wmaraci reklam

Wordpress Yıldız Eklentisi Sorunu

5 Mesajlar 928 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

selimcayir selimcayir bilgirehberi.net Kullanıcı
  • Üyelik 16.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Vatman
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad S** Ç**
  • Mesajlar 376
  • Beğeniler 31 / 88
  • Ticaret 13, (%100)
Merhaba arkadaşlar. Yaklaşık 3 aydan beri kullandığım, fakat bir türlü google sonuçlarında yıldızlı olarak tabir ettiğimiz rich snippetleri kullanamadığım YASR eklentisi hakkında bilgi almak amacıyla buradayım. Google WMT'da Zengin kartlarda da gözlemleyemiyorum. Bu eklenti veya farklı bir eklenti bilginiz var mıdır?
Kısacası hangi eklentiyle arama sonuçlarında yıldızlı olarak yazılarımı sergileyebilirim? Şimdiden teşekkür ederim.

wmaraci
reklam

drofa drofa WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.01.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad Ö** A**
  • Mesajlar 210
  • Beğeniler 44 / 66
  • Ticaret 0, (%0)
Ben Wp-postratings kullanıyorum. Zengin kartlarda görünmüyor ama arama sonuçlarında yıldızlar çıkıyor.
YASR da kullanılabilir ancak önemli olan hataları düzeltmek. Bende de önceden çıkmıyordu ancak rich snippet test bölümünden herhangi bir yazıyı test edip görünen hataları düzelttikten sonra çıkmaya başladı. Bir de yazılara puanlama sistemi eklediyip hataları düzeltmem yeterli olmadı. Sayfalara da ekledim ve hataları düzelttim sonra çıktı. Sayfalara da eklersen Sadece yazı değil sayfalardaki hataları da düzeltmen gerek rich snippet test aracıyla test ederek.
Kısacası yaotığım işlem şuydu; yazı ve sayfalara ratings ekleyip ikisini de test aracından hatalarını bulup düzelttim. 1 2 gün geçtikten sonra arama motorunda görünmeye başladı. Search console'da zengin kartkar bölümünde gözükmüyor orayı kafana takma yani.

BocekBasi BocekBasi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Sıradan
  • Konum Kahramanmaraş
  • Ad Soyad S** T**
  • Mesajlar 2842
  • Beğeniler 374 / 374
  • Ticaret 30, (%100)

drofa adlı üyeden alıntı

Ben Wp-postratings kullanıyorum. Zengin kartlarda görünmüyor ama arama sonuçlarında yıldızlar çıkıyor.
YASR da kullanılabilir ancak önemli olan hataları düzeltmek. Bende de önceden çıkmıyordu ancak rich snippet test bölümünden herhangi bir yazıyı test edip görünen hataları düzelttikten sonra çıkmaya başladı. Bir de yazılara puanlama sistemi eklediyip hataları düzeltmem yeterli olmadı. Sayfalara da ekledim ve hataları düzelttim sonra çıktı. Sayfalara da eklersen Sadece yazı değil sayfalardaki hataları da düzeltmen gerek rich snippet test aracıyla test ederek.
Kısacası yaotığım işlem şuydu; yazı ve sayfalara ratings ekleyip ikisini de test aracından hatalarını bulup düzelttim. 1 2 gün geçtikten sonra arama motorunda görünmeye başladı. Search console'da zengin kartkar bölümünde gözükmüyor orayı kafana takma yani.

Hocam merhabalar bende yıldız olarak yasr yıldız eklentisini kullanıyorum ancak aramalarda çıkmıyor. Sizin bahsettiğiniz yapısal veri sorgulama alanı https://search.google.com/structured-data/testing-tool?hl=tr burası mı acaba?

BocekBasi BocekBasi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Sıradan
  • Konum Kahramanmaraş
  • Ad Soyad S** T**
  • Mesajlar 2842
  • Beğeniler 374 / 374
  • Ticaret 30, (%100)
Ayrıca drofa orada test yapınca şu çıkıyor.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

drofa drofa WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.01.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad Ö** A**
  • Mesajlar 210
  • Beğeniler 44 / 66
  • Ticaret 0, (%0)
BöcekBaşı evet hocam test yeri orası. Gördüğünüz üzere birçok hata var. YASR eklentisi hakkında pek bir bilgim yok ama görünen o ki istenilen değerleri sayfada vermemiş bu eklenti. Ya da siz eklentinin çalışabilmesi için gerekli kodu sayfa ve yazı dosyalarına eklememişsiniz. Eklentiyi yükledikten sonra verilen php kodunu sayfada uygun bir yere eklemeniz gerekir diye biliyorum çünkü eklenmemiş gibi duruyor.

Eğer eklediyseniz eklenti ayarlarıyla ilgili blog yazıları okuyup, hatayı internette araştırıp konuyu çözmenizi tavsiye ediyorum.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al