wmaraci reklam

Newspaper Tema Kullananlar Temalarını Değiştirsinler!

29 Mesajlar 3.732 Okunma
wmaraci reklam

Ironhazee Ironhazee WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.12.2016
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 28
  • Beğeniler 10 / 5
  • Ticaret 0, (%0)
Clickbait bir başlıktan sonra konuya geçeyim.

Çok uzun zamandır seo ile ilgileniyorum 10 sene dolmuş olması gerek. Çok yüksek hitli kaliteli sitelerim oldu. Eskiden sadece içerikle uğraşıyorduk şimdi tema sorunları karşımıza çıkıyor.

Şimdi arkadaşlar Google artık mobile çok önem veriyor. Hız çok önemli. Ben normalde Wordpress ücretsiz temaları kullanıyordum. Sadece dandik bir tema ile 1.1 milyon hit almış bir projem vardı. Hep kafalara oynuyorum.

Taaa ki Newspaper ile tanışana kadar. Bu temayı A'dan Z'ye çözemem 1 hafta aldı. Şimdi siz sorabilirsiniz neden böyle. Çünkü Pro eklentileri temalarda işler biraz değişiyor.

Arkadaşlar Nginx alyapılı bir sunucuda sitelerim var açılış hızları mükemmel.

Newspaper temasına dönelim. Şimdi bir cache sistemi veya cloudflare kullanıyorsanız tema zaten gtmetrixte %90 verir. Benimde öyle ama alt sayfalara hiç bakmıyordum.
Bana 1 ay önce seach conseleye uyarılar gelmiş LCP uyarıları sütedeki tüm konulara gelmiş. Kırmızı yanıyordu uyarılar.

Ben site ile neredeyse 1 sene ilgilenmedim sonrasında üstüne düşeyim dedim üstüne düştükçe site geriye düştü. Bunu ben bu temaya bağlıyorum. Mobilde ciddi yavaş tema. Masaüstündede alt konuları taradığımda gtmetrixte yavaş. Bu temayı mükemmele getirmek için 1 hafta uğraştım sonucu böyle görünce resmen çıldırdım.

Şimdi sorunu bir şekilde çözebilirim ama yapsam mı bilmiyorum. Astra veya Hello tema geçebilirim.

Şimdi temanın çok eklentisi var yanında gelen bunlar çok sıkıntı yaratıyor.
Temada mobil plugin var. Aktif ederseniz tema hızlanıyor ama sayfalar kısmında composer ile oluşturduğunuz sayfaları görmüyor. Bende mesela blog sayfası composer ile oluşturulmuş. Haa nasıl çözerim konuya girince mobil görünüm kutusu var oraya kodlama yapmak lazım, wordpressten son 10 konuyu göster çek gibi. Ama iyi bir görünüm için css ile desteklemek lazım. Anasayfada sorun yok. Ama pek uğraşasım gelmiyor. Temadan biraz soğudum açıkçası. Mobilde ön sayfada sadece linkler gözüküyor pek sevmiyorum.

Kısacası Newspaper teması SEO bilgime dayanarak söylüyorum hantallık konusunda çok kötü temayı 1 ay önce aktif ettim. Sonuçlar kötü. Konu içine bir youtube linki koyunca oda resmen hızı göçertiyor.

Şimdi şöyle düşünebilirsiniz, ya benim sitem hızlı ya işte o öyle olmuyor sizin nsıl gördüğünüz değil goolenin nasıl gördüğü önemli.

Şimdi Astra kur onunda anasayfasını düzenle bir ton iş.
Eskiden mobil bu kadar etki etmiyordu ama artık hız mobil sıralamaya direk etki ediyor arkadaşlar.

Bir test yaptım nespaper aynı sayfa mobil 12 puan alırken pagespeedte Astra 55 filan alıyordu çok fark var yani.

Şimdi ben cache eklentisi kullanmıyorum sunucunun kendi cacheleme sitemi var. nginx cache. Autoptimize eklentisini kurdum birde Async denen bir eklenti var ikisi çok faydalı hem css js dosyalrı sıkışıyor. Hemde kod yardımıyla sanırım sayfa acıldıktan sonra yüklenmesini sağlıyor. Bu 2 eklentiyi kurduğum halde hiç birşey değişmedi.

Kısaca görsele önem vermeyin hızda hem anasayfa hem alt sayfaları hem masaüstü hem mobil için test edin pagespeed kullanın özellikle

Search console de eğer hata varsa bu ceza olarak yansıyor arkadaşlar.
Bakalım ne yapacağım daha karar vermedim.

Astra full almayı düşünüyorum yada elemantor full eklenti alınabilir oda mantıklı.

Katkılarınızı sunarsanız sevinirim.
Konuyu faydalı bulduysanız bir beğeni de iyi olur...

sevgiler saygılar.
oktay2034

kişi bu mesajı beğendi.

SMM Panel, Sosyalyuvam, Bayilik Paneli, En Uygun Panel, Takipçi Paneli
reklam

lastpavel lastpavel WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek E-Ticaret
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad P** A**
  • Mesajlar 1146
  • Beğeniler 339 / 339
  • Ticaret 2, (%100)
kişiden kişiye değişmekle beraber çok gelişmiş temaların standart hali biraz yavaştır. newspaper en az vps üzerinden çalıştırılması gereken bir temadır. wp rocket + webp ve cloudflare oldukça faydası olacaktır. özelikle wp rocketin preload cache özelliği oldukça iyidir. google console verilerine pek kafa takmamak lazım aslında. hiçbir büyük site google console verileri iyi değil, aksine kötüdür. zaten reklamlardan size zor açılıyor bide. ayrıca herşeyde hız değildir. eğer sitenizin 3 saniyede görüntünün çoğu geliyosa, gerisine pek kafa takmayın.

• Üyelik 01.12.2016
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 28
  • Beğeniler 10 / 5
  • Ticaret 0, (%0)

lastpavel adlı üyeden alıntı

kişiden kişiye değişmekle beraber çok gelişmiş temaların standart hali biraz yavaştır. newspaper en az vps üzerinden çalıştırılması gereken bir temadır. wp rocket + webp ve cloudflare oldukça faydası olacaktır. özelikle wp rocketin preload cache özelliği oldukça iyidir. google console verilerine pek kafa takmamak lazım aslında. hiçbir büyük site google console verileri iyi değil, aksine kötüdür. zaten reklamlardan size zor açılıyor bide. ayrıca herşeyde hız değildir. eğer sitenizin 3 saniyede görüntünün çoğu geliyosa, gerisine pek kafa takmayın.

Degerli cevabınız için teşekkür ederim.
Newspaper temasını bir bulut sunucuda çalıştırıyorum.
1 işlemci 2gb ram Almanyada 20tb trafik
Cloudflare ile kullanıyorum
Plesk panel var apache kapalı Nginx server ve caching altyapısında
Elimi entere bastıgım gibi site açılıyor ama gel gör bunu google a anlat :D

Size sormak istediğim birşey var.
Ben siteme autoptmize ve aync javascript eklentisin kurdum
https://kinsta.com/blog/eliminate-render-blocking-javascript-css/

Burda bilgisi var ama hiçbir değişiklik olmadı. page speedte satırlarda değişme olmuyor bu çok değişik. W3 total cache kursam mı diyorum acaba nasıl çalışır denemek lazım.

Şimdi ampul yandı preload all!

Şimdi nespaper teması standart kullanırsanız panelde preload all var.
Ama pro temaları import ettiğinizde preload panelden yapılamıyor.
Bulut kütüphanesine sayfalar geliyor sayfa içlerini editlemeniz gerekiyor.

Şimdi ben bu preload olayı tam nedir bilmiyoum ama konu içinde sidebar var ve bu side var tus var devamını göster diye. No prelaodingte bunu acıp denemeyi düşünüyorum.
Preloading

https://forum.tagdiv.com/what-is-ajax-preloading/

preloadı okudum hocam tüm içeriği yüklüyor ama okuduğum kadarı ile sayfa yükleniş hızına kötü sayfa full yüklenince kullanıcı acısından süper ama site hızı açısından yüklenme süresi artıyor. Yanlış okumadıysam

Cache eklentisine gelince nasıl düzgün çalışırmı bilmiyorum.
aslında bana cache özelliği lazım değil cloudflare ve nginx cache var bana css js minify vs lazım. Ama nedense eklentiler işe yaramıyor tema ile alakalı olabilir mi bilmiyorum :)

Ek olarak konu içine youtube videosu koyunca hız pert oluyor.

Hız konusu çok önemli hocam neden derseniz siteme gelenlerin %90 mobil. Google uyarı vermesi sıralamayı cok etkiliyor.

Katılımınız için teşekkür ederim

webloggi webloggi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.11.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Web & Medya
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad T** H**
  • Mesajlar 2165
  • Beğeniler 925 / 926
  • Ticaret 12, (%100)
Newspaper optimizasyonu oldukça uğraştırıcı bir tema. Ancak benim en sevdiğim temalardan biridir. Mobil hıza bu kadar önem veriyorsanız amp, pwa veya sizinde denediğiniz gibi mobil tema çözümleri var. Ek olarak ampforwp'nin tam uyumlu bir amp teması var.

Pagespeed puanlarına kafa yormak mantıklı değildir. Pagespeed uyarılarını gidermek önemlidir. Uyarı yoksa veya yeterince azsa gerisine çok önem vermemek gerek.

Mobil hız testi için şurayı kullanabilirsiniz; https://www.thinkwithgoogle.com/intl/tr-tr/feature/testmysite/

Masaüstü testler için güvenilir seçenek daha fazla gtmetrix, pingdom, webpagetest gibi siteleri kullanabilirsiniz.

Pagespeed mobilde 98-99 puan alan siteler gördüm siteleri 3+sn' de açılıyor. Önemli olan bana göre sadece hız.

Newspaper, hatta themeforest temalarının hemen hemen hepsi gereksiz komut dosyalarıyla gelir. Bunları ayıklamak zahmetli bir iştir (aynı zamanda wordpress'in doğasında bu var). Çünkü temayı siz kodlamadiginiz için neyin nerde çalıştığını anlamak biraz şans ve birazda öngörüye kalmıştır. Komut dosyalarını kaldırmak yetmez, async ve defer kullanılmalı, yazı tipleri ön yüklenmeli, eklentilerin her sayfada yuklenmemesi, xml-rpc'nin pingback lerin kapatılması ve elbette resimlerin optimize edilmesi gibi baştan aşağa optimizasyon aşamaları yapılması gerek.

Benzer şekilde pagespeed'te yer alan uyarılara tek tek bakmak gerek.

Newspaper hızlı mı? Evet hızlı. Daha hızlısı yok mu? Kesinlikle var. Daha hızlısı newspaper gibi mi? Kesinlikle hayır.

Ben optimizasyonla uğraşamam diyenler için tavsiyem jannah gibi minimal temalar olacaktır.
yilmaz70 ahkalbimnet

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci

• Üyelik 01.12.2016
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 28
  • Beğeniler 10 / 5
  • Ticaret 0, (%0)

tolhur adlı üyeden alıntı

Newspaper optimizasyonu oldukça uğraştırıcı bir tema. Ancak benim en sevdiğim temalardan biridir. Mobil hıza bu kadar önem veriyorsanız amp, pwa veya sizinde denediğiniz gibi mobil tema çözümleri var. Ek olarak ampforwp'nin tam uyumlu bir amp teması var.

Pagespeed puanlarına kafa yormak mantıklı değildir. Pagespeed uyarılarını gidermek önemlidir. Uyarı yoksa veya yeterince azsa gerisine çok önem vermemek gerek.

Mobil hız testi için şurayı kullanabilirsiniz; https://www.thinkwithgoogle.com/intl/tr-tr/feature/testmysite/

Masaüstü testler için güvenilir seçenek daha fazla gtmetrix, pingdom, webpagetest gibi siteleri kullanabilirsiniz.

Pagespeed mobilde 98-99 puan alan siteler gördüm siteleri 3+sn' de açılıyor. Önemli olan bana göre sadece hız.

Newspaper, hatta themeforest temalarının hemen hemen hepsi gereksiz komut dosyalarıyla gelir. Bunları ayıklamak zahmetli bir iştir (aynı zamanda wordpress'in doğasında bu var). Çünkü temayı siz kodlamadiginiz için neyin nerde çalıştığını anlamak biraz şans ve birazda öngörüye kalmıştır. Komut dosyalarını kaldırmak yetmez, async ve defer kullanılmalı, yazı tipleri ön yüklenmeli, eklentilerin her sayfada yuklenmemesi, xml-rpc'nin pingback lerin kapatılması ve elbette resimlerin optimize edilmesi gibi baştan aşağa optimizasyon aşamaları yapılması gerek.

Benzer şekilde pagespeed'te yer alan uyarılara tek tek bakmak gerek.

Newspaper hızlı mı? Evet hızlı. Daha hızlısı yok mu? Kesinlikle var. Daha hızlısı newspaper gibi mi? Kesinlikle hayır.

Ben optimizasyonla uğraşamam diyenler için tavsiyem jannah gibi minimal temalar olacaktır.

AMP kulağa iyi geliyor ama yabancı çok fazla sitede yapılan testleri inceledim.
https://kinsta.com/blog/disable-google-amp/
Çok fazla başarısız site gördüğüm için kullanmayı düşünmüyorum.

Bugün sayfalardaki youtube linklerini tek tek buttonlara dönüştürdüm hız bayağı arttı.

Atıyorum 20 alan sayfa 50ye çıktı.

Sizden bir ricam var sunu nasıl yapabilirim.
Şimdi mobil eklentisini kurunca bende blog sayfası var ve tag composer ile olsuturulmmus doayısıyla mobilede blog yazıları çıkmayacak.
Bana php kodu lazım. Son 10 konuyu çeksin kutulu göstersin tabi açıklama limitli olsun. Bunu bulabilirsem, sayfa içindeyken mobile editörden kod giriyoruzya insanlara mobilde blog sayfasını gösterebilirim.

Zaten anasayfa mobil gösteriliyor sorun yok.

Onu bulursam mobil eklentiye geçilebilir

Birde newspaperde mobilde pluginde anasayfada 3 ön izlemeli konu gösteriyor alta işte son konular.
Bir yöntem vardı unuttum kullanım dökümanında o 3 konu ile alttaki son yazılar arasına konu açılabiliyordu mobil anasayfada. ONla en azından biraz içerik girebilirim çünkü mobil tema sadece link gözüküyor ve google first page index olayıyla artık sitelerin mobile sayfalarını indexliyor. Nespaper temalara bakarsanız mobil plugin kullanan kişilerin cache: indexlerine bakın google dan masaüstü değil mobil versiyonlarının indexlendiğini görürsünüz. Mobile plugin kullanılabilir.

Birde sizden bir ricam var mobile sayfa en altında HAKKINDA yazıyor o nereden kapanıyor yada nasıl gidiyor çözemedim. Mobile cok döküman yok.

Birde newspaperde çok saçma olaylar var. ben masaüstü headeri sevmiyorum neden diceksiniz. Şimdi headere 3 link koydunuz dimi iletişim blog hakkında
menüyü sticky yaptığınız zaman aşağı sürükleyince bu kez linkler geliyor ama site kdolamasına bakında 2-3 ser tane indexte aynı linkler gözüküyor. Yani en üst ile kaydırmaya geçince o linkler farklı. Buda çok saçma

Mobile temada bide üst gheader sticky yapışkan değildi diye hatırlıyorum.

Paça parça yazdım sorularımı cevaplarsanız sevinirim.
Yine düşüncem aynı newspaper cok iyi tema değil google açısından örsk olarak kullanım olarak iyi ama işte. Zaten bu tema indirimde 30 dolar iken bi astra sadece 60 dolar senelik life time alsanız 200e yakın dieye biliyorum. Fark olacak. Jnews ilgim var cünkü hem hızlı hem sınırsız sited ekullanılıyor.

Teşekkürler

ismetasl ismetasl WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek hiçbişi
  • Konum Yalova
  • Ad Soyad İ** A**
  • Mesajlar 443
  • Beğeniler 38 / 63
  • Ticaret 77, (%99)
isterseniz en hızlı temayı kullanın adsense reklamlarını yerleştirince site yavaşlıyo zaten :) hıza pek takılmayın

• Üyelik 01.12.2016
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 28
  • Beğeniler 10 / 5
  • Ticaret 0, (%0)

ismetasl adlı üyeden alıntı

isterseniz en hızlı temayı kullanın adsense reklamlarını yerleştirince site yavaşlıyo zaten :) hıza pek takılmayın

Çok teşekkür ederim
Adsense kullanmıyorum ama kötü gçen bir konu buldum çok araştıran biriyim belki size faydası olur

ben adsense kullanmıyorum bu arada

bu linke tıklayın

yilmaz70 yilmaz70 Güzel olacak Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3155 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)
Themeforest satış sayfasında 109,697 sales yani 100 binden fazla satılmış bir temadan bahsediyorsunuz ve kullanmayın diyorsunuz.

Misal Newspaper tema yapımcısı tagDiv WP Super Cache kullanılmasını öneriyor. Yani gidin Wprocket gibi ücretli cache eklentisi kullanın demiyor. Demek ki kendine güveniyor.

Gzip aktif edin diyor.
Ardından resimlerin optimize edilmesi gerektiğini belirtiyor.
Tarayıcı cache açık olmalıdır diyor.

https://forum.tagdiv.com/how-to-make-the-site-faster/

Ayrıca Contact Form eklentisinin optimize edilmesi için detaylı bir kaynak eklemişler mesela. Contact Form eklentisinin yüklenmede ne kadar meşgul ettiğini bilmeyenler webpagetest üzerinde sitelerini analiz etsinler derim.

https://code.tutsplus.com/articles/optimizing-contact-form-7-for-better-performance--wp-31255

Newspaper Default Demo için https://prnt.sc/12or9x5 daha önce de paylaşmıştım bir konuda ama tekrar belirtmekte fayda var;

Font: 145 KB
Script: 119 KB
Html: 37 KB
Css: 26 KB

ardından; 950 KB resim ağırlığı var.

Tema ve font dosya ağırlıkları son derece hafif.
Yani bu tema ağır, kullanılamaz diyemeyiz maalesef.

Mobil versiyonda Pagespeed konusu ise hemen hemen tüm temaların esas sorunudur aslında.

Misal kullanılan logo ebatları son derece minimal olmalıdır; 500 gibi bir genişlik kullanılmamalıdır. Aynı şekilde slide ve banner resimleri de en fazla 500 - 600 gibi bir genişlikte ebatlandırılmalıdır. Ama nedense bunlara pek dikkat edilmez; 1200 hatta 1900 gibi geniş ebatlandırmalar yapılır ve mobilde çok yavaş açılıyor denilir.

Görselleri mümkün mertebe küçük ebatlandırmalı ve optimize ederek siteye yüklemelisiniz şeklinde öneride bulunduğumuzda ise '' resim optimizasyon eklentisi var zaten'' gibi cevaplar alırız. Resim optimizasyon eklentileri yüzeysel optimize ederler ve resim KB olarak ne kadar hafif olursa olsun geniş ebatlar kullanılıyor ise site açılışı yine yavaş olmaktadır. Ama bunu izah edemiyoruz maalesef.

Kısacası bir site ne kadar hafif olursa o kadar hızlı açılır.

Bu arada, ''her tema için geçerlidir'' tema demosu dışına çıkıldığında, sayfa yapıcılar ile özel tasarımlar yapıldığında otomatik olarak tema dosyaları ve fontlarda ciddi bir ağırlık meydana gelir. Bu hususta temaya suç bulamayız.

Misal meşhur Elementor eklentisi siteye ekstra olarak en az 500 KB ağırlık eklemektedir. Ama en çok kullanılan eklentidir.

Bir not eklemek isterim bu arada;

Masaüstü için hız analizlerini webpagetest ile mobil için ise https://www.thinkwithgoogle.com/intl/tr-tr/feature/testmysite/ ile yaparsanız daha sağlıklı olur.

Zaten masaüstü optimizasyonu yaparken buna oranla mobil hızı da iyileşecektir.

Kolay gelsin herkese.
melankolia webloggi Javadanadam

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 01.12.2016
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 28
  • Beğeniler 10 / 5
  • Ticaret 0, (%0)

yilmaz70 adlı üyeden alıntı

Themeforest satış sayfasında 109,697 sales yani 100 binden fazla satılmış bir temadan bahsediyorsunuz ve kullanmayın diyorsunuz.

Misal Newspaper tema yapımcısı tagDiv WP Super Cache kullanılmasını öneriyor. Yani gidin Wprocket gibi ücretli cache eklentisi kullanın demiyor. Demek ki kendine güveniyor.

Gzip aktif edin diyor.
Ardından resimlerin optimize edilmesi gerektiğini belirtiyor.
Tarayıcı cache açık olmalıdır diyor.

https://forum.tagdiv.com/how-to-make-the-site-faster/

Ayrıca Contact Form eklentisinin optimize edilmesi için detaylı bir kaynak eklemişler mesela. Contact Form eklentisinin yüklenmede ne kadar meşgul ettiğini bilmeyenler webpagetest üzerinde sitelerini analiz etsinler derim.

https://code.tutsplus.com/articles/optimizing-contact-form-7-for-better-performance--wp-31255

Newspaper Default Demo için https://prnt.sc/12or9x5 daha önce de paylaşmıştım bir konuda ama tekrar belirtmekte fayda var;

Font: 145 KB
Script: 119 KB
Html: 37 KB
Css: 26 KB

ardından; 950 KB resim ağırlığı var.

Tema ve font dosya ağırlıkları son derece hafif.
Yani bu tema ağır, kullanılamaz diyemeyiz maalesef.

Mobil versiyonda Pagespeed konusu ise hemen hemen tüm temaların esas sorunudur aslında.

Misal kullanılan logo ebatları son derece minimal olmalıdır; 500 gibi bir genişlik kullanılmamalıdır. Aynı şekilde slide ve banner resimleri de en fazla 500 - 600 gibi bir genişlikte ebatlandırılmalıdır. Ama nedense bunlara pek dikkat edilmez; 1200 hatta 1900 gibi geniş ebatlandırmalar yapılır ve mobilde çok yavaş açılıyor denilir.

Görselleri mümkün mertebe küçük ebatlandırmalı ve optimize ederek siteye yüklemelisiniz şeklinde öneride bulunduğumuzda ise '' resim optimizasyon eklentisi var zaten'' gibi cevaplar alırız. Resim optimizasyon eklentileri yüzeysel optimize ederler ve resim KB olarak ne kadar hafif olursa olsun geniş ebatlar kullanılıyor ise site açılışı yine yavaş olmaktadır. Ama bunu izah edemiyoruz maalesef.

Kısacası bir site ne kadar hafif olursa o kadar hızlı açılır.

Bu arada, ''her tema için geçerlidir'' tema demosu dışına çıkıldığında, sayfa yapıcılar ile özel tasarımlar yapıldığında otomatik olarak tema dosyaları ve fontlarda ciddi bir ağırlık meydana gelir. Bu hususta temaya suç bulamayız.

Misal meşhur Elementor eklentisi siteye ekstra olarak en az 500 KB ağırlık eklemektedir. Ama en çok kullanılan eklentidir.

Bir not eklemek isterim bu arada;

Masaüstü için hız analizlerini webpagetest ile mobil için ise https://www.thinkwithgoogle.com/intl/tr-tr/feature/testmysite/ ile yaparsanız daha sağlıklı olur.

Zaten masaüstü optimizasyonu yaparken buna oranla mobil hızı da iyileşecektir.

Kolay gelsin herkese.

Çok teşekkürler. Ben sadece görüşlerimi ve tecrübelerimi belirtiyorum.
Diğer yandan bir temanın çok satmış olması mükemmel olduğu anlamına gelmez.
Ben verilere göre konuşuyorum.
Biraz sert bir giriş yapmışsınız

Şimdi ben tema aktif iken bir sayfada page speed yaparken 23 puan alıyorsam temayı değiştirip astra geçince hız 60 puna açıkıyorsa burda temada sorun ararım.

Dediğim gibi ben veriler ışığında konuşuyorum. Dünkü çocuk değilim. Herkesin bir tecrübesi vardır biraz saygı duymanızı isterim. Benim asıl işim optimizasondur ama bu hız konuları gerçekten önemli. Ben burda en iyi temayı eklentiyi çeker sorunu çözerim. Burda konu açıyorum ki insanlar faydalansın hocam.

Temanın 100.000 satması demek 100.000 kişinin site hızını ölçtüğü anlamına gelmiyor.

Ben verilere göre konuşurum 1 aydır search console uyarılar var.
Tema aktif ettiğimden beri.
Bu arada tema çok hızlı açılıyor bende 1sn tabi iç konular dediğinize göre kullanılan resme göre içeriğe göre değişiyor. Bende yine tema çok hızlı açılıyor ama nedense az önce bir alt kom 3. sn açıktı
https://www.thinkwithgoogle.com/intl/tr-tr/feature/testmysite/
ortalama yazdı.

Şimdi size ben katılmıyor değilim resimler önemli ama astra helo gibi temaları koydunmu puan 3 kat fazla çıkıyor aynı sayfa aynı ölçüm

cloudflare de brotli aktif gzip açınca siteden eklentiden çakışma olmasın diye açmıyorum Açıncada bişey farketmiyor test ettim.
Contact 7 form olayını biliyorum ben 3.0 doğrulama değil 2.0 google doğrulama kullanıyorum her sayfada o sağ altta çıkan mavi ablem çıkmıyor ayrıca newspaper için gerekli contack7 formun her sayfada kodlamada gözükmesini engelleyen kod vardı onu kullanıyorum.
https://www.xtechkr.com/optimize-newspaper-theme/ burda var coğu

Wp cache kullanmıyorum. Nginx cachhe kullanıyorum cacheden yana sorun yok.

Ben sadece bilgi paylaşıyorum :P
Biraz başlık iddalı oldu ama benim görüşümdür
Bu arada newspaper 8 varken kullanıyordum cok hızlıydı sonradan birçok kişi güncellemelerle r10 dahil şikayet konuları vardır.

Bu güzel bilgi:
aynı site astra geçince alt bir konuda hız 23 lerden 60 65e cıkıyor.

Cevabınız için teşekkür ederim. Burada biz bizeyiz. :)
100bine takmayın yurtdısında newspaper dısında milyonlarca satan temalarda var.
Burda newspaper ucuz tema 60 dolar veriyon snırsız birçok tema seneliktir 60 dolar vs. O yüzden çok satmasınıns ebeplerinden biri budur cok özellk ucuz fiyat. Bi astra sınırsız tek omain lisans $249 üstelik hiç page builderi bile yok

gelişmeleri aktaracağım.
Amacım bilgi vermek yanlış yönlendirmek istemem insanları.
Nespaper mabile plugin kullanılabilir zaten o aktif olunca sorun kalmıyor olmazsa onada yöneleceğim.

Teşekkürler teşekkürler

yilmaz70 yilmaz70 Güzel olacak Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3155 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)

bakın newspaper demo pagespeed mobil analizi bu. Demek iyi sonuç alınabiliyor?

bu da Ligthouse analiz sonucu.

Başka yorum yapmaya gerek duymuyorum.

Kolay gelsin tekrar.
murro Ironhazee webloggi

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al