wmaraci reklam

Windows sunucudan linux sunucuya aktarılan wp sitede admin panele girilemiyor

5 Mesajlar 659 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

rembrand rembrand WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 45 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad E** Ş**
  • Mesajlar 96
  • Beğeniler 7 / 14
  • Ticaret 11, (%100)
Windows sunucudaki wodpress sitemi farklı bir firmadan linux hosting alıp aktarmalarını istedim. İşlem gerçekleşti. Web.config dosyasını silip yerine wp için standart olan .htaccess dosyasını koydum. Site düzgün çalışıyor, sayfalar, url ler her şey normal...

Ancak admin panele giriş yapmak istediğimde kullanıcı adı ve şifreyi giriyorum, beni ana sayfaya atıyor. Yukarıda login bar çıkıyor, yani login olma gerçekleşiyor.

Bunu yaptıktan sonra adres çubuğuna elle /wp-admin/ yazarsam "Üzgünüm, bu sayfaya erişmenize izin verilmiyor." mesajı çıkıyor.

Çözümü hakkında fikri olan var mı arkadaşlar?

Not: giriş yapmaya çalıştığım userın admin yetkisi var bunu _usermeta tablosundan da kontrol ettim. capabilities alanı a:1:{s:13:"administrator";b:1;} şeklinde yani sorunsuz.

wmaraci
reklam

Mrtcn Mrtcn PrismaCSI Kullanıcı
  • Üyelik 06.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Cyber Sec & Project Manager
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 3356
  • Beğeniler 481 / 1986
  • Ticaret 10, (%100)
Kurulum yapılırken veritabanı ön ekinin kullanımında içerisinde büyük harf bulunuyormuydu. Yoksa default mu kullanım yapıldı

• Üyelik 25.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 45 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad E** Ş**
  • Mesajlar 96
  • Beğeniler 7 / 14
  • Ticaret 11, (%100)
Bendeki yedekte veritabanı ön eki içindeki karakterlerden ikisi büyük, aktarıldığı yerde bakıyorum ön ek aynı fakat tüm karakterler küçük. @Mrtcn sizce problem bundan kaynaklı mı? Ön ekleri nasıl düzeltebilirim?

Bir de php versiyonu önceki serverda 5.4.45 miş yeni sunucuda 5.6 bunun bir etkisi olabilir mi?

Tşk.

Mrtcn Mrtcn PrismaCSI Kullanıcı
  • Üyelik 06.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Cyber Sec & Project Manager
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 3356
  • Beğeniler 481 / 1986
  • Ticaret 10, (%100)

rembrand adlı üyeden alıntı

Bendeki yedekte veritabanı ön eki içindeki karakterlerden ikisi büyük, aktarıldığı yerde bakıyorum ön ek aynı fakat tüm karakterler küçük. @Mrtcn sizce problem bundan kaynaklı mı? Ön ekleri nasıl düzeltebilirim?

Bir de php versiyonu önceki serverda 5.4.45 miş yeni sunucuda 5.6 bunun bir etkisi olabilir mi?

Tşk.

Evet yaşadığınız sorun büyük ihtimalle bundan kaynaklı php sürümü ile ilgili olma ihtimali düşük. Eskiden gelen bir sorun büyük harf olunca wordpress admini çalışmıyor.

Çözüm olarak usermeta içerisinde tekrar bu prefixi göreceksiniz. Büyükse küçültün, hepsini büyük ihtimal veritabanına küçük aktarılmıştır. Yinede siz tekrar kontrol edersiniz. Önemli olan nokta bu ön eklerin hepsinin küçük olması gerekiyor.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 25.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 45 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad E** Ş**
  • Mesajlar 96
  • Beğeniler 7 / 14
  • Ticaret 11, (%100)
@Mrtcn hocam, yazdığınız şekilde _usermeta tablosunda prefix bilgisi geçen her satırda, prefix içindeki büyük harfleri küçük harfe çevirip kaydedince sorun çözüldü. Çok teşekkür ederim.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al