wmaraci reklam

En hızlı - Hafif - SEO Dostu Tema Önerisi?

20 Mesajlar 2.315 Okunma
wmaraci reklam

Mfa95 Mfa95 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 06.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 128
  • Beğeniler 83 / 30
  • Ticaret 0, (%0)
Selamun aleykum.
Bir web sitesi üzerinde uğraşıyorum şuanda. Biraz daha haber tarzında, birkaç yazarın olduğu bir site olacak inşallah. En hızlı, hafif, SEO dostu bir tema arıyorum. İngilizce - Türkçe ulaşabildiğim bütün içerikleri tüketim ama beklentimi karşılayan bir tema bulamadım. Genelde reklam içerikler tabiki tarafsız yaklasamiyorlar.

Newspaper ve Publisher güzel temalar fakat çok ağır ve gereksiz özellikler var, boombox kalitesiz bir kod yapısı var gibi geldi optimizasyon sıkıntısı var, schema tema hızlı evet ama fazlasıyla sade.l blog tarzında. Birçok tema denedim testlerine baktım tek tek gtmetrix, pagespeed, pingdom vb... Sociallyviral teması da hızlı ama blog tarzında.

Bir blog temasını haber tarzında çok yazarlı bir siteye dönüştürebilir miyim? Veya hızlı hafif SEO dostu bir haber teması var mı? Konsept gereği bana en uygun haber/magazin/viral temalar uyuyor ama genelde bunlarda da aşırı gereksiz özellikler ve tercihler sisteme yük bindiriyor. Yardımcı olabilir misiniz? Tavsiye bekliyorum inşallah

SMM Panel, Sosyalyuvam, Bayilik Paneli, En Uygun Panel, Takipçi Paneli
reklam

gaometri gaometri WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Diyarbakır
  • Ad Soyad R** S**
  • Mesajlar 491
  • Beğeniler 178 / 179
  • Ticaret 4, (%100)
Ücretli tema istiyorsan eğer sana tema önerisinde bulunayım. Bu tema oldukça güzel ve kullanışlı bakmanı isterim.

http://x.co/6nSqP
Mfa95

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 06.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 128
  • Beğeniler 83 / 30
  • Ticaret 0, (%0)
Hocam baktım temaya fena değil. Görünüş olarak da iyi, hız değerleri de fena değil. Bir değerlendirme yaparım inşallah.

Başka önerilere de açığım :)
gaometri

kişi bu mesajı beğendi.

yilmaz70 yilmaz70 Güzel olacak Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3155 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)
Açıkçası Newspaper tema oldukça geniş kapsamlıdır. Ağır çalıştığını söyleyenlere denk geldiğimde şaşırıyorum aslında. Çünkü mobil versiyonu ve amp uyumu konusunda problemsiz tek tema diyebilirim. Performans açısından ben hiç sıkıntı yaşamadım.

İlla alternatif olsun diyorsanız, geçenlerde Diginex denk geldim. Size özel bir demo talebi bulunup inceleyebilirsiniz.

wmaraci

charisma7171 charisma7171 www.webmasterrehberi.com Kullanıcı
  • Üyelik 03.11.2017
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek bilgisayar programcılığı
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 157
  • Beğeniler 9 / 41
  • Ticaret 6, (%100)
Jnews temasıda var hocam lınkten demolara bakabılırsınız sıze uyar ıse https://jnews.io/landing/

Webmaster Rehberi: www.webmasterrehberi.com

• Üyelik 06.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 128
  • Beğeniler 83 / 30
  • Ticaret 0, (%0)

yilmaz70 adlı üyeden alıntı

Açıkçası Newspaper tema oldukça geniş kapsamlıdır. Ağır çalıştığını söyleyenlere denk geldiğimde şaşırıyorum aslında. Çünkü mobil versiyonu ve amp uyumu konusunda problemsiz tek tema diyebilirim. Performans açısından ben hiç sıkıntı yaşamadım.

İlla alternatif olsun diyorsanız, geçenlerde Diginex denk geldim. Size özel bir demo talebi bulunup inceleyebilirsiniz.

Çok hoşuma gitmedi hocam tema ilginiz için teşekkürler. Hız değerleride çok iyi degil.
Newspaper teması evet güzel görünümlü ve güzel kodlanmış bir tema 3mb yükle 1.90 saniyede filan yüklenebiliyor. Değerleri güzel fakat sorunları da yok değil maalesef. Çok yüklü bir tema, çok özellik var gereksiz yük yapıyor. Css dosyası yanlış hatırlamıyorsam 50.000 satır kod vardı bu çok fazla ve gecenlerde 10.000 satir gereksiz kodu silmiştim. Özelleştirme de sıkıntı hocam kodlara bir giriyorsun her satışa adamlarin imzası var. Kendi kutuphanelerinden çağırıyorlar. Baya bir kurcalamak gerekiyor kodları. Gereksiz çok özellik var ben kullanmiyorum ama onları sorguluyor fazla yük biniyor boş yere. Ben dediğim gibi hafif hızlı bir tema arıyorum.

