wmaraci reklam

Böyle Bir WordPress Hostingi Satın Almak İster Miydiniz? (ANKET)

15 Mesajlar 1.726 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

sworks sworks WordPress Kullanıcı
    • Üyelik 28.02.2018
    • Yaş/Cinsiyet 28 / E
    • Meslek Freelancer
    • Konum Diğer
    • Ad Soyad A** K**
    • Mesajlar 3292
    • Beğeniler 1797 / 1799
    • Ticaret 20, (%100)
    Kullanıcı görüşlerini özellikle merak ettiğim bir soru. Bir WordPress hosting şirketi düşünün;

• Cpanel, plesk gibi paneller yok.

• En başta WordPress kurulumuyla, dosya izinleriyle uğraşmak yok.

• SSL yükleme, https yöneldirmesi gibi şeylerle uğraşmak yok.

• htaccess yok, FTP ve harici bir phpmyadmin de yok.

• Cache eklentileriyle uğraşmaya da hiç gerek olmayacak.

• WordPress güvenliği adına herhangi bir şey yapmanıza gerek yok.

• Hosting firması DDoS saldırılarını (hosting firmasının genellikle sitenizi kapattığı layer 7 saldırıları dahil) sizin adınıza saldırı gelirse korumayı açacak.

Peki neler var derseniz;

• Öncelikle hostingi satın aldığınız an site, cache, SSL, CDN, HTTP/3, https yönlendirmesi, premium temalar her şey hazır gelecek. Tüm bunlar için 10 saniye kurulum süresi yani.

• Sunucu bazlı çok güçlü bir cache olacağı için yüksek ziyaretçi kapasitesi.

• Rakipsiz seviyede sunucu yanıt süresi.

• Son teknoloji kullanılacağı için Nginx, MariaDB ve PHP'nin sürekli en son sürümleri olacak.

• Tek tuşla resimleriniz direk sıkıştırılabilecek. Ücret yok, kredi sınırı yok.

• Ücretsiz günlük yedekleme sistemi ve tek tuşla yedeği eski haline getirme.

• Müşterilere özel premium temalar ki bunlar WordPress'in bugüne kadarki en güncel ve en hızlı temaları (Tabiki kendi temanızı da yükleyebileceksiniz).

• Cpanel, Plesk gibi olmayacağı için panelle uğraşırken sıkışıp kalmak yok. Az önce bahsettiğim günlük yedeği tek tuşla eski haline getirebileceğiniz hostingi satın aldığınız firmanın kendi paneli var. Ayrı bir panel değil yani.

• Paylaşımlı hostinglerin genellikle sunmadığı Redis Object Cache var.

• Tüm güvenliği sizin adına firma devralacak. Örneğin wp-login.php kendiliğinden korumaları olacak sizin ekstra bir eklenti kullanıp wp-login.php'yi korumakla uğraşmanıza gerek kalmayacak.

• Ömür boyu ücretsiz SSL sertifikası.

• CDN tüm dünya çapında ve sınırsız olacak.

• Adsense başvurularınızda bile yardım eden bir müşteri destek ekibi.

• FTP ve harici phpmyadmin olmayacağı için dosya yöneticisi gibi ihtiyaçlarınız için hazır kendiliğinden entegre WP eklentilerini olacak.

Kısacası her şey hazır olacak. Site hızı, güvenlik, htaccess, 301 yönlendirmesi, CDN aktif etme, resim sıkıştırma gibi hiçbir şey ile uğraşmanıza gerek kalmayacak. Sizin tek yapacağınız işlem sitenizi istediğiniz gibi tasarlamak, istediğiniz gibi içeriklerinizi yazmanız.

