wmaraci reklam

Ücretsiz WordPress Haber Teması *Responsive* [DaimaHaber v2.2]

9 Mesajlar 1.856 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

sametweb sametweb WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek software developer
  • Konum ABD
  • Ad Soyad S** M**
  • Mesajlar 615
  • Beğeniler 52 / 196
  • Ticaret 1, (%100)
Temaya yaptığım son güncelleme ile birlikte responsive desteği de eklendi. Blogumdaki yazıyı aynen aktarıyorum.

Temanın kullanımıyla ilgili detaylar için şu adresteki PDF dosyasından yararlanabilirsiniz. İlk kullananlar için biraz kafa karıştırıcı olabilir ancak WordPress hakkında temel bilgi sahibi olanlar temanın kullanımını kolayca kavrayacaklardır.

Temada bir takım değişiklikler oldu haliyle. Bunlardan kısaca bahsetmek istiyorum.

Yeni eklenen özelliklerden bahsedeyim önce.

Temamız artık mobil cihazlara uyumlu, yani responsive! Tablet gibi daha geniş ekranlı fakat bilgisayardan daha küçük ekranlı cihazlar için bir destek söz konusu değil. Yalnızca cep telefonları destekleniyor. Bunun sebebi ise şu: Responsive desteği için aslında bootstrap sistemini kullanmam gerekiyordu. Ancak bu temayı bootstrap sistemine uygun hale getirmek temayı baştan aşağı düzenlemek anlamına geleceğinden bir takım CSS düzenlemeleri yaptım ve en azından cep telefonlarına uyumlu hale getirdim. Bundan sonraki geliştirme büyük ihtimalle temanın baştan aşağı elden geçirilip bootstrap sistemiyle her türlü mobil cihaza uyumlu hale getirilmesi olacak. Ancak o zamanın gelmesine henüz biraz daha var. 🙂

Diğer bir değişiklik ise, tekil haber sayfalarındaki yorum bölümünü artık yan menüde gösterebilirsiniz. Bu değişiklik aslında uzun süredir aklımdaydı. Kullanıcı etkileşimine önem veren haber siteleri için kullanıcıların kolay yorum yapabilmeleri ve bu yorumların göz önünde olması önemlidir. Haber metninin altında kalan bir yorum bölümünden ziyade haberle aynı seviyede duran bir yorum bölümü kullanıcılar için daha çekici gelecektir diye düşünüyorum. Sonuçları göreceğiz.

Anasayfadaki bileşenlerde iki adet seçeneğimize yeni bir tane daha eklendi: İki resimli haberler şablonu. Bu şablonla birlikte temamız görsel anlamda daha zengin bir haber listeleme imkanı sunuyor.

Eklenen yeni bir başka özellik sayesinde ise yan menü yani sidebar bölümünde kategori haberlerini küçük resimleriyle birlikte listeleyebiliyoruz.

Yeni eklenenler bu kadar. Bir de mevcut temada yapılan değişiklikler söz konusu.

Mesela artık kategori sayfalarında slider seçeneğimiz olmayacak. Yalnızca o kategoriye eklenen haberlerin listesini görüyor olacağız. WordPress ve kodlama bilgisi olanlar eski sürümden bu özelliği kullanmaya devam edebilirler. Temanın yeni güncellemesinde kategori sayfasını da anasayfa gibi dinamik yapmayı planlıyorum, bakalım zaman neyi gösterecek.

Sosyal medya butonları değiştirildi. Artık daha sade ve daha geniş bir sosyal medya paylaşım butonları mevcut. Ayrıca mobil cihazlar için Whatsapp üzerinden paylaşma butonu da var.

Yazı tipimiz de artık Arial olarak değiştirildi. Ayrıca haber okuma sayfasındaki karakter boyutu büyütüldü. Bütün büyük haber sitelerinde benimsenen de bu: daha büyük karakterlerle okuyucuya daha rahat bir okuma deneyimi sunmak.

Tekil yazı sayfasının stili de değiştirildi. Haberlerin altına benzer haberler bölümü eklendi.

Tablo kenarlıkları gözüme çirkin gelmeye başlamıştı onlar artık yok.

Header bölümünün renkleri ve sitenin genel boyutunu aşan genişliği düzenlendi.

İkiden fazla resim eklediğinizde kendiliğinden yazıyı galeri olarak gösteren sistem artık yok. Temada galeri seçeneği kaldırıldı.

Footer düzeni artık bileşenlerden yapılabiliyor. Elle footer.php düzenleme derdine son!

Genel olarak temada yapılan düzenlemeler bunlar. Temanın kullanımıyla ilgili yukarıda verdiğim PDF’e göz atmayı unutmayın.

Ayrıca görüşleriniz ve önerileriniz benim için değerli. Lütfen yorumlarınızı esirgemeyiniz.

Tema indirme linki: Buradan

Demo adresi: www.daimahaber.com

Orijinal yazı adresi: http://www.samet.web.tr/guncelleme-daimahaber-v2-2-ucretsiz-wordpress-haber-temasi.html
steel

kişi bu mesajı beğendi.

React Dersleri YouTube Kanalı
https://www.youtube.com/c/reactdersleri
wmaraci
reklam

BocekBasi BocekBasi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Sıradan
  • Konum Kahramanmaraş
  • Ad Soyad S** T**
  • Mesajlar 2842
  • Beğeniler 374 / 374
  • Ticaret 30, (%100)
Elinize sağlık hocam güzel görünüyor.
sametweb

kişi bu mesajı beğendi.

Heuristic Heuristic Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 04.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Web Hacking, Exploits/Vuln.
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 4777
  • Beğeniler 1139 / 2068
  • Ticaret 297, (%99)
Elinize sağlık.
sametweb

kişi bu mesajı beğendi.

RedFoX RedFoX WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Muhasebe
  • Konum Bolu
  • Ad Soyad L** İ**
  • Mesajlar 106
  • Beğeniler 29 / 35
  • Ticaret 0, (%0)
Sitenizde virüs var Avast uyarı veriyor

mudurnugundem.com
wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

Activist Activist Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 30.09.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Patron
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** T**
  • Mesajlar 208
  • Beğeniler 57 / 89
  • Ticaret 1, (%100)
Elinize sağlık , güzel tema.

emrekirbiz emrekirbiz WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Web Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 311
  • Beğeniler 28 / 63
  • Ticaret 0, (%0)
Sitenizde virüs var hocam.

KadirHames

kişi bu mesajı beğendi.

BurakGamsiz BurakGamsiz WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Bilgisayar Programcılığı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** G**
  • Mesajlar 156
  • Beğeniler 46 / 29
  • Ticaret 0, (%0)
temayı yükledim zip ile siteme atarken

Paket yüklenemedi. Tema style.css stil dosyası içermiyor

hatası alıyorum

fulltimeonline fulltimeonline WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.02.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek üniversite öğrencisi
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad O** Ö**
  • Mesajlar 278
  • Beğeniler 49 / 45
  • Ticaret 1, (%100)
Elinize sağlık mesajım bulunsun

tahatr tahatr WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek İş Platformu
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad T** D**
  • Mesajlar 823
  • Beğeniler 132 / 131
  • Ticaret 37, (%97)
Linkler kırık

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al