Newspaper mobil temasında kullandığım eklentilerle sorun yaşıyor. Bazı yazıları ciftliyor. Özellikle anasayfası çok basit hale geliyor vb... Benim en büyük sıkıntım menü ve arama menüsü. Aşırı hantal girdiğim bütün sitelerde de böyle. Optimizasyonla ugrasinca sorun çıkartıyor menüler bunaldım o yüzden :)

• Üyelik 06.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 128
  • Beğeniler 83 / 30
  • Ticaret 0, (%0)

charisma7171 adlı üyeden alıntı

Jnews temasıda var hocam lınkten demolara bakabılırsınız sıze uyar ıse https://jnews.io/landing/

Baktım hocam tema fena değil hız testlerinde de fena olmayan sonuçlar verdi. Gtmetrix yslow da Dom Element sorunu filan var ama.
Mükemmeli bulmaya çalışıyorum :) Hızlı - Hafif kaliteli kodlanmış bir tema inşallah. Oneriniz icin teşekkürler.
Başka önerilere de açığım

yilmaz70 yilmaz70 Güzel olacak Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3155 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)

Mfa95 adlı üyeden alıntı

Çok hoşuma gitmedi hocam tema ilginiz için teşekkürler. Hız değerleride çok iyi degil.
Newspaper teması evet güzel görünümlü ve güzel kodlanmış bir tema 3mb yükle 1.90 saniyede filan yüklenebiliyor. Değerleri güzel fakat sorunları da yok değil maalesef. Çok yüklü bir tema, çok özellik var gereksiz yük yapıyor. Css dosyası yanlış hatırlamıyorsam 50.000 satır kod vardı bu çok fazla ve gecenlerde 10.000 satir gereksiz kodu silmiştim. Özelleştirme de sıkıntı hocam kodlara bir giriyorsun her satışa adamlarin imzası var. Kendi kutuphanelerinden çağırıyorlar. Baya bir kurcalamak gerekiyor kodları. Gereksiz çok özellik var ben kullanmiyorum ama onları sorguluyor fazla yük biniyor boş yere. Ben dediğim gibi hafif hızlı bir tema arıyorum.

Newspaper mobil temasında kullandığım eklentilerle sorun yaşıyor. Bazı yazıları ciftliyor. Özellikle anasayfası çok basit hale geliyor vb... Benim en büyük sıkıntım menü ve arama menüsü. Aşırı hantal girdiğim bütün sitelerde de böyle. Optimizasyonla ugrasinca sorun çıkartıyor menüler bunaldım o yüzden :)

Litespeed cache, Velocity ile bu sorunları rahatlıkla aşabiliyorsunuz.

Mükemmel bir tema bulmak biraz zordur kısacası:) Newsmag biraz daha hafiftir Newspaper 'a göre. İsterseniz bir de onu inceleyin detaylı olarak. Eklentileri daha az, bu yüzden daha rahat olabiliyor.

Not: Son wp güncelleme sonrası analizlere göre bazı ayarları tekrar yapmak gerekiyor bu arada, konuyu okuyan arkadaşlar açısından belirtmek istedim.
Mfa95

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 06.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 128
  • Beğeniler 83 / 30
  • Ticaret 0, (%0)
Evet hocam cache eklentilerini de denedim testlerde ama bilmiyorum özellikle menüler çok hantal. CSS dosyası kabarık. Tema çok kaliteli kodlanmış ama benim açımdan çok kötü yönleri de var.
Bu arada newsmag'i da denemistim fakat newspaper kodlarına göz gezdirirken bir çok dosyada tema ismini sorgulayan koşullar vardı. Newspaper'sa şunu yap, newsmag'sa şunu yap diye. Adamlar ortak dosya kullanıyor galiba. Benim rastladığım bir cok kod vardı böyle. Tek dosyadan iki tema yapmışlar galiba. Kendi newspaper vs newsmag karşılaştırmasında da hatri sayılır bir fark belirtmemişler

krm krm Kerem Kullanıcı
  • Üyelik 31.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek gezgin
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad K** S**
  • Mesajlar 309
  • Beğeniler 55 / 124
  • Ticaret 2, (%100)
http://diythemes.com/
Mfa95

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al