Tabii, premium seviye bir hosting olacağı için fiyatları da örneğin aylık 25-40 TL aralığından olsa satın alır mıydınız?
    AhmetCakmak34 gaometri SeoDoktoru

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
    reklam

jorphy jorphy WM Aracı Kullanıcı
    • Üyelik 07.01.2020
    • Yaş/Cinsiyet 26 / E
    • Meslek Profesyonel Editör
    • Konum İstanbul Avrupa
    • Ad Soyad M** B**
    • Mesajlar 968
    • Beğeniler 101 / 284
    • Ticaret 9, (%100)
    şuan almak istiyorum

hala satılıksa alıyorum

edit: letgospor
    sworks

kişi bu mesajı beğendi.

dvrmkcn dvrmkcn Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
    • Üyelik 14.01.2017
    • Yaş/Cinsiyet 33 / E
    • Meslek Ogrencı
    • Konum İzmir
    • Ad Soyad D** K**
    • Mesajlar 531
    • Beğeniler 106 / 227
    • Ticaret 13, (%100)
    Adsense başvurularınızda bile yardım eden bir müşteri destek ekibi.
    Ütopik duruyor olursa güzel olur ama.
    sworks awoken

kişi bu mesajı beğendi.

NeMerak NeMerak WM Aracı Kullanıcı
    • Üyelik 20.01.2019
    • Yaş/Cinsiyet 22 / E
    • Meslek Öğrenci
    • Konum İstanbul Anadolu
    • Ad Soyad E** S**
    • Mesajlar 657
    • Beğeniler 14 / 213
    • Ticaret 11, (%100)
    Hocam sizin proje böyleyse 1-2 yıllık parasını önden gönderebilirim :)
    sworks

kişi bu mesajı beğendi.

VaveTR
    wmaraci
    Mersin evden eve nakliyat

yilmaz70 yilmaz70 Güzel olacak Kullanıcı
    • Üyelik 03.02.2017
    • Yaş/Cinsiyet 53 / E
    • Meslek Web Tasarım
    • Konum İstanbul Anadolu
    • Ad Soyad D** K**
    • Mesajlar 4766
    • Beğeniler 3155 / 3156
    • Ticaret 12, (%100)
    Yine fazlası ile detaylı bir çalışma içerisindesin tebrik ediyorum seni :)

Tek sorum olacak; panel alışkanlığı olanlar ne yapacak? Ben mesela biliyorsun ki saçma bir şekilde panel alışkanlığı olan biriyim :)
    sworks

kişi bu mesajı beğendi.

awoken awoken WM Aracı Kullanıcı
    • Üyelik 06.06.2019
    • Yaş/Cinsiyet 19 / E
    • Meslek Öğrenci
    • Konum Diğer
    • Ad Soyad B** G**
    • Mesajlar 1002
    • Beğeniler 250 / 478
    • Ticaret 41, (%100)
    Şimdi kendim için düşünürsek, ben almam. Çünkü kontrol benim olsun isterim. Hatta hostingleri de bundan dolayı sevmem, ssh'a girip kendim yönetmek istiyorum. :D

Ama kullanıcı bazlı bakıldığında ve 'hazır blog paketi' şeklinde satıldığı düşünüldüğünde, evet gayet cazip.
    sworks

kişi bu mesajı beğendi.

webloggi webloggi WM Aracı Kullanıcı
    • Üyelik 16.11.2018
    • Yaş/Cinsiyet 26 / E
    • Meslek Web & Medya
    • Konum Ankara
    • Ad Soyad T** H**
    • Mesajlar 2165
    • Beğeniler 925 / 926
    • Ticaret 12, (%100)
    Bir hosting'ten daha fazla ne beklenebilir ki? Ben alırdım.
    sworks

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 28.02.2018
    • Yaş/Cinsiyet 28 / E
    • Meslek Freelancer
    • Konum Diğer
    • Ad Soyad A** K**
    • Mesajlar 3292
    • Beğeniler 1797 / 1799
    • Ticaret 20, (%100)

NeMerak adlı üyeden alıntı

Hocam sizin proje böyleyse 1-2 yıllık parasını önden gönderebilirim :)

