wmaraci reklam

Eğitim teması önerileri ve fikirlerinizi bekliyorum.

3 Mesajlar 503 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

ZeNHaR ZeNHaR WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 31.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 45 / E
  • Meslek Memur
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** A**
  • Mesajlar 171
  • Beğeniler 6 / 29
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba arkadaşlar, Tema tavsiyesi ve ayrıca fikir alışverişi yapmak için konu açtım. Bu iş ile ilgili bilgisi olan arkadaşların fikir vermesini rica ediyorum.

Konuyu tam olarak anlatmak istiyorum ki, önerileriniz de ona göre şekillensin.

Şimdilik 17 öğretmen arkadaşımız ile birlikte daha sonraları sayı kesinlikle artacaktır bir site yapmayı düşünüyoruz.

Herkes kendi dalında siteye ders notları girecek. Girilecek veriler yazı ve video formatında ağırlıklı olacak. Yani resim çok çok az olacak.

Ancak verileri sadece ben gireceğim. Yani site ile ben ilgileneceğim. Diğer arkadaşlarımız siteye bir yazı gönder paneli ile yada mail ile verilerini gönderecekler bende düzenleyip sitede yayına alacağım.

Ancak bu site aynı zamanda arkadaşlar için birer CV niteliğinde olacak. Her öğretmenin yazısından aynı öğretmenin diğer yazılarına da ulaşılabilir olması gerekiyor. Yani bir öğrenci bir öğretmeni kolayca takip edebilmeli. O öğretmene puan verebilmeli, değerlendirebilmeli, yorum yapabilmeli. Aynı şekilde o gün girmiş olduğu derse de puan verebilmeli, değerlendirebilmeli, yorum yapabilmeli.

Bir çok konu bir defada tek bir yazı da anlatılamayacağı için bölümlere öğrenci kolayca ulaşabilmeli.

Genel olarak ise son yorumlar(sorular) kolayca her siteye giren tarafından görülebilmeli.

Kategori ağacı olmalı ama kategori sayısı çok fazla olacak kolay bir erişim olmalı. Şöyle ki

• Matematik

• A Öğretmeni

[INDENT]

1. A Konusu

2. B Konusu

3. C Konusu

[/INDENT]

• B Öğretmeni

[INDENT]

1. A Konusu

2. B Konusu

3. C Konusu

[/INDENT]

• Fizik, Edebiyat, .....

Aynı şekilde devam edecek

Aslında düşüncelerim elbette çok daha fazla ama sıkmamak adına burada bitirip sizden fikir edinmek istiyorum.

Bu tarz bir tema elbette ücretli olacaktır ama maalesef herkes bu fikre çok sıcak bakmasına rağmen kesinlikle sonuna kadar demelerine rağmen cebinden bir kuruş çıkarmak istemiyor. Bu sebeple iş yükü ve maddiyat tamamen bana yüklenileceğinden tavsiyelerde buna göre olursa sevinirim.

İlk bir sene bende bir şey beklemiyorum, belki sonraki sene sadece adsense site gelirlerini karşılar daha sonraki sene ise bir şeyler yapmaya başlayabiliriz diye düşünüyorum.

wmaraci
reklam

enerjiveguc enerjiveguc Wordpress Destek Kullanıcı
  • Üyelik 28.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 52 / E
  • Meslek Street Engineer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 5152
  • Beğeniler 2185 / 2187
  • Ticaret 0, (%0)
Dersler ANA KATEGORİ Öğretmenler ALT KATEGORİ Konular ise YAZI olacak.

MATEMATİK TÜRKÇE FİZİK
1. ÖĞR 1. ÖĞR 1.ÖĞR
2. ÖĞR 2. ÖĞR 2. ÖĞR

MATEMATİK>1.ÖĞR>1. KONU
MATEMATİK>1.ÖĞR>2. KONU

TÜRKÇE>1.ÖĞR>1. KONU ................ şeklinde bir şablon yapılabilir.

Tema olarak incelediğiniz yada örnek göstereceğiniz bir wordpress teması varsa kaynak olarak değerlendirilip sonuca hızlı bir şekilde gidilmesi kolay olur.
KOnulara ve Öğretmenlere YILDIZ verme ile puanlama yapabileceğiniz eklentiler mevcut. Bazı temalarda ise entegre vaziyette bulabilirsiniz. Haricen eklenti ağırlığına gerek duymadan kullanabilirsiniz.
Bir çok BLOG temalarını kullanabilirsiniz. Şekillendirme elinizde olacak.
Örnek bir tema olarak inceleyebilirsiniz.

UNILEARN - Education and Courses Wordpress Theme

ZeNHaR ZeNHaR WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 31.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 45 / E
  • Meslek Memur
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** A**
  • Mesajlar 171
  • Beğeniler 6 / 29
  • Ticaret 0, (%0)

enerjiveguc adlı üyeden alıntı

Dersler ANA KATEGORİ Öğretmenler ALT KATEGORİ Konular ise YAZI olacak.

MATEMATİK TÜRKÇE FİZİK
1. ÖĞR 1. ÖĞR 1.ÖĞR
2. ÖĞR 2. ÖĞR 2. ÖĞR

MATEMATİK>1.ÖĞR>1. KONU
MATEMATİK>1.ÖĞR>2. KONU

TÜRKÇE>1.ÖĞR>1. KONU ................ şeklinde bir şablon yapılabilir.

Tema olarak incelediğiniz yada örnek göstereceğiniz bir wordpress teması varsa kaynak olarak değerlendirilip sonuca hızlı bir şekilde gidilmesi kolay olur.
KOnulara ve Öğretmenlere YILDIZ verme ile puanlama yapabileceğiniz eklentiler mevcut. Bazı temalarda ise entegre vaziyette bulabilirsiniz. Haricen eklenti ağırlığına gerek duymadan kullanabilirsiniz.
Bir çok BLOG temalarını kullanabilirsiniz. Şekillendirme elinizde olacak.
Örnek bir tema olarak inceleyebilirsiniz.

UNILEARN - Education and Courses Wordpress Theme

Kategori mantığı evet bu şekilde mantıklı öneriniz için teşekkür ederim. Ama vermiş olduğunuz örnek tema maalesef hiç kafama yatmadı. İsteğime uygun tema zaten henüz keşfedemedim. Aslında daldan dala atlarken keşfettiğim istediğim özelliklere en yakın tema
https://themeforest.net/item/madara-wordpress-theme-for-manga/20849828
ama buda bir eğitim konulu siteye hiç uygun değil gibi.
Konu hakkında her türlü öneriye açığım.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al