wmaraci reklam

Word Press Siteme Destek

12 Mesajlar 1.740 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

baykatarsis baykatarsis WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Eğitmen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 78
  • Beğeniler 20 / 15
  • Ticaret 2, (%100)
Değerli arkadaşlarım herkese selamlar iyi forumlar.

Konu: Geçtimiz günlerde sitemin yavaş açılması ile ilgili bir destek ricasında bulunmuştum. Gerekli yönergeleri konusunda bilgi sahibi arkadaşlar paylaştı.
Paylaşımları en doğru şekilde araştırarak uyguladım.
Ancak site açılışı 4.5 sn altına düşmedi.
Düşmediği gibi de sayfalar arası geçişlerde bir yavaşlık söz konusu.

Sonuç:
Resimleri optimize ettim. Cache eklentilerini kurdum.

Rica: Arkadaşlar bu anlamda bilgi konusunda eksikliği var. Malum okuyarak araştırıyorum ancak yeterli olamadığımı düşündüğüm için kendimi kötü hissettim ve buradan bir yardım çağrısında bulunmak istedim. Sağ duyulu bir yaklaşımla siteyi normal bir düzeye çıkarmama yardımcı olacak güzel bir arkadaş arıyorum. En azından kıymetli vaktini kısa da olsa bana ayırabilecek bir arkadaşımız var mıdır? ( Amaç balığı almak değil balık tutulmasınıda öğretecek bir arkadaş. )

Web Sayfam

wmaraci
reklam

Mrtcn Mrtcn PrismaCSI Kullanıcı
  • Üyelik 06.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Cyber Sec & Project Manager
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 3356
  • Beğeniler 481 / 1986
  • Ticaret 10, (%100)
Sitenizde çok fazla font var, Görseller optimize değil, javascript kaynaklı çok fazla DOM kullanımı mevcut

Bu yavaşlamanın %80 kadarı temadan dolayı.
cuneytsonmez yilmaz70 baykatarsis

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 16.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Eğitmen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 78
  • Beğeniler 20 / 15
  • Ticaret 2, (%100)

Mrtcn adlı üyeden alıntı

Sitenizde çok fazla font var, Görseller optimize değil, javascript kaynaklı çok fazla DOM kullanımı mevcut

Bu yavaşlamanın %80 kadarı temadan dolayı.

Öncelikle yardım sever yorumlarınız için teşekkürler üstat. Lakin temayı satın aldığım yerde örnek temayı açarken pat diye açılıyor. Zaten bu beni baya bir cezbetmişti. Temayı değiştirmek mi gerek yani hocam? Ayrıca tarif ettiğiniz sorunları düzeltmem için bana yardımcı olabileceğiniz bir zaman dilimi mevcut mudur?

Mrtcn Mrtcn PrismaCSI Kullanıcı
  • Üyelik 06.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Cyber Sec & Project Manager
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 3356
  • Beğeniler 481 / 1986
  • Ticaret 10, (%100)

baykatarsis adlı üyeden alıntı

Öncelikle yardım sever yorumlarınız için teşekkürler üstat. Lakin temayı satın aldığım yerde örnek temayı açarken pat diye açılıyor. Zaten bu beni baya bir cezbetmişti. Temayı değiştirmek mi gerek yani hocam? Ayrıca tarif ettiğiniz sorunları düzeltmem için bana yardımcı olabileceğiniz bir zaman dilimi mevcut mudur?

Değiştirmek yerine kodda oynamalar yapmanızı öneririm, bunu yaparkende tema geliştiricisinden yardım almanız sizin açınızdan oldukça önemli.

Bir kaç değişiklik ile düzelebileceğini düşünüyorum. Tabii tam konuya hakim değilim.

birde yilmaz70 hocam göz atıp yorum yapabilir diye düşünüyorum.
yilmaz70

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

zzinan zzinan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek aaa
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad S** Ç**
  • Mesajlar 9
  • Beğeniler 1 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
siteniz için cloudflare kullanmayı denediniz mi? hız konusunda belki faydalı olabilir.

yilmaz70 yilmaz70 Güzel olacak Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3155 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)
Mrtcn aynen katılıyorum.

Tabii ki düzeltilemeyecek kadar kötü değil durum :)

Öncelikle;

https://cros9.yayin.com.tr/http://5.133.182.164:37484/7.html 404 hatası vermekte, düzenlemelisiniz.

Ana sayfa header bölümünü örnek olarak, iletişim sayfanızdaki gibi yapmanızı öneririm. Özellikle mobil açısından dezavantaj yaratıyor çünkü.

http://fatihaltinagac.com/wp-content/uploads/2018/02/fatih-alt%C4%B1na%C4%9Fa%C3%A7-ana-sayfa-arka-plan.jpg bu resim HTTPS olarak düzenlenmelidir ayrıca.

Esas olarak sitede mevcut olan tüm resimlerin tinypng com sitesinde optimize edilerek tekrar siteye yüklenmesi önemli.

Fontlar 575.2 KB alan kaplıyor, tema yapımcısı ile irtibata geçerek bir çözüm bulmalarını isteyebilirsiniz.

Sizin ki yine iyi, daha evelsi gün çalışma yaptığım bir Türk temasında fontlar 1.5 MB alan kaplıyordu, bu son derece berbat bir şey.

Kullandığınız tema dosyaları ayrıca 715 KB. Bu konuda Litespeed cache eklentisi ile css minimize ederek aşabilirsiniz.

Webpatest analizinden baktığım kadarı ile First Byte fena değil. Performans açısından şu an 404 hatası ve resimlerin optimize edilmeyişi görünüyor.

İlk olarak sitenizde mevcut olan cache eklentisini pasif edin. Lazyload eklentisini de pasif edin. Daha sonra resimleri optimize edin.

Son olarak mevcut cache eklentisini (dikkatli bir şekilde) kaldırarak Litespeed Cache eklentisini yükleyin. Eğer Litespeed yüklü ise sadece pasif edin, resimler optimize edildikten sonra gerekli ayarları yapılarak aktif edilir.

Not: Türkiye hedefli ve Türkiye lokasyonda barınan sitelerin Cloudflare kullanması yarar getirmez, aksine bir süre sonra sitede daha çok yavaşlamaya neden olur. Bu yüzden tavsiye etmiyorum.

İyi forumlar herkese.
baykatarsis sworks

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 16.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Eğitmen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 78
  • Beğeniler 20 / 15
  • Ticaret 2, (%100)

yilmaz70 adlı üyeden alıntı

Mrtcn aynen katılıyorum.

Tabii ki düzeltilemeyecek kadar kötü değil durum :)

Öncelikle;

https://cros9.yayin.com.tr/http://5.133.182.164:37484/7.html 404 hatası vermekte, düzenlemelisiniz.

Ana sayfa header bölümünü örnek olarak, iletişim sayfanızdaki gibi yapmanızı öneririm. Özellikle mobil açısından dezavantaj yaratıyor çünkü.

http://fatihaltinagac.com/wp-content/uploads/2018/02/fatih-alt%C4%B1na%C4%9Fa%C3%A7-ana-sayfa-arka-plan.jpg bu resim HTTPS olarak düzenlenmelidir ayrıca.

Esas olarak sitede mevcut olan tüm resimlerin tinypng com sitesinde optimize edilerek tekrar siteye yüklenmesi önemli.

Fontlar 575.2 KB alan kaplıyor, tema yapımcısı ile irtibata geçerek bir çözüm bulmalarını isteyebilirsiniz.

Sizin ki yine iyi, daha evelsi gün çalışma yaptığım bir Türk temasında fontlar 1.5 MB alan kaplıyordu, bu son derece berbat bir şey.

Kullandığınız tema dosyaları ayrıca 715 KB. Bu konuda Litespeed cache eklentisi ile css minimize ederek aşabilirsiniz.

Webpatest analizinden baktığım kadarı ile First Byte fena değil. Performans açısından şu an 404 hatası ve resimlerin optimize edilmeyişi görünüyor.

İlk olarak sitenizde mevcut olan cache eklentisini pasif edin. Lazyload eklentisini de pasif edin. Daha sonra resimleri optimize edin.

Son olarak mevcut cache eklentisini (dikkatli bir şekilde) kaldırarak Litespeed Cache eklentisini yükleyin. Eğer Litespeed yüklü ise sadece pasif edin, resimler optimize edildikten sonra gerekli ayarları yapılarak aktif edilir.

Not: Türkiye hedefli ve Türkiye lokasyonda barınan sitelerin Cloudflare kullanması yarar getirmez, aksine bir süre sonra sitede daha çok yavaşlamaya neden olur. Bu yüzden tavsiye etmiyorum.

İyi forumlar herkese.

Üstat sen ne şahane bir adamsın ! yilmaz70
yilmaz70

kişi bu mesajı beğendi.

yilmaz70 yilmaz70 Güzel olacak Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3155 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)
baykatarsis Estağfirullah, sadece Mrtcn arkadaşın dediklerine ekleme yaptım o kadar.

Nezaketiniz için teşekkürler :)

muhammetdkaya muhammetdkaya WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 638
  • Beğeniler 146 / 136
  • Ticaret 4, (%100)
1.Better WordPress Minify
2.Minify HTML

Bu iki eklentiyi kur bakalım faydası olacak mı

Ripped Ripped Serçe Development Kimlik Onayı
  • Üyelik 20.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek SEO & Software
  • Konum Adana
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 372
  • Beğeniler 94 / 94
  • Ticaret 11, (%100)
Hocam çok fazla css ve JS dosyası çağırılıyor. Hiçbiri optimize değil. Eğer temayı aldığınız yerden destek alamassanız ücretli yardımcı olabilirim. İlk 3 kişiye referans amaçlı %60 indirimli. Ticaret Konum

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al