wmaraci reklam

Metinsiz Fotoğrafın SEO'ya Etkisi

6 Mesajlar 644 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

arslankerim arslankerim Dijital İşler Kullanıcı
  • Üyelik 02.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Dijital İşler
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 329
  • Beğeniler 13 / 54
  • Ticaret 1, (%100)
Arkadaşlar benim newspaper temasının kurulu olduğu 3 senelik bir sitem var. İçeriklerin hepsi orjinal ve site Google'da iyi bir yerde. Siteye infografik eklemek için bir başlık oluşturmak istiyorum. Mesela sadece başlık, 3 etiket ve yazı içinde bir cümlenin olduğu bir içerik eklesem yani içinde sadece bir resim olacak. Bunun SEO açısından siteye büyük bir kaybı olur mu? (Haftada 2 tane böyle bir başlık. Bir de özgün 600 kelimelik farklı bir başlık.)

www.stratejiksozluk.com
wmaraci
reklam

CoaX CoaX AmeleMaster Kullanıcı
  • Üyelik 04.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek CoaXSEO
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** P**
  • Mesajlar 1049
  • Beğeniler 216 / 667
  • Ticaret 8, (%88)
Resme alt yazı belirleyip, resim adını konu başlığınla aynı yapıp yanına ve ya altınada açıklamasını girebilirsin.

mehmet01 mehmet01 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek ...
  • Konum Adana
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 664
  • Beğeniler 327 / 328
  • Ticaret 1, (%100)
Ben de bu konuyu düşünüyordum bu aralar. Faydası olur mu bilmem ama zararı olacağını sanmıyorum eğer alt etiketi ve title/başlık eklerseniz. Sadece google görsellerde çıksa yeter o resme. Sayfada infografik/resim dışında yazı vs. olmadığı için normal aramalarda pek iyi yerlerde çıkmaz heralde ama belli de olmaz. Sadece 5 kelimelik 1 cümlenin olduğu bir sayfam ilk sırada çıkmıştı bir ara. Aylarca da ilk sırada kalmıştı. Pek rakip yoktu çünkü. Ayda 50 kişi sadece o 1 cünlelik sayfaya geliyordu. Siz resmin altına alakalı olan birkaç cümle de yazabilirsiniz çok daha iyi olur, yazamıyorsanız da dediğim gibi alt etiketi ve title ekleseniz de sorun çıkmaz.

Edit; imla

cigilbeyi cigilbeyi https://ilgintv.com Kullanıcı
  • Üyelik 15.01.2019
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek web
  • Konum Konya
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 315
  • Beğeniler 2 / 80
  • Ticaret 1, (%100)
Google seo ya çok faydası var resimlere alt etiketi başlık eklemenin

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

arslankerim arslankerim Dijital İşler Kullanıcı
  • Üyelik 02.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Dijital İşler
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 329
  • Beğeniler 13 / 54
  • Ticaret 1, (%100)
Yani ben yazıya bir cümle, resme alt etiket, yazı etiketi ve başlık eklediğimde herhangi bir sorun oluşturmayacak. Bana kalırsa da çok büyük sorun oluşturmaz ama bu konuda kaynak yazı var mı acaba? Ya da başka fikri olan var mı?

www.stratejiksozluk.com

birhabervar birhabervar WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.10.2017
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Editör
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 378
  • Beğeniler 169 / 125
  • Ticaret 0, (%0)
Google'ın infografikler için yeni algoritma çalışmaları yaptığını okumuştum ancak bu durum hayata geçti mi bilmiyorum. Ancak sadece resim benim tercih ve tavsiye ettiğim bir şey değil. Bence o sayfada infografiği açıklayan en azından 100-150 kelimelik bir yazı girilmesi de yukarıdaki tavsiyelere ek olarak mantıklı olacaktır kanaatindeyim. Hiç olmazsa resmin tek başına kazandırdıklarından daha fazla faydası olacaktır.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al