wmaraci reklam

Wordpress Yüklenen Resimler

8 Mesajlar 680 Okunma
wmaraci reklam

cuhara cuhara WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 31.01.2019
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek ...
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad S** G**
  • Mesajlar 97
  • Beğeniler 34 / 12
  • Ticaret 0, (%0)
Az önce fark ettim makalelerime eklediğim resimleri sistem otomatikman 30-40 tane olarak farklı boyutlarda kayıt etmiş, bunun sebebi sanırım wordpress imagify eklentisi büyük ihtimal ama bu bana çok mantıksız geldi. Sonuç olarak siteyi hızlandırmak için bir resmin boyutunu küçültmek için küçük boyutlu 30-40 tane görsel oluşturmak ne kadar mantıklı, açıkçası bu durum normal mi bilemedim sizlere bir danışmak istedim, sizce ne yapmalıyım ?

SMM Panel, Sosyalyuvam, Bayilik Paneli, En Uygun Panel, Takipçi Paneli
reklam

ocalburakdurmus ocalburakdurmus E-Ticaret Yöneticisi Kullanıcı
  • Üyelik 24.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek E-Ticaret Yöneticisi
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad B** D**
  • Mesajlar 339
  • Beğeniler 0 / 243
  • Ticaret 1, (%100)
Eklentiden olduğuna emin misiniz hocam? Temanızın fonksiyonları ile doğrudan alakalı bir durum da olabilir. Örneğin kullandığınız temada yazıların önizleme resimlerini bir kere slider'da geçiriyordur. Bir kere yazı listeleme, bir kere arama sonuçları, önerilen yazılar gibi yerlerde de gösteriyordur ve bu alanların tamamında farklı görsel boyutları belirlenmiştir. 800x600px bi alan için 1024x768px olan bi resmi göstermek sayfayı yoracağından yüklediğiniz görsel buralardaki alanlara göre tek tek kırpılıyordur. Thumbnail dosyaları normalde 8-15 kadar olur ama fazlası dediğiniz gibi eklenti kaynaklı olabilir. Sunucudaki inode ve disk alanını zorlasa da sayfayı bir nebze rahatlatacak bir işlemdir.
cuhara

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 31.01.2019
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek ...
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad S** G**
  • Mesajlar 97
  • Beğeniler 34 / 12
  • Ticaret 0, (%0)

ocalburakdurmus adlı üyeden alıntı

Eklentiden olduğuna emin misiniz hocam? Temanızın fonksiyonları ile doğrudan alakalı bir durum da olabilir. Örneğin kullandığınız temada yazıların önizleme resimlerini bir kere slider'da geçiriyordur. Bir kere yazı listeleme, bir kere arama sonuçları, önerilen yazılar gibi yerlerde de gösteriyordur ve bu alanların tamamında farklı görsel boyutları belirlenmiştir. 800x600px bi alan için 1024x768px olan bi resmi göstermek sayfayı yoracağından yüklediğiniz görsel buralardaki alanlara göre tek tek kırpılıyordur. Thumbnail dosyaları normalde 8-15 kadar olur ama fazlası dediğiniz gibi eklenti kaynaklı olabilir. Sunucudaki inode ve disk alanını zorlasa da sayfayı bir nebze rahatlatacak bir işlemdir.

Açıkçası bu konuda pek bilgim yok, ben görünce direk olarak eklentiden dolayı olabileceğini düşünmüştüm.

Bu konu hakkında nasıl bir yol izlememi önerirsiniz hocam, temayı veya eklentiyi (sorun hangisinden kaynaklanıyor öğrendikten sonra) kaldırmalımıyım, yoksa bu şekilde devam mı etmeliyim sizce ? :confused:

ocalburakdurmus ocalburakdurmus E-Ticaret Yöneticisi Kullanıcı
  • Üyelik 24.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek E-Ticaret Yöneticisi
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad B** D**
  • Mesajlar 339
  • Beğeniler 0 / 243
  • Ticaret 1, (%100)
Temaların çoğunda bu özellik vardır. Tabii ki genelleme yapmak yanlış olur. Eğer tema bu özelliği sunuyor ise her zaman dediğimiz gibi eklenti ile sistemi yormaya gerek yok. Üstelik bazı eklentiler sadece varlığı ile sistemi yormak yerine yaptığı işlem sırasında ve sonucunda kaynakları daha fazla tüketmektedir. Kişisel tavsiyem, temanız bu özelliğe sahip ise eklentiyi devre dışı bırakıp tüm kalıntılarını temizleyin. (Eski görseller çok yer kaplamıyor ise kalabilir. Sadece veritabanı kalıntılarını temizleyin yeter.) Eklentiyi tamamen kaldırıp temizledikten sonra resimleri optimize etme faydalı bir hamle olabilir. Sayfa hızı seo bakımından çok önemli. Tüm bu yazdıklarım da doğrudan Seo'nuzu olumlu etkileyecektir. Ne kadar iyi seo o kadar çok ziyaretçi...
cuhara

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci

wpuzman wpuzman WordPress Developer Kullanıcı
  • Üyelik 13.01.2017
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad B** M**
  • Mesajlar 2773
  • Beğeniler 293 / 949
  • Ticaret 33, (%100)
10 tane vs anlarım da 30-40 fazla geldi bana.
cuhara

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 31.01.2019
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek ...
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad S** G**
  • Mesajlar 97
  • Beğeniler 34 / 12
  • Ticaret 0, (%0)

ocalburakdurmus adlı üyeden alıntı

Temaların çoğunda bu özellik vardır. Tabii ki genelleme yapmak yanlış olur. Eğer tema bu özelliği sunuyor ise her zaman dediğimiz gibi eklenti ile sistemi yormaya gerek yok. Üstelik bazı eklentiler sadece varlığı ile sistemi yormak yerine yaptığı işlem sırasında ve sonucunda kaynakları daha fazla tüketmektedir. Kişisel tavsiyem, temanız bu özelliğe sahip ise eklentiyi devre dışı bırakıp tüm kalıntılarını temizleyin. (Eski görseller çok yer kaplamıyor ise kalabilir. Sadece veritabanı kalıntılarını temizleyin yeter.) Eklentiyi tamamen kaldırıp temizledikten sonra resimleri optimize etme faydalı bir hamle olabilir. Sayfa hızı seo bakımından çok önemli. Tüm bu yazdıklarım da doğrudan Seo'nuzu olumlu etkileyecektir. Ne kadar iyi seo o kadar çok ziyaretçi...

Cevaplarınız için teşekkür ederim hocam, ben bir tema yapımcım ile görüşeyim o zzaman gerekli bilgiyi ondan alabilirim :).

• Üyelik 31.01.2019
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek ...
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad S** G**
  • Mesajlar 97
  • Beğeniler 34 / 12
  • Ticaret 0, (%0)

wpuzman adlı üyeden alıntı

10 tane vs anlarım da 30-40 fazla geldi bana.

hocam isterseniz link atim bakın, bende şaşırdım ilk gördüğümde :confused:

enerjiveguc enerjiveguc Wordpress Destek Kullanıcı
  • Üyelik 28.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 52 / E
  • Meslek Street Engineer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 5152
  • Beğeniler 2185 / 2187
  • Ticaret 0, (%0)
cuhara
Aynı Eklentiyi birden çok kez kurduysan ve arşivi temizlemediysen o kadar çok resim olması normaldir. Aynı ölçekli resimden kaç tane var ona bakmalısın, o zaman eklentiyi kaç kere kurduğun ortaya çıkar. :)
halilkirtas20

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al