Henüz bir proje yok tabiki ortada sadece bunların ne kadarı yapılabilir hangileri yapılamaz onları düşünüyorum açıkcası. Listenin %80-%85'i yapılabilir hatta dedicated yerine bulut sunucular olacağı için %100 açık kalma garantisi de olur. Facebook'un, Whatsapp'ın bile kesintiler yaşayabildiği şu dönemde tabii kesinti olabilir ama kesinti halinde direk kredi hediye edilir. Koca bir yıl boyunca 10 dakika kesinti olduysa mesela bir aylık ücret alınmaz gibi gibi. Şüpheli yani soru işaretleri olan tek kısım, kaynakların sitelere dağıtımı en iyi nasıl olabilir, saldırılarda diğer siteler kapanmadan nasıl müdahale edilebilir vs. bu kısım çok hassas olduğu için en zor ve şüpheli kısmı.

yilmaz70 adlı üyeden alıntı

Yine fazlası ile detaylı bir çalışma içerisindesin tebrik ediyorum seni :)

Tek sorum olacak; panel alışkanlığı olanlar ne yapacak? Ben mesela biliyorsun ki saçma bir şekilde panel alışkanlığı olan biriyim :)

awoken adlı üyeden alıntı

Şimdi kendim için düşünürsek, ben almam. Çünkü kontrol benim olsun isterim. Hatta hostingleri de bundan dolayı sevmem, ssh'a girip kendim yönetmek istiyorum. :D

Ama kullanıcı bazlı bakıldığında ve 'hazır blog paketi' şeklinde satıldığı düşünüldüğünde, evet gayet cazip.

Panel yok, eğer panel olursa çünkü bu sefer WordPress bazlı değil de genel bir hosting olmuş olur listenin yarısı silinir. Ki site hızını da bu seviyeye çıkartamaz. Sunucu yanıt süresi 100-130 milisaniye vs. olması lazım. :) Sadece WordPress olacak ama düşünüldüğü gibi bir kısıtlama da yok, yani SSH'ye ihtiyaç duyulmayacak. FTP portu bile olmayacak sunucunun. Şifre kırıldı, porttan sızdılar vs. riski minimuma düşer. Açık olan tek port HTTPS portu olacak o da siteye erişebilmek için. SSH bile kapalı olacak. Müşteri WordPress üzerinde kısıtlama olmadan istediğini yapabilecek tabiki.

Hatta şöyle bir ipucu vereyim. Normalde bildiğiniz gibi Memcached PECL modulü ile tüm sayfa cacheye alınabilir. İstek gelir, Nginx PHP'ye aktarır, PHP'den Memcached'a gider ve çok hızlı bir site olur. Yalnız burada farklı kılan şey eğer oldu da böyle bir proje ortaya çıkarsa Nginx + Memcached (Veya Redis) olacak direk. Arada PHP olmayacak yani. Ki bu da bugüne kadarki en hızlı ve dünya çapında neredeyse hiçbir firmanın sunmadığı bir cache sistemi oluyor.

Tabii olacak dediğime bakmayalım :D dediğim gibi sadece fikir olarak düşündüm. Ne kadarı yapılabilir ve yapılırsa paraya kıyıp alınır mı bunu çok merak ettim. :)
    webloggi Philosopher

kişi bu mesajı beğendi.

erdem21 erdem21 WM Aracı Kullanıcı
    • Üyelik 31.01.2019
    • Yaş/Cinsiyet 26 / E
    • Meslek WebMaster
    • Konum Diyarbakır
    • Ad Soyad M** E**
    • Mesajlar 423
    • Beğeniler 61 / 62
    • Ticaret 4, (%100)
    Çok harika bir sistem olur.
    sworks

kişi bu mesajı beğendi.

📍Google Haritalar Pin Backlink✅Harita Maps SEO📍LOCAL SEO

• Üyelik 28.02.2018
    • Yaş/Cinsiyet 28 / E
    • Meslek Freelancer
    • Konum Diğer
    • Ad Soyad A** K**
    • Mesajlar 3292
    • Beğeniler 1797 / 1799
    • Ticaret 20, (%100)
    Bu arada az önce bahsettiğim Nginx + Memcached üzerine Google'ın web performans çalışanın 2008'de bahsettiği harika bir örnek: https://www.igvita.com/2008/02/11/nginx-and-memcached-a-400-boost/

wmaraci
    Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
    Site Ayarları
    • Tema Seçeneği
    • Site Sesleri
    • Bildirimler
    • Özel Mesaj Al