wmaraci reklam

Admin-ajax.php optimize edilebilir mi?

4 Mesajlar 719 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Mfa95 Mfa95 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 06.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 128
  • Beğeniler 83 / 30
  • Ticaret 0, (%0)
Selamun aleykum.
Test yaptığım sitede farkettim ki admin-ajax.php sorgusu CPU ya çok yük bindiriyor. 50 baytlık bir dosyanin yüklenmesi 800ms-1 saniye arasında gecikmeye sebep oluyor. Bir çok sitede farkettim hepsinde hemen hemen aynı. Bazılarında 400 ms gibi bir zamana kadar inmiş yüklenme süresi. Bu nasıl optimize edilebilir?

wmaraci
reklam

ResitCicek ResitCicek chilicodes.com Kullanıcı
  • Üyelik 13.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Editör
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad R** Ç**
  • Mesajlar 1310
  • Beğeniler 139 / 307
  • Ticaret 18, (%100)
Fonksiyonlarla alakalı bir durum bu. Javascript dosyalarınızda ajax ile işlem yaptıran kodlar bulunuyor demek ki. Eklentileriniz ve temanızın optimize edilmesi gerekiyor daha çok.
Mfa95

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 06.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 128
  • Beğeniler 83 / 30
  • Ticaret 0, (%0)
Hocam Ajax kulllanan herkeste var bu, ben öyle gördüm. Şuan boombox teması üzerinde testler yapıyorum. Hem okunma sayısı Ajax, hem oylama sistemi Ajax, hem ön uçtan yazı gönderme bölümü ajax. Yani sürekli Ajax çağırıyor ki tek başıma yaptığım testlerde sürekli CPU asim hatası alıyorum. Siteyi yayimlasam hiti artsa çökecek herhalde

• Üyelik 06.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 128
  • Beğeniler 83 / 30
  • Ticaret 0, (%0)

ReşitÇiçek adlı üyeden alıntı

Fonksiyonlarla alakalı bir durum bu. Javascript dosyalarınızda ajax ile işlem yaptıran kodlar bulunuyor demek ki. Eklentileriniz ve temanızın optimize edilmesi gerekiyor daha çok.

Peki optimize edebilme imkanımız var mı hocam basitçe? Bazı temalar bunu yapıyormuş galiba. Thememyshop da bazı temaların özellikleri arasında admin ajax'ın optimize edildiği yazıyor. Biz yapabilir miyiz bunu? Galiba çekirdeği komple tekrar yüklüyor. Sadece lazım olan yerleri yüklemek için bir yöntem var mıdır? Yabancı sitelerde fazlasıyla karışık ve eski sürümler için yöntemler var ama çok anlamadım onları

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat
wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al