wmaraci reklam

Bazı ingilizce kelimeleri bir türlü türkçeye çeviremiyorum

17 Mesajlar 3.233 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

hasve hasve WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.01.2019
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek makine mühendisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad H** V**
  • Mesajlar 17
  • Beğeniler 8 / 4
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba arkadaşlar.
Aldığım temayı türkçeye çevirmek için temanın pot uzantılı dil dosyasını ve ayrıca temayla birlikte gelen eklentilerin pot uzantılı dosyalarını türkçeye çevirdim. Fakat buna rağmen bazı kelimeler hala ingilizce görünüyor. Örneğin news,reviews gibi kelimeler. Bu kelimeleri bulduğum heryerde çevirdim fakat hala değişmiyorlar. Sebebi ne olabilir acaba?

wmaraci
reklam

enerjiveguc enerjiveguc Wordpress Destek Kullanıcı
  • Üyelik 28.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 52 / E
  • Meslek Street Engineer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 5152
  • Beğeniler 2185 / 2187
  • Ticaret 0, (%0)
Tema adı ve site adresi verirseniz bakmaya çalışalım.
Bazı temalarda bu gibi çevrilmeyenler Kategorize edilmişte olabiliyor.
hasve

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 07.01.2019
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad H** V**
  • Mesajlar 17
  • Beğeniler 8 / 4
  • Ticaret 0, (%0)
tema adı gamez;

http://preview.themeforest.net/item/gamez-games-movie-music-review-and-editorial-wordpress-theme/full_screen_preview/16875996?_ga=2.1916728.881323184.1546845652-1498013431.1546845652

site şuan bakım modunda.

Değiştirmek istediğim kısım ise top games altında herhangi bir oyuna girdiğimde aşağıda görünen news,reviews kısmı.

• Üyelik 28.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 52 / E
  • Meslek Street Engineer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 5152
  • Beğeniler 2185 / 2187
  • Ticaret 0, (%0)
Tema ayarlarında bu bölümler için bir sekme olması gerekir. tek sayfa içerisinde bulup yeniden adlandırabilirsiniz.
hasve

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

Cancaliskan38 Cancaliskan38 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 06.01.2019
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Avukat
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad C** Ç**
  • Mesajlar 52
  • Beğeniler 33 / 31
  • Ticaret 0, (%0)
Merhabalar. Sorununuz galiba tema içerisinde bazı bölümlerin tamamen türkçeye dönmemesi bunun için wordpress eklenti kısmından https://tr.wordpress.org/plugins/loco-translate/ indiriniz kurduktan sonra temaları seçip oradan google çeviri aracılığıyla ingilizce olan bütün temayı %100 Türkçe yapabilirsiniz.

https://wpmavi.com/wordpress-dersleri/wordpress-tema-turkcelestirme.html kullanımı da burada var.
İyi forumlar.
hasve

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 07.01.2019
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad H** V**
  • Mesajlar 17
  • Beğeniler 8 / 4
  • Ticaret 0, (%0)
2 gündür tema ayarlarında bu başlıkları değiştirebileceğim sekmeleri arıyorum. Bahsettiğiniz şeyi anladım, başka kısımları sizin söylediğiniz şekilde düzenledim. Gözümden kaçmış olabilir diye tekrardan kontrol ederim. Fakat eğer gözümden kaçmadıysa ve bu kısmı değiştirebileceğim bir sekme yoksa bu durumun sebebi başka ne olabilir?
teşekkür ederim.

• Üyelik 07.01.2019
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad H** V**
  • Mesajlar 17
  • Beğeniler 8 / 4
  • Ticaret 0, (%0)

enerjiveguc adlı üyeden alıntı

Tema ayarlarında bu bölümler için bir sekme olması gerekir. tek sayfa içerisinde bulup yeniden adlandırabilirsiniz.

2 gündür tema ayarlarında bu başlıkları değiştirebileceğim sekmeleri arıyorum. Bahsettiğiniz şeyi anladım, başka kısımları sizin söylediğiniz şekilde düzenledim. Gözümden kaçmış olabilir diye tekrardan kontrol ederim. Fakat eğer gözümden kaçmadıysa ve bu kısmı değiştirebileceğim bir sekme yoksa bu durumun sebebi başka ne olabilir?
teşekkür ederim.
Cancaliskan38

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 07.01.2019
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad H** V**
  • Mesajlar 17
  • Beğeniler 8 / 4
  • Ticaret 0, (%0)

Cancaliskan38 adlı üyeden alıntı

Merhabalar. Sorununuz galiba tema içerisinde bazı bölümlerin tamamen türkçeye dönmemesi bunun için wordpress eklenti kısmından https://tr.wordpress.org/plugins/loco-translate/ indiriniz kurduktan sonra temaları seçip oradan google çeviri aracılığıyla ingilizce olan bütün temayı %100 Türkçe yapabilirsiniz.

https://wpmavi.com/wordpress-dersleri/wordpress-tema-turkcelestirme.html kullanımı da burada var.
İyi forumlar.

Teşekkür ederim. bahsettiğiniz eklentiyi kullandım fakat bir işe yaramadı. tekrardan deneyeceğim.

• Üyelik 28.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 52 / E
  • Meslek Street Engineer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 5152
  • Beğeniler 2185 / 2187
  • Ticaret 0, (%0)
Tek açıklaması, tema içerisinde bulunan eklentiler olabilir. Temanız güncel temalardan mı, King Composer, Visual Composer, WP Bakery gibi düzenleyici eklentiler barındırıyor ise çözmeniz kolay olabilir. Eğer bunlar yoksa, wp temayı kurulum sonrası pc ye geri yükleyin ve WordPad yada kullandığınız bir düzenleme programı var ise php dosyalarını tek tek kontrol etmelisiniz. Değişim sonrası ilgili dosyayı aynı konumuna geri yükleyin. Bunu bir tek sayfada bulacağınızı sanıyorum. Onu tercüme ederseniz tüm sayfalarda değişim olacaktır. Eğer tercüme sonrası tema güncelemesi gelirse yine eski formuna döneceğini bilmeniz gerekir.
hasve

kişi bu mesajı beğendi.

Cancaliskan38 Cancaliskan38 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 06.01.2019
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Avukat
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad C** Ç**
  • Mesajlar 52
  • Beğeniler 33 / 31
  • Ticaret 0, (%0)

hasve adlı üyeden alıntı

teşekkür ederim.

http://preview.themeforest.net/item/...431.1546845652 attığınız temayı incelediğim türkçe olmuyor dediğiniz en alt kısımsa onu temalar > özelleştir kısımından detaylı bakılabilir ve türkçe olma şansı olabilir en son çare ftp aracılığıyla tema içerisindeki dosyaları tek tek türkçe yapmak lazım hocam .
hasve

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al