wmaraci reklam

Web Tasarımda Seo

10 Mesajlar 1.201 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

HasanSorumli HasanSorumli Finali Zaten Biliyoruz, Senaryo Hoşumuza Gidiyor. Kullanıcı
  • Üyelik 26.12.2016
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Uluslararası Ticaret
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad H** S**
  • Mesajlar 1151
  • Beğeniler 127 / 327
  • Ticaret 7, (%100)
Selamlar arkadaşlar

Benim sorum şu tema yapıyorum wordpress ve yeni olduğum için temada seo açısından nelere dikkat etmeliyim h tagları olsun resimler olsun beni aydınlatırmısınız :)
zirvesunucum

kişi bu mesajı beğendi.

Parasız düşünür; ama paralı iki misli düşünür. - Mihayloviç Dostoyevski
wmaraci
reklam

negiu negiu WM olmaya çalışıyoruz Kullanıcı
  • Üyelik 17.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Fizyoterapist
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad F** U**
  • Mesajlar 526
  • Beğeniler 2 / 183
  • Ticaret 0, (%0)
Hocam eklentilere uyumlu responsive, göze hitap eden temiz bir iskelet çıkarın. Eklentiler gerisini hallediyor zaten ^^
Cononical url, resim alt etiketi, otomatik boyutlandırma, yazı başlığını h1 ile girmek, seo uyumlu url yapısı, sosyal medya entegrasyonu, site yükleme hızı vs.
En güzeli SEO uyumlu temaların birkaçına göz atın oralardan yardırırsınız ^^
zirvesunucum HasanSorumli

kişi bu mesajı beğendi.

GokhanKara GokhanKara Whatsappla.com Kullanıcı
  • Üyelik 17.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad G** K**
  • Mesajlar 1421
  • Beğeniler 760 / 545
  • Ticaret 21, (%100)

negiu adlı üyeden alıntı

Hocam eklentilere uyumlu responsive, göze hitap eden temiz bir iskelet çıkarın. Eklentiler gerisini hallediyor zaten ^^
Cononical url, resim alt etiketi, otomatik boyutlandırma, yazı başlığını h1 ile girmek, seo uyumlu url yapısı, sosyal medya entegrasyonu, site yükleme hızı vs.
En güzeli SEO uyumlu temaların birkaçına göz atın oralardan yardırırsınız ^^

Eklentilere neden bağlı kalıyor tema ?
Temel seo kurallarına uygun olması sonrasında sadece ihtiyacınız olabilecek tek seo eklentisi var o da Yoast ..

Yönlendirme ya da bilgi verirken biraz düşünelim.
HasanSorumli

kişi bu mesajı beğendi.

Profesyonel Tasarım & Wordpress Tema / Eklenti hizmeti - http://whatsappla.com/@gokhankaraofficial

• Üyelik 17.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Fizyoterapist
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad F** U**
  • Mesajlar 526
  • Beğeniler 2 / 183
  • Ticaret 0, (%0)
GokhanKara Sağlam bir iskelet kurduktan sonra eklentilere uyumlu olması temanın daha esnek olmasını ve eklentilerin de çoğunun güncel tutulması dolayısıyla temanızın da güncel kalmasına vesile olur. Ben zaten tema eklentilere bağlı kalsın diye bir şey demedim. Eklentilere uyumlu, temiz sağlam bir iskeleti olsun dedim. En çok satan temalara bir göz atın isterseniz, demek istediğimi anlarsınız diye temenni ediyorum. Madem wordpress tema,plugin yazımı yapıyorsunuz keşke arkadaşa bilgi vererek yardımcı olsaydınız da biz de arada bilgi sahibi olmuş olsaydık.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 17.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad G** K**
  • Mesajlar 1421
  • Beğeniler 760 / 545
  • Ticaret 21, (%100)

negiu adlı üyeden alıntı

GokhanKara Sağlam bir iskelet kurduktan sonra eklentilere uyumlu olması temanın daha esnek olmasını ve eklentilerin de çoğunun güncel tutulması dolayısıyla temanızın da güncel kalmasına vesile olur. Ben zaten tema eklentilere bağlı kalsın diye bir şey demedim. Eklentilere uyumlu, temiz sağlam bir iskeleti olsun dedim. En çok satan temalara bir göz atın isterseniz, demek istediğimi anlarsınız diye temenni ediyorum. Madem wordpress tema,plugin yazımı yapıyorsunuz keşke arkadaşa bilgi vererek yardımcı olsaydınız da biz de arada bilgi sahibi olmuş olsaydık.

Söylediğiniz şey eklentilere bağlı kalarak tema yapmayı izah ediyor. En azından ben böyle anladım.

Wordpress anlatılacak bir şey değil. Önce alt yapısını anlamak ve en az giriş ve orta seviye PHP bilgisi gerektiren bir işlemdir.

Ben bir çok fonksiyonu araştırmalarım sonucu buldum ve geliştirdim. Araştırmak yazılımcı olmanın en temel ruhudur.

Hayatımda kimseye bilgi vermedim çünkü ne biliyor, ne öğrenmek istiyor bu benim değil kişinin içerisinde bulunduğu durumdur.

Linklerimi bırakayım neyi ne kadar bildiğimi, ne demek istediğimi belki daha iyi anlayabilirsiniz.

https://profiles.wordpress.org/gokhankara
https://themeforest.net/user/gokhankara/portfolio

Profesyonel Tasarım & Wordpress Tema / Eklenti hizmeti - http://whatsappla.com/@gokhankaraofficial

• Üyelik 17.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Fizyoterapist
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad F** U**
  • Mesajlar 526
  • Beğeniler 2 / 183
  • Ticaret 0, (%0)
GokhanKara İyi güzel hoş da wordpress temanızı göremedim. Forumun temel amaçlarından biri de bilgi alış-verişidir, yanlış bilmiyorsam. Her şeyi tek tek açıklayın diyen yok, kaynak tavsiyesinde bulunabilirsiniz ya da kendi izlediğiniz yoldan bahsedebilirsiniz.
Buyrun;

https://themeforest.net/popular_item/by_category?category=wordpress

Çok satanlar. Çoğu sağlam iskelet üzerine kurulmuş eklenti uyumlu temalardır.
İnatla beni anlamaya çalışmaktan uzaklaşmayın. Bildiğinizi paylaşmak bilginizi azaltmaz.

• Üyelik 17.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad G** K**
  • Mesajlar 1421
  • Beğeniler 760 / 545
  • Ticaret 21, (%100)

negiu adlı üyeden alıntı

GokhanKara İyi güzel hoş da wordpress temanızı göremedim. Forumun temel amaçlarından biri de bilgi alış-verişidir, yanlış bilmiyorsam. Her şeyi tek tek açıklayın diyen yok, kaynak tavsiyesinde bulunabilirsiniz ya da kendi izlediğiniz yoldan bahsedebilirsiniz.
Buyrun;

https://themeforest.net/popular_item/by_category?category=wordpress

Çok satanlar. Çoğu sağlam iskelet üzerine kurulmuş eklenti uyumlu temalardır.
İnatla beni anlamaya çalışmaktan uzaklaşmayın. Bildiğinizi paylaşmak bilginizi azaltmaz.

Ben sizinle s*d*k yarıştıramam kusura bakmayın, ben ne yazdığımı biliyorum. Siz tüm eklentilerle uyum sağlayacak bir alt yapı kur dediniz ben de ihtiyaç olabilecek hemen hemen bir çok şeyi direk temaya uyumlu yazması daha doğru olur formatında bir açıklama yaptım.

Bir art niyetim yokken hala bana " Wordpress temanızı göremedim " derseniz sizi link yığınına boğarım. Burada ne kendimi ne işlerimi reklam etmiyorum. Örnek verdiğiniz sitede geliştiriciyim zaten. Wordpress.org linkimi wordpress'in codexi yani çekirdeğine uygun kod yazma bilgimin olduğunu göstermek içindi.

Şayet bildiklerimi paylaşmayı prensip haline getirdiğim için bir blog sitem var. Siz de yer imlerinize ekleyin bildiklerimden siz de faydalanın.

• Üyelik 17.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Fizyoterapist
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad F** U**
  • Mesajlar 526
  • Beğeniler 2 / 183
  • Ticaret 0, (%0)
Hâlâ beni anlamamakta ısrar etmeniz takdir edilesi. Üstün bilgilerinizden faydalanmak için hemen listeme ekliyorum bloğunuzu. Hayatında kimseye bilgi vermeyip, blogunuzda mükemmel bilgilerinizi paylaştığınız için teşekkürler. GokhanKara Benimle bir şeylerinizi yarıştırmadığınız için de ayrıca teşekkür ederim.
Arestr krm

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 17.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad G** K**
  • Mesajlar 1421
  • Beğeniler 760 / 545
  • Ticaret 21, (%100)

negiu adlı üyeden alıntı

Hâlâ beni anlamamakta ısrar etmeniz takdir edilesi. Üstün bilgilerinizden faydalanmak için hemen listeme ekliyorum bloğunuzu. Hayatında kimseye bilgi vermeyip, blogunuzda mükemmel bilgilerinizi paylaştığınız için teşekkürler. GokhanKara Benimle bir şeylerinizi yarıştırmadığınız için de ayrıca teşekkür ederim.

BİLGİ VERMEK ile BİLGİ PAYLAŞMANIN ne demek olduğunu anladığınızda bana özelden yazabilirsiniz.

Başarılar dilerim.

SefaCanDemir SefaCanDemir Front-End Developer Kullanıcı
  • Üyelik 10.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Front-End Developer
  • Konum Adana
  • Ad Soyad S** D**
  • Mesajlar 1345
  • Beğeniler 234 / 472
  • Ticaret 12, (%100)
W3 standartları uymanız gerekmekte. Örnek vermek gerekirse bir post sayfasında makale alanını
etiketi içerisine almak yanlış bir etiketlemedir.
etiketi içerisine alınmalıdır. Ve bu etiket içerisindeki paragrafların ise

etiketi içerisinde bulunması gerekir. Header dahi diğer tüm bölümleri section etiketi içerisine almanız gerekir. Buna benzer bir çok kural bulunmaktadır.

W3 standartlarını yerine getirdiğiniz de zaten seo uyumlu bir tasarım yapmış olursunuz. GokhanKara abimin de dediği gibi Yoast vb seo eklentileri dışında her hangi bir eklentiye ihtiyaç yoktur.

Verdiğim örnekler basitti bunlara benzer bir çok kural bulunmaktadır.

sefacandemir.com.tr
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)