve eklentiyle duzenlerseniz, siteniz açılış olarak gorsel açıdan bi miktar optimize olmuş olur, ve eklenti kaldırınca görseller silinmez.

cgrclk cgrclk Fortis Fortuna Adiuvat Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Web Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** Ç**
  • Mesajlar 3270
  • Beğeniler 1014 / 1983
  • Ticaret 53, (%100)
Öne çıkarılan görsel boyutları temalarda değişkenlik gösterebilir. Örnek veriyorum kullandığınız bir temada 100x100 çözünürlüğünde bir öne çıkarılmış görsel boyutunuz var diyelim, temayı kullanmaya devam ettiğiniz sürece yüklediğiniz görseller bu boyutlarda kırpılarak yeni görsel dosyası oluşturulur.

Bir ortam dosyası yüklediğiniz zaman deneme.jpg şeklinde, bunun yanına deneme-100-100.jpg olarak kırpılmış ve yeniden boyutlandırılmış hali otomatik olarak oluşturulur. Böylece çok büyük boyutlarda sitede görsellerin gösterilmesine engel olunur. deneme.jpg dosyasının boyutu atıyorum 5mb ise 100x100 çözünürlükte bu boyut 30-40kb olur en fazla. Sitenin daha hızlı yüklenmesi sağlanmış olur.

Başka bir temaya geçiş yaptığınızı varsayarsak yeni temada muhtemelen farklı isimlerde ve farklı çözünürlüklerde yeni resim boyutları olacaktır. Yeni temada örnek olarak 200x200 boyutlarında bir çözünürlük varsa, tema deneme-200-200.jpg dosyasını arar sunucuda. Bulamadığında ise direkt olarak full halini yani deneme.jqg görselini sitede gösterir. Bu durumda çok büyük boyutlarda ve yanlış çözünürlüklerde resimler yüklenir sitede. Site yavaş açılabilir.

Eklenti burada devreye giriyor ve yeni temaya özel 200x200 boyutlarında yeni bir dosya oluşturuyor. Buradaki söylediğim çözünürlükler tabi ki tamamen örnek.

Olay bu.

• Üyelik 18.07.2017
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek -
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 429
  • Beğeniler 0 / 156
  • Ticaret 10, (%100)
cgrclk zzinan Benim aslında kullanmak istememin sebebi anasayfamda bulunan bu bölümdeki kategori thumbnailslerinin görüntü kalitesinin çok kötü görünmesi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

cgrclk cgrclk Fortis Fortuna Adiuvat Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Web Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** Ç**
  • Mesajlar 3270
  • Beğeniler 1014 / 1983
  • Ticaret 53, (%100)
Eklentiyi kurup görselleri tekrar boyutlandırabilirsiniz, herhangi bir değişiklik olacağını zannetmiyorum ama deneyebilirsiniz, sonradan eklentiyi de kaldırabilirsiniz. Bir zararı olmaz. Yine kötü görünürse muhtemelen öne çıkarılmış boyut küçüktür, css ile büyütülüyordur. Yani atıyorum 100x100 resim çıkıyordur orada, css ile 200x200'e genişletiliyordur, böyle olunca görüntü kalitesi bozulur.

Hermes Hermes Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 24.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Seo | Sosyal Medya | Yazılım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 2777
  • Beğeniler 397 / 1093
  • Ticaret 90, (%98)
O eklenti pek bir işe yaramıyor. En az 30 farklı tema üzerinde test ettiğim bir eklenti.
cuneytsonmez

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 18.07.2017
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek -
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 429
  • Beğeniler 0 / 156
  • Ticaret 10, (%100)
cgrclk Teşekkür ederim yorumlarınız için.
cgrclk

kişi bu mesajı beğendi.

cuneytsonmez cuneytsonmez Bismillahirrahmanirrahim Kullanıcı
  • Üyelik 05.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek İmam Hatip
  • Konum Kütahya
  • Ad Soyad C** S**
  • Mesajlar 1060
  • Beğeniler 923 / 126
  • Ticaret 0, (%0)

Hermes adlı üyeden alıntı

O eklenti pek bir işe yaramıyor. En az 30 farklı tema üzerinde test ettiğim bir eklenti.

cok doğru diyor bende test ettim hatta bugün duruyordu eklentiyi kaldırdım.

http://dhbt.blogspot.com.tr Deneme
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al