wmaraci reklam

Aniden site yavaşladı ve çözüm bulamadık.

6 Mesajlar 865 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

cryptoturkey cryptoturkey WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.01.2020
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Esnaf
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 25
  • Beğeniler 15 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
Selamlar herkese.

www.ilkbitcoin.com dün akşam itibari ile aniden yaklaşık 10 sn bi yavaşlık yaşamaya başladık. Açıkcası yazılım tarafında veya sunucu tarafında bir problem bulamadık.

Mevcut olan ve yaptıklarımızı sıralıyorum: Sizce ne olabilir ne yapmak gerekir fikri olan varsa dinlemek isterim.

- Tüm eklentileri devre dışı bıraktık

- Cloudflare üzerinden DNS'leri turuncuya alarak Atack modunu etkinleştirdik (saldırı varsa diye)

- Cloudflare kaldırdık tamamen Kendi özel fiziksel sunucumuza bağladık

- Sitede mevcut görselleri hepsi x2 şekilde max sıkıştırma ile en küçük dosya boyutlarında "ilk kez böyle sorun yaşıyoruz"

- Header izleme kodları ve reklam kodlarımız dahil hepsini kaldırıp kontrol ettiğimizde sorun düzelmedi

Bunun dışında sunucumuzda CPU - RAM kullanımları normal Aynı zamanda sunucumuza bağlı yaklaşık 3 adet servisimiz sorunsuz çalışıyor. Tema ilgili sorun olabilir mi emin değilim sanmıyorum çünkü farklı tema sahiblerinin kontrol ettiğimde onlarda sorun yok.

En son yaptığımız işlemi anlatayım. Özel oluşturduğumuz sayfaların kenarında side bar mevcuttu yani sağ blok. Daha önce Tema yapımcısı Bir Tema ile bunu düzelttirip özel sayfaları tam genişlikte kullanmaya başladık. Geçtiğimiz günlerde Temaya yeni güncelleme geldi haliyle özel sayfalar için yaptığımız çalışma yine eski haline döndü. Sonrasında Bir Tema ekibine durumu ilettim, güncelleme öncesi yedeklediğimiz tema içerisinde "paga.php" dosyasını üstüne yazdırarak tekrar tam genişlikte kullanacağımız ilettiler. Velasın işlemi yaptım Sağ blok kalktı ama özel sayfa içeriği tam genişlik olmadığı için tekrar Bir Tema ekibine durumu ilettim. Kendileri müdahale edip işlemin sağlandığını söyledi ve özel sayfa kullanımımız olması gereken tam genişliğe erişmiş oldu.

İşte tam bu noktada sitenin ağırlaştığını farkettim. sunucu o bu derken sorunu çözemedik sonradan aklıma "page.php" dosyası geldi. Temanın güncelleme gelmeden önceki dosyayı tekrar yükleyip özel sayfayı eski haline getireyim dedim ve yavaşlama sorunu çözüldü. Sorun yoktu. Bu durumu Bir Tema ekibine ilettim dedim böyle böyle sorun vardı çözemedik en son "page.php" sayfasının eskisini atınca düzeldi. Onlarda "page.php" ile sitenin hızının etkilenmeyeceğini söyleyerek anlam veremediler. Evet doğru ama olan oydu. Son olarak benden "page.php" dosyasını kendilerine iletmemi istediler ve sordukları şey işlem görmüş "page.php" dosyasını tekrar yükleyince yavaşlıyor mu sorusu oldu? evet yavaşlıyordu 2 kere denemiştim. Onlara dosyayı gönderirken son kez test etmek istedim. İşlem görmüş "Page.php" dosyasını yükledim ve site yine yavaşlamaya başladı. Sonra eski "page.php" yükledim düzelsin diye ne yazık ki düzelmedi. Dün akşam 20:00 itibari ile uğraşıyoruz ve yavaşlık sorununu çözemedik.

Biraz karışık gelebilir ama durum böyle :) fikri olan yardımcı olacak varsa mutlu olurum bizim için önemli bir konu.

wmaraci
reklam

Javadanadam Javadanadam WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.07.2020
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Bilgisayar mühendisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 474
  • Beğeniler 331 / 148
  • Ticaret 3, (%100)
Cloudflare network sekmesindeki ayarları kontrol edin http 3 ü kapayıp tekrar deneyin.

inside inside İlaydam Kullanıcı
  • Üyelik 16.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Operaio Specializzato
  • Konum Çorum
  • Ad Soyad T** K**
  • Mesajlar 244
  • Beğeniler 49 / 48
  • Ticaret 4, (%100)
Ayni tamayi kullanan yada ayni tenayi farkli bir host üzerinden dene derim, eger tema da sorun yoksa sunucudan kaynaklı olabilir kullandığıniz panel sunucun altyapısı etkiliyor olabilir.
Derken, wordpress güncelleme sayfasından tekrar güncellemeyi yapin temiz dosyalarla temanin güncellenmiş halini yuklemeyi deneyin.
Bence bir php dosyasından kaynaklı yavaşlama nadiren görünebilir.
Sunucuya bir speedtest uygulayın
Ping değerlerine bir goz atin

Genel olarak sunucuya bir bakin derim muhtemelen yanlış configurasyon olabilir

darkcoder darkcoder WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.10.2020
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad H** Y**
  • Mesajlar 161
  • Beğeniler 2 / 54
  • Ticaret 3, (%100)
Kısa bir kontrol sonrası sunucunuzun ping değerlerinin yüksek olduğunu görüntüledim. Sunucu kaynaklı değil demişsiniz ama, bence sorununuz sunucu kaynaklı.
Aynı tema ile farklı bir sunucuda barındırılan web sitesini inceleyin derim.
Çözümleyemezseniz sunucu bilgilerinizi göndermeniz durumunda detaylı bir inceleme yapabilirim.

Edit: Siteniz şuan veritabanı hatası veriyor. Sorun sunucu kaynaklı.
https://prnt.sc/117b8z5
1- Yanlış yapılandırma olabilir
2- Servisler down oluyor olabilir.
3- Saldırı alabiliyor olabilirsiniz.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

cryptoturkey cryptoturkey WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.01.2020
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Esnaf
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 25
  • Beğeniler 15 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
Selamlar teşekkürler herkese sorunu çözdük. Sorun kaynağı ne alaka ise

Custom Twitter Feeds adında bir eklenti 130 mb lık bir sorgu çekmiş görünüyor. normalde bu alanın 1mb bile olmaması gerekir. Veritabanında temizleme işlemi yaptık.

Wp Mu Dev "Smush pro" resim sıkıştırma adındaeklenti kurmuşsunuz bu eklenti galiba kendi kendisine yedek almaya calısıyormuş.

yilmaz70 yilmaz70 Güzel olacak Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3155 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)
Site ilk açılışta bozuk çıkıyor menu tarafı özellikle. İlk açılırken baya kastı site.

Size önerim birtema dan destek almanız yönünde olacaktır.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al