wmaraci reklam

Wordpress en akıllıca yöntem

6 Mesajlar 627 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Mfa Mfa WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.06.2019
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Mezun
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 986
  • Beğeniler 304 / 308
  • Ticaret 1, (%100)
Selamun aleykum, buna benzer şekilde birkaç konu açtım soru amaçlı ama pek geri dönüş olmadı.

Eğer yeterli bütçeniz yoksa hatta hiç yoksa verimli bir özel tema yaptırmanız pek mümkün değil. Premium temalarda gereksiz özelliklerle çok hantal. O zaman şöyle bir çözüm öneriyorum. En sade en hafif bir wordpress teması bulup ona stil yazmak. Tabi ekstra özelliklere ihtiyaç duyuluyordu da onun için tek paket şeklinde birleşik bir eklenti yazmak/yazdırmak. Böylece güvenlik, uyum, performans konusunda bir sıkıntı yaşanmaz.

Tekrar söylüyorum en iyi çözüm sağlam bir özel tema yaptırmak tabiki. Ama herkesin böyle bir imkanı yok. Stil ve tek bir eklentiyle en iyi verim alınabileceğini düşünüyorum. Underscores kullanılabilir belki ama yapimcilar pek tavsiye etmiyor bu framework profesyoneller için. Çekirdek temasalar kullanılabilir belki.

Blogların genel mantığı hatta olması gereken şey içeriği önplana çıkarmak. Dünyanın en iyi bloglarına bakarsanız zaten sadeliği görebilirsiniz. Cafcaflı, süslü püslü tema kullanan blogların genelde çok ileriye gidebildiğini görmedim. Önemli olan performans, güvenlik, stabilizasyon ve kaliteli içerik.

Görselliğin çok da önemli olmagina dair (cafcaflı temalar için) yerli ve yabancı SEO uzmanlarının araştırma ve analizlerine ulaşabilirsiniz.

Peki sade bir temaya stil yazmak ve gerekirse tümleşik tek bir eklenti hazırlamak hakkında ne düşünüyorsunuz? Böylece hem alt tema değiştirilebilir hem de guncellemeri rahatça alabilir

wmaraci
reklam

DeepX DeepX PM ile ulaşın Kullanıcı
  • Üyelik 24.06.2019
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Van
  • Ad Soyad K** T**
  • Mesajlar 559
  • Beğeniler 218 / 218
  • Ticaret 1, (%100)
Yeni başlayanlar tasarıma çok önem veriyor genellikle.

Bende ilk sitemi açtığım zamanlarda 5-6 saniyede açılan bir tema seçmiştim.

Ama daha sonra Wikipedia tarzı temalara geçtim.

Mfa Mfa WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.06.2019
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Mezun
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 986
  • Beğeniler 304 / 308
  • Ticaret 1, (%100)
DeepX öyle hocam. Görsellik gerçekten hiç bir şey değil. Amazon gibi bir dev bile sade bir site kullanıyor. Dünyanın en büyük siteleri aynı şekilde içeriği ön plana çıkarma peşinde hepsi minimalist tasarımlar.

Bizimkiler genelde hataya düşüyor. 2000 lerin başında populerdi böyle kar yağdırma efektleri flash animasyonlar vb. Yükten başka birsey değil

Saffet Saffet Web Hizmetleri Kullanıcı
  • Üyelik 31.10.2015
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** Ö**
  • Mesajlar 966
  • Beğeniler 198 / 326
  • Ticaret 0, (%0)
Sadelik her zaman iyidir, karışık garip temaların olduğu sitelerden anında çıkıyorum.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

kresendo kresendo WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.12.2018
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Diğer
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad O** Ç**
  • Mesajlar 189
  • Beğeniler 56 / 52
  • Ticaret 0, (%0)
Ben de sadelikten yanayım. Okumayı seven biri olarak görsellere ya da sürekli uyarılara vs boğulmuş siteler rahatsız ediyor.
Bu işlerde yeni biri olarak böyle bir şeyin yapıldığını ilk defa duydum. Bilgilendirme için teşekkürler. Ancak sanırım kod bilgisi gerekiyor. Peki hazır temaların alt teması ile karşılaştırıldığında durum nasıl olur? Astra, Oceanwp gibi oldukça hafif, sade ve hızlı temalardan bahsediyorum tabi.

sevdabirates sevdabirates WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.09.2018
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek seo
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** P**
  • Mesajlar 282
  • Beğeniler 150 / 55
  • Ticaret 1, (%100)
Sade tasarıma bu şekilde ek özellikle makul fiyata yapabilecek varsa özel.mesaj atabilir